Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Megpróbáltam kitakarí...

Anyukák! Megpróbáltam kitakarítani a kisfiam velúr cipőjét Kiwi márkájú velúr tisztítóval! A szer semmit nem ér?! Egész világos a cipő némelyik része, nagyon világos bézs, szerintem ugyanolyan koszos maradt!

Figyelt kérdés
Tipp? Vegyek másikat? én azt hittem ez jó minőségű!
2011. máj. 26. 08:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ki szoktam mosni mosógépben a velúr cipőket is.:)
2011. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az amit vettél, nekem KIWI spraym van, ami velúr és nubuck cipőhöz való. És ha a tied ez a spray volt, akkor azért mert az nem velúr tisztitó. Meg kell tisztítani a cipőt és ez arra való, hogy visszapuhítsa és felfrissítse a bőrt. De tiszta cipőre kell már ráfújni.

én vettem tisztitó habot, lemosom a cipőt, tisztitóhabbal átsikálom és utána fújom be a KIWIVel.

Egyébként a legtöbb velúr cipőre való tisztitó, csak a mosás, tisztitás végén a bőr visszapuhításra való.

2011. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Deichmannban kapható Multi-tisztítót használunk. 1000Ft-ba kerül. November óta 2 spray fogyott el, pedig naponta kétszer tisztítunk cipőt. Adnak hozzá egy szivacsot is, amire a szórófejből kijövő habot kell rákenni. Bőrre, velúrra, műbőrre is kiváló, és gyönyörű lesz tőle a cipő. Max. egy ronggyal kell utána fényesíteni - persze nem a velúrt.
2011. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom,hogy a velúr cipőt nem szabad mosni!?A spray-re az van ráírva,hogy tisztító!nem ápoló!akkor rá lenne írva,hogy tisztítsam meg,utána ezzel a cuccal fújjam be,nem??
2011. máj. 26. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:
09.50-es vagyok: sztem menj be egy Deichmannba egy egy másik cipőszaküzletbe, ott tuti elmondják Neked, hogy ez a Kiwi mire való. A Deichmannos cucc, az fix, hogy tisztító, amit mi használunk.
2011. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok:soha nem lett bajuk a cipőknek,nem akarlak rávenni,h próbáld ki,csak írtam,h így is lehet.Vizesen kitömöm,és ha megszáradt,átkefélem.
2011. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én megnéztem a KIWI honlapján, ugyanaz a spray ami nekem van, de az nem tisztitó, hanem úgy működik és arra való amire én írtam. És úgy is van a honlapon is cipőápolószer.


De itt van egy szakember válasza erre a kérdésre:

Ha velúr, vagy hasított bőr: akkor úgy, hogy egy vizes szivacsot enyhén beszappanozva át töröljük, majd a szivacsot kiöblítve többször újra át töröljük, esetleg óvatosan a csap alatt, vagy zuhany segítségével átöblítjük, míg az összes szappant el nem távolítjuk az anyagból. Ezután( ha megszáradt) az üzletekben kapható velúr tisztító sprayk valamelyikével egyszerűen befújjuk, nem túl vastagon. Fontos: ha a velúr fekete,akkor fekete velúr tisztítót használunk, ha azonban színes, akkor jobban járunk a színtelen velúr tisztítóval!


[link]

2011. máj. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!bár még mindig nem értem,hogy miért árulják "tisztítóként"?!Miért nem írják rá,hogy a cipő kitisztítása után,kell alkalmazni???!Már próbáltam tisztavizes szivacssal takarítani,de esküszöm a világos része a cipőnek még koszosabbnak tünt!Belül a talprészre,hogyan tisztítható,szerintem bőr...de mivel majdnem fehér,el tudjátok,hogy néz ki 1 hét homokozás után!!azt se tudom leszedni!soha többé nem veszek velúr cipőt az biztos!
2011. máj. 27. 07:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!