Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elég az ha egy éppen kétéves...

Elég az ha egy éppen kétéves kisgyerek csak tápszert kap vacsorára? + még kérdések lenn.

Figyelt kérdés
Üdv! A kétéves picifiú akiről szó van reggelire és vacsorára csak tápszert kap, mindkét alkalommal olyan 3 decit. Elmondás szerint már reggel hatkor sír az ágyában, a szülei szerint, csak kevesebbet alszik már, szerintem meg azért kel fel, mert éhes. Ők hagyják, hogy visszasírja magát az álomba, és csak 9-10kor keljen fel úgy igazából. Normális ez így? Nem kéne már ennyi idősen igazi vacsorát enni, sonka, husi, ilyesmi?
2010. jún. 9. 08:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
1 évesen már rendes kaját kéne ennie.És tápszer helyett tejet kakaót. De 3 évesen már biztosan. Mit fognak vele csinálni az oviban? És hogyan fogja megszeretni az ízeket? Mert azokhoz már hozzá kellett volna szoknia.
2010. jún. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem elég!!!!! Rendes kaját kellene ennie, nem tápszert!! Jézusom, szegény gyerek!!
2010. jún. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
a fiam is 2 éves, és reggel 270
2010. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én kislányom megvacsorázik a mi ételünkböl és utána ha kér kap tejet vagy kakaot,de tápot már nem adok neki.3 éves lesz.Reggel pedig egyáltalán nem kér.

Nem normális mert egy idö után ebböl gond is lehet.Hozzá kell szoktatni az izekhez mert az oviban nem fogják neki megcsinálni a tápot tiz orakkor mert nem lesz rá idejük a 30 gyerek mellet.

Meg szerintem kevés neki vacsorára csak táp.

A kissebb babám most 11 hos és neki sem elég a csak táp vacsira rendesen meg kel etetni és utána ha kéri kap még.

űkét évesen pedig nem szabad letenni aludni vacsora nélkül mert ugyis éhes lesz.Reggel pedig biztos hogy éhes azért kel fel.

2010. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

szóval vmiért elment az előbb:)

tehát 270 babatejet iszik, és nem kér mást. aztán már csak délben ebédel, hha ebédel, mostanában azt sem akar. nem éhes... és nem tudom mitől van. hetek óta ez megy. eddig arra fogtam, h taknyos volt, most a melegre. du. sem eszik főtt kaját, vacsorára pedig falatokat. elalvás előtt megint 27

2010. jún. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

lehet megbolondult a melegtől a rendszer:))))

szóval lefekvés előtt is 270 babatej. fel sem fogom, h h van el ennyi kajával, de nem éhes, bármit csinálok. de ha az a kisfiú éhes, akkor kellene neki több kaja. a felkelés meg: ha 6kor kel, akkor 6kor. az anyjának kutya kötelessége lenne felkelni vele...

2010. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szerintem sem elég, de mivel nem én vagyok a szüleje, nem szólhatok semmit. Egyébként ebédre eszik valami minimális adagot rendes kajából, uzsira meg kap egy joghurtot vagy egy jóéjtpapit. Nem tudom hogy lehet egy szülőnek finoman szólni..
2010. jún. 9. 12:40
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Az én lányom (2 éves elmúlt) minden reggel felkelés után megiszik 2,5 - 3 dl kakaót (ez 6 órakor van, mivel dolgozom és viszem a bölcsibe). A bölcsibe 8 órakor van reggeli akkor eszik. Este lefekvés előtt vacsorára szintén csak 2,5-3 dl kakaót iszik. Nem birok a szájába semmilyen kaját belerakni. Ettől függetlenül napközben eszik rendesen. A súlyával sincs semmi probléma (13,7 kg). Én kérdeztem a doktornőt hogy mennyire aggódjak emiatt és ő azt mondta, hogy amíg fejlődik rendesen addig nincs semmi baj.Az meg hogy tápszert eszik az nem baj. Vannak olyan tápszerek amelyek ekkora gyereknek jók (tápanyagban megfelelő)
2010. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az én kisfiam is 2 éves, nagy mozgásigényű. Ez a napi kaja adagja: reggel cici, utána nem sokkal reggeli (mostanában a lekváros kenyér a tuti, hozzá ha kívánja kakaó vagy 1 dl tápszer)

10 óra körül valami rágcsi, gyümide nem mindig kér

f1 főtt kaja

alvás

4 körül, ahogy megéhezik gyümölcs vagy kenyér felvágottal, sajttal, zöldséggel, virsli stb. , amit kíván

7kor vacsora,amit kíván - attól függ mennyit eszi, hogy uzsinál mennyire volt éhes. Van, hogy csak pár falat a vacsi

este elalvásnál cici vagy tápszer vagy sima víz, mikor melyik esik neki jól

2010. jún. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
Az én fiam is 2 éves lesz augusztusban és 1 éves korától kakaót iszik reggel és este is 3 dc k.de nem tápszert!!!
2010. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!