Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 2,5 éves és a 4 hónapos...

A 2,5 éves és a 4 hónapos kisfiammal a közös séták szinte mindig balul sülnek el. Alul részletesen leírtam. Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

A nagy fiam épp a dackorszak kellős közepén van, emiatt mindig tiltakozik, és az ő akaratát akarja érvényesíteni. A 4 hónapos kicsikém csak hason fekve tud aludni a babakocsiban, de akkor is nehezen alszik el - sokszor kell kb. 30 perc, hogy elaludjon. Amikor ébren van (alvás utáni periódus) akkor sem marad meg 10 percnél tovább a babakocsiban a hátán fekve , nézelődve (ilyenkor hason sem jó neki!)

A problémám az, hogy a nagy fiam egyből a játszótérre akar menni, de ott a zajban nem tud a kicsi elaludni. Ha előtte lehet vele sétálni, akkor sem biztos hogy a kicsi egyből el tud aludni. De ha mondjuk nagy nehezen elalszik, s beérünk a játszótérre és nagy a zaj, tuti felébred, hiába parkolok le a babakocsival a játszótér legtávolabbi pontján.

Ha úgy megyek le hogy a kicsi épp nem az alvás előtt van, akkor max. 10 percet bír ki nézelődve, utána megy a nyekergés.(Pedig viszek fellógatható játékokat is!) Ja és ha fent van vagy amíg el nem alszik, folyamatosan menni kell vele, nem lehet vele leparkolni.

Kész rémálom emiatt a közös séta.

Van valami ötletetek? Esetleg valaki hasonló helyzetben?


2011. nov. 2. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
A kicsinek 4 hónaposan már szabad kicsit "döntötten" lennie, nem? egy fokkal emeld meg a babakocsi háttámláját, ha a gyerekeket nézi, talán jobban elvan.
2011. nov. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tedd a kicsit hordozókendőbe, mei-tai-ba.
2011. nov. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Megpróbálom majd megemelni a babakocsi fejrészét!

A hordozókendő sajnos kilőve, mert gerincsérvem van. :-(

2011. nov. 2. 08:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Testvérkocsi? Nálunk szerette a nagyobb is (két év van köztük) és amíg toltam őket, addig a nagyobbom elrágcsált egy kiflit, ilyesmi, így elfoglalta magát. Sose volt gondunk a sétákkal.
2011. nov. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nincs testvér, de nálunk is ilyen volt a kisfiam, mint a Te kisebb gyereked. Én is mindig totóztam vele, hogy aludjon és ne ébredjen fel, az idő segített igazán. Kicsit nagyobb volt már, amikor a telefonomon kihangosított zenére aludt el könyebben, egy David Getta számra. Álló babakocsi nálunk sem jött be, én is csodáltam más anyukákat, hogy csak ücsörögnek egy padon. Ha van rá pénzetek félnapos magánbölcsibe adhatod a nagyot, egy ismerős anyuka így csinálta, amíg a 2 gyerkőc napirendjét nem tudta összehozni.
2011. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!!
2011. nov. 2. 13:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont ekkorák az enyémek is.n mindig csak alvás időben teszembe a kocsiba.van hogy elalszik a hintában,kiveszem és megyünkkocsizni.Hordozkában szoktam vinni, így kilát ha fennt van, vagy ha nyafog dajkálom egy kicsit,vagy körbe körbe tolom a játszón.
2011. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, én előtted írtam, én pontosan tudom miről ír a kérdező, nálunk is borzasztó macerás volt mindig az alvás és a séta. A legjobb szó, hogy felületesen aludt a kisfiam. Hol a forgalom zaja volt neki a jó, hol a csendes részek, hol a síma járda, hol a göröngyös. Kb. 1,5 éves korára változott meg és szinte bárhol jót tud aludni manapság, de addig sajnos nem így volt. És elaludni még itthon is csak úgy tudott, ha sétálgattunk vele a kezünkben.
2011. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Látom, nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával... Valóban minden ki tudja zökkenteni a kicsikémet az elalvásban, a göröngyös út, egy autó ami elmegy mellettünk stb... :-/
2011. nov. 3. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!