Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiammal szeretnénk...

2 éves kisfiammal szeretnénk elkezdeni a bili használatát, hogy kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Megpróbáltam ráültetni, de nem hagyja. Pedig már többször mutattam neki a bilit, mondtam hogy ide kell majd pisilni, kakilni. Van vmilyen trükk amivel rávehetném hogy ráüljön? Lehetséges hogy kicsi a bili neki? Egy pillanatra rátettem és úgy láttam hogy nem teljesen fér el rajta. Létezik hogy a biliből is több méret van?
2011. máj. 27. 08:49
 1/5 A kérdező kommentje:
Még csak párszor szólt hogy kakilnia kell. Lehet hogy még várni kéne?
2011. máj. 27. 08:50
 2/5 anonim ***** válasza:
2011. máj. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem meg még hagyjad,főleg ha nem hagyja.ne erőltesd mert csak rosszabb lesz.1 lépésnek hagy elől a bilit,hogy ismerkedjen vele,magyarázd el neki,hogy oda pisilünk kakilunk,de ezt sokszor sokig kell magyarázni.esetleg a te saját példádon megmutathatod neki hogyan szoktak a nagyok pisilni.Ha mégis rá ül,ne ülj előtte és várj hatást,hanem próbáld elterelni róla a figyelmét,olvass,énekel,bohóckodj neki,ha sikerül a bilibe csinálni dicsérd meg nagyon örülj neki nagyon,ha nem nincs gond,majd legközelebb sikerül,ne üljön a bilin sokáig,nehogy megunja,és ami a legfontosabb,ne stresszeld magad rajta,és bízd rá mikor hajlandó szobatiszta lenni.
2011. máj. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi még előtte állunk a témának, ezért csak egy tapasztalatlan vagyok (de foglalkoztat a téma!). Nem lehet, hogy a bilit nem szereti? És ha WC szűkítőt használnátok? És apával próbálná, mint "a nagyfiúk"?
2011. máj. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiam 21 hós, már 4-5 hónapja próbálunk bilizni,de sehol sem tartunk.Eleinte amikor ráültettem sírt,menekült ha hoztam a bilit, hagytam nem erőltettem. Amikor megyek WC-re jön utánam és mindig mondtam neki, hogy "Anya belepisil a WC-be,neked a bilibe kell, ráülsz?" Válasz sokáig nem volt.Fürdésnél mindig próbálkozunk és néhány hete értük azt el, hogy ráül de nem csinál semmit. Ez türelem játék. Nem tudom, hogy kertes házban vagy tömb lakásban laktok-e? Mert ha kertes akkor próbáld meg, hogy 1 kis gatyát adsz rá amikor meleg van és gyakoroljatok kint az udvaron.Nem szabad leszidni ha nem sikerül. Sok sikert!

2011. máj. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!