Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kaja kérdések: 1) Tényleg fel...

Kaja kérdések: 1) Tényleg fel kell forraljam a tejet (bolti), ha adni szeretném a gyereknek. Ti is felforraljátok? 2) Ha meghámozom (a magja miatt) az epret, mikortól adható a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 27. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:

1. én sosem forraltam, furán is nézett rám a szomszéd, meg mindenki a környezetemben

2. szerintem 1 éves kor előtt hámozva sem

2011. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
dehogy kell, a bolti tej aminek mondjuk nemsok köze van az állatból kijövő tejhez sterilebb mint gondolnád, epret hámozni? :D ez beszarás meg nem rágod helyette?
2011. máj. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
az epret nagyon pici kockákban adhatod neki majszolni.csak a házi tejet kell felforralni a bolti tartós tejet nem.
2011. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második! Nem azt írtam, hogy összeturmixolom az epret, hanem meghámozom. Biztosan érted a kettő közti különbséget!
2011. máj. 27. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Az 1) kérdésre tudok válaszolni: szerintem felesleges felforralni, mert a gyári kezelés (UHT, ESL) megöli a bacikat. (Ezért nem romlik meg két nap alatt.) De sok anyuka felforralja, mert hátha. Én nem tettem, igaz, csak másfél évesen kapott a lányom tehéntejet, addig csak a patikában kapható Junior tejitalt.
2011. máj. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi! Nekünk sajnos nem issza meg ezeket a tejitalokat, lehet, hogy a tejet sem. Már próbáltam, nem fogadta el. De most hátha...Se tápszer, se tej, se tejital. És kb. 1,

5 hónapja már cici sem.

2011. máj. 27. 13:17
 7/8 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mondott, én forraltam 2 éves koráig (csodák csodája, volt hogy az egy napja bontott, hűtőben tartott tej összement...)


Aki csodálkozott az eper hámozásán, annak írom, hogy az eper magja allergizálhat, ezért pucolják meg eleinte a gyerekeknek.

Hámozottan szerintem 8-10 hónapos kortól, bébiételben is van.

2011. máj. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sosem forraltam fel a bolti tejet, pedig védőnő mondta. Nem foglalkoztam vele, szerintem túl van lihegve ez a dolog.

Epret én sosem hámoztam, de az én fiamat még a jogobellában lévő eper is kiütötte egyévesen. 1,5-2 évesen már simán eszi, semmi baja tőle. a hámozáshoz nem tudok így hozzászólni.

2011. máj. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!