Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Első vagy másodszülött gyermek...

Első vagy másodszülött gyermeked az "okosabb"?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy mindig az első a leg leg leg - legokosabb, inteligensebb, és az őutána születő gyermekek egyre kevésbé azok. (ez persze nem azt jelenti, hogy nem okosak a 2.3.gyerekek, csak kicsit kevésbé)

Viszont azt is hallottam, hogy a másodszülöttek okosabbak az elsőnél, mert a második gyereknél anyuka-apuka már lazább és jobban szárnyalhat a gyerek.


Szerintetek? Tapasztalatok?

:)

(tudom, hogy egy anyuka elfogult a gyermekeivel, és neki ők a legokosabbak- de esetleg aki tud kicsit reális lenni,leírná a véleményét, tapasztalatát? Köszi)


2011. máj. 26. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Te hányadik gyerek vagy? Bocs nem tudtam kihagyni, ez szerintem hülye kérdés.
2011. máj. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Mindhárman kitűnő tanulók, és kiemelkedően sportolnak. Nincs köztük ilyen szinten különbség. Persze, ha azt mérem össze, hogy a 12 évesem az okosabb vagy a 7 éves, akkor nyilván a nagy jön ki győztesként, mert előtte már 6 iskolai év tapasztalata áll, a kicsi meg épp hogy ismeri a betűket. De így nem lehet összehasonlítani őket, hiszen külön korosztály. Ha a nagyfiam 7 éves énjét hasonlítom össze a mostani 7 évesemmel, semmi különbséget nem látok. Tanulnak, érdeklődnek, ügyeskednek.
2011. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A másodszülött talpraesettebb, nyitottabb, érdeklődőbb, az első is okos, de ő visszahúzódó, inkább egyedül olvasgat sokszor, minthogy a tesókkal játsszon. De ez változó nála is, mikor milyen kedve van.
2011. máj. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az első okos, a második talpraesett.
2011. máj. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. egyformán okosak, de a kisebb a talpraesettebb, és a törtetőbb!

Az én véleményem, hogy a kicsi eleve úgy érzi, hogy neki lemaradása van amit be kell hoznia, ezért igyekszik mindíg előtérben lenni.

2011. máj. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

nekem még csak 1 van, ezért saját tapasztalatom nincs, de én is olvastam erről, és ha végiggondolom az ismerőseimet, szerintem van benne valami

állítólag azért van ez így, mert az első gyerekkel a szülők még sokkal többet tudnak foglalkozni

2011. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem igaz, saját tapasztalat, 3-an vagyunk testvérek. A legnagyobb közülünk valóban a legokosabb iq, logika, lexikális értelemben, iskolai eredmények, stb., viszont a visszahúzódása miatt nem sokra megy vele a nagybetűs életben. A két kisebbik sokkal talpraesettebb, jobban tudnak helyezkedni, jobban ki mernek állni önmagukért, nem ilyen "bocs hogy élek" típusúak. Jóval többre is vitték.

Azt már felnőtt fejjel olvastam, hogy az első gyerekkel szemben általában nagyobbak a szülői elvárások, nagyobb a szigor és a szülők akaratlanul is igyekeznek a saját képükre formálni, míg a tesók szabad akarata nagyobb teret kap. Nálunk ez szóról szóra igaz volt, annyira hogy az első gyereknek ugyanazt a közig pályát szánták, amit ők maguk is űztek. Fel sem merült, hogy a gyerek vajon mit akar. Tesóknál meg az nem merült fel, hogy valaha is közig pályára lépjenek :)

2011. máj. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

hát én nem tudok különbséget tenni

szerintem mind a kettő ugyan olyan okos csak máshogy !


szerintem ez butaság miért kellene különbséget tenni ?

az egyik ebben jó a másik meg abban

2011. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, egyébként nem arra voltam kiváncsi, hogy a kérdés "hülye"-e -mert szetintem azért van ez az oldal- hogy kérdezzünk.

Én ezeket a dolgokat olvastam, illetve hallottam, és érdekesnek találtam, ezért kérdeztem rá! De bocsánat érte!


Nekem még kicsik a gyerekeim, 3és 1évesek, és kb úgy vannak, hogy a válaszolók írták, mindkettő a korához képest okos és érdeklődő, de a nagy visszahúzódó tipus a kicsi sokkal talpraesettebb.


köszi mindenkinek!

2011. máj. 27. 11:13
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó válaszoló!

Nem teszek én sem különbséget a gyerekeim között, szerintem senki, de nem is ez volt a kérdés, nem is tudom miért írtad.

2011. máj. 27. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!