Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hónapos kisfiatok/lányotok...

27 hónapos kisfiatok/lányotok hogy áll a szobatisztasággal?

Figyelt kérdés
Nekem kisfiam van. de még nem érdekli. Volt egy időszak kb. 2 hét amikor ráült a szűkítőre (magától akarta), bele is pisilt. De elmúlt. Júliustól szabin leszek, itthon nem adok rá pelust. Majd kiderül hogy mi lesz:-)
2011. máj. 25. 08:06
 1/7 anonim ***** válasza:
szia.mi se állunk sehogy a jó időt várom.van wc szűkítő van bili,hallani se akar róla,a közelébe se megy.nem piszkálom,meglátom mit hoz a jó idő.
2011. máj. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor ti még jobban álltok, mint mi. A védőnő azt mondta, itthon ne adjak rá pelust. Másnap a radiátor végig volt teregetve száradó mackónadrágokkal... Egyáltalán nem érdekli a fiamat, még ráülni se hajlandó a bilire. Ezért azt mondtam neki, hogy kap csokit, ha sikerül a bilibe produkálni, na itt tört meg a jég, mindjárt lelkes lett, és azóta ráül. A pisi mégis mindig a nadrágba megy - azt hiszem, még nem érett rá, úgyhogy várok pár hetet. Mosni se lehet annyit, a bútorzatról nem is beszélve...
2011. máj. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom júniusban lesz 27 hónapos.

Reggel belepisil a bilibe(éjjel már nem pisil, merr rehhel is tök száraz a pelusa) éa ha nincs rajta itthon pelus akkor is hozza a bilit: belepisil, belekakil.

Ha elmegyünk és pelus van rajta, akkor hajlamos még oda kakilni, pisilni.


Mivel jó idő van, itthon alig adok rá ruhát, és pelust sem..


Úgy érzem elég jó haladunk, ahhoz képest, hogy nemrég még hallani sem akart a biliről:-)))

2011. máj. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagy pont ennyi idősen lett szobatiszta, 3 hónap múlva éjszakára se kellett pelus. Szerintem nagyon fontos, hogy érdekelje és értse, miről van szó. Korán beszélt, 1,5 évesen már mondatokban, egyszerűen elmagyaráztam neki, hogy mostantól a bilibe kell, első nap órántént pisilni küldtem, aztán egyre ritkítottuk, szóltam hogy pisiljen egyet és ment. Kisnadrág nélkül adtam rá melegítőnaci, azt egyedül is tudta kezelni. Volt egy bilink a konyhába és a nappaliba ott voltunk a legtöbbet. Nekem fontos volt, hogy szóval utasítani lehessen a bilizésre, "távirányítva" mert a tesó akkor volt 3 hónapos, nem lehetett a szopit meg egyebeket félbeszakítani. Szóltam, pisilt egyet, megdícsértem, mondtam hagyja ott, ha végzett a tesó kiöntöm a pisit...2 hét alatt gyakorlatilag lezajlott az egész, egyszer sem kakilt be. Pisivel voltak apróbb balesetek, hogy egy kicsit becsurgott az eleje, de talán azért, mert az nem olyan erős inger, mint a kakilás, nehezebb volt neki észrevenni...
2011. máj. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk elég érdekes a helyzet. Volt kb 2 hete pisi bilibe 2x, de a kaka csak és kizárólag pelusba hajlandó. Most ott tartunk, hogy szívesen veszi fel a bugyit, de ha becsurog, akkor pánikba esik, üvölt. Amikor meg a bilibe pisilt hiába dicsértem meg, azt hitte, hogy rosszat csinált..Ha a pelusba pisil-kakál, akkor meg egyből hozza, hogy cseréljem ki, mert egyből zavarja. Éjjel nagyon sokat pisil, szinte minden reggelre átázik. Tudja tehát mi a pisi, kaka, tudja hová kéne, de mégsem jó neki egyik helyen sem, mert nyafi van. Igazából nem is tudom hogy kéne tovább haladnunk..
2011. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lanyom 2 eves kora ota szobatiszta ejszakara is. Baratnom kisfia 3 eves lessz juniusban es nappalra sem szobatiszta, de van sok olyan gyerek aki kozel 3 eves volt (eggyaltalan nem szobatiszta) es eggyik percrol a masikra szobatiszta lett ejszakara is..egyszeruen kerte hogy o mar vecebe akar.. Nagyon fontos hogy ertesd meg vele hogy vecebe, bilibe kell, siker eseten dicserd meg.
2011. máj. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pont ennyi idős a kisfiam. Fürdés után meztelenkedik, és akkor 2 napja belepisil a bilibe. Ahogy azonban pelus kerül rá, nincs erre igénye. :) Reggel meg bejelenti, hogy " Kakálni kell!" mondom, akkor üljünk rá a bilire, leveszem a pelust. A válasz határozott nem, és már nyomja is be...
2011. máj. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!