Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mibe kerülhet egy egésznapos...

Mibe kerülhet egy egésznapos bébiszitter?

Figyelt kérdés
Lövésem sincs mennyibe kerülhet egy olyan bébiszitter aki a hét 5 napján reggeltől délutánig (pl. 5-ig) vigyáz egy babára, folyamatosan, egész hónapban. Aki tud árat, kérem írjon. Köszönöm!!!!!!
2011. máj. 25. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kb egy havi fizetes, de mivel feketen ezert kb 120 ezer ft per ho
2011. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
sima szakmunkásként ki keres 120-at?!:-O
2011. máj. 25. 15:04
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Akit én hallottam az 80000ft/hó-ért vállalja.8-16 óráig.

Mi családi napközibe járunk,8-16 óráig 20.000ft 4*-i evéssel.Jobban megéri és gyerekek között van(7-en vannak).

6 hónapos kortól 5 éves korig mehetnek és nincs nyári szünet egy nap sem!!!

2011. máj. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nics végzettségem,simán bevállalnám a kisgyerekem mellé,ennek a töredékéért is.Iszonyat mennyi pénzt elkérnek.
2011. máj. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Pest m-i kisvárosban lakom, itt 800 ft/óra-tól a csillagos égig terjedő összegek vannak.


Van a házunkban egy nyugdíjas óvodai dajka, őhozzá egészen kicsi babákat is szoktak hozni pár órás megőrzésre. múltkor rákérdeztem és mondta, hogy ha hozzá jönnek akkor 1200 ft-ot, ha ő megy, akkor meg 1500 ft-ot kér. Egy egyetemista bnőm 1000-et kér, de ő csecsemőt nem vállal.

Anyukám nyugdíjas óvónő, ő 1200-ért szokott vállalni, kézről-kézre adják a telefonszámát. Egyrészt olcsónak számít ahhoz képest hogy szakmailag igencsak ottvan, és foglalkozik is a gyerekkel, másrészt megbeszélés szerint fejlesztést, gyermekrajzelemzést is vállal... mondjuk ő nem főz/vasal stb, és nem vállal csecsemőket csak kb kéteves kortól.

Én is végzett gyógypedagógus vagyok, jelenleg a két kicsimmel itthon (3 és 1.5 évesek). Van egy barátnőm, aki a manóját heti 2 napra rámbízza (kora reggeltől késő éjjelig), heti 10 ezer ft-ért. Neki ez még mindig jobban megéri, mint külön bébiszittert megbízni, mert egyrészt jól ismerjük egymást és jó barátság a mienk + eléggé egyeznek a nevelési elveink ahhoz, hogy jó kezekben tudja nálam a kicsiét, másfelől pedig a nagyobbommal kb egy idős az ő lánya is és jól elvannak, tudja, hogy értelmesen töltjük az időt, figyelek rájuk, hogy jót esznek, betartom a napirendet stb.

A helyi viszonyokat figyelembe véve kérhettem volna tőle többet is, de a barátságunkra tekintettel nem volt pofám, meg hát úgyis főzök a sajátjaimnak, úgyis elmennénk játszózni, úgyis gurmáznék velük vagy úgyis sütnénk sütit stb... nem igazán oszt v szoroz, hogy eggyel több háromévest kell lefoglalnom :-) Gondolkozom azon, hogy esetleg komolyabban is belevágok a gyermekfelügyelet-es dolgokba....

2011. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
én a barátnőmnek ingyen is bevállalnám
2011. máj. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

13.47-es vagyok. Nem mintha magyarázkodnom kéne, de kissé elítélő felhangúnak érzem az előző bejegyzést, úgyhogy mégis mondok indokot:

Egyrészt nagyon nem állunk fényesen anyagilag és nagyon is jól jön ez a plusz, másrészt ők megengedhetnének maguknak ennél nagyobb összeget is erre fordítandóan és mindenképpen fizetne valakinek. Akkor már miért ne nekem? Ezt mind a ketten ugyanígy gondoljuk, úgyhogy ebből nem volt sem feszültség sem bármi probléma, nem befolyásolja a kapcsolatunkat. Mindketten jól járunk, ő jó helyen tudja a lányát, nekem meg kevésbé fáj a fejem a durva lakáshitelünk miatt (a férjem tanító, úgyhogy még a magánórákkal is és a másodállásával is épp csak annyit keres, amit a hitel elvisz. Úgyhogy maradna a gyed+csp a megélhetésünkre négyünknek...)

2011. máj. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én bébiszitterem 1250 huf-ot kap óránként. Nincs ilyen végzettsége, de tapasztalata sok. Napi 3 órát vigyáz a babámra 3 hetes kora óta, azaz havi 60.000 huf-ba kerül összesen.
2011. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi Győrben találtunk egy nagyon klassz gyerekmegőrzőt, ott 5-7 kisgyerek van napközis jelleggel egyszerre. Ez 3.000 Ft/nap, 8-17-ig és 300Ft az ebéd,ami pluszban erre rájön. Az árban van tízórai és uzsonna is, ami joghurt, gyümölcs, igény szerinti mennyiségben, ha kell többször is, folyamatosan kint van, a kicsik tudnak kérni belőle. Kenyér (lekváros, vajas,májkrémes) a "tömény" az ebéden kívül, ez naponta kétszer van.


Nagyon meg vagyunk vele elégedve, nem lehúzós a tulaj. Egyébként ha csak pár órára kell a felügyelet, akkor 650Ft/óra. Szerintem te is ilyesmi "magánbölcsit" keress és próbálj megegyezni a tulajjal.

Szerintem jobb, mint akár egy gyeses anyuka, hiszen itt nem lesz beteg a másik gyereke, illetve nem macerás a beszoktatás,képzett dajka foglalkozik a gyerkőcökkel. Amikor "tömeg" van, azaz több "pár órás gyerek" van, akkor akár 3-an is vannak a picikkel.

2011. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
A húgom bölcsis gondozónő. Ő a picik kedvence! :) Ha 1-2 órára kell vigyázni gyerekre, akkor 1000-1200 óráért szokott vigyázni rájuk, de szerintem ha valaki fixen kell hosszabb időre, akkor biztosan olcsóbb. Amúgy neki speciel végzettsége is van hozzá, dolgozott sérült bölcsiben, nevelő otthonban is és a Heim Pál kórház babaintenzívén volt többek között gyakorlaton.
2011. máj. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!