Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy 1.5 éves...

Mit tegyek, hogy 1.5 éves fiam szót fogadjon?

Figyelt kérdés
Bármit kérek,az ellenkezőjét csinálja.Mint ha akarattal hergelne.Annyira el vagyok keseedve...!Elrontottuk,soha sem lesz má jó...?!
2011. máj. 28. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki fogja nőni hamar, ez egy ilyen korszak, próbálgatja az erejét. Én is el voltam keseredve nagyon, ingerült is voltam, ő pedig erre még dacosabb. Aztán taktikát váltottam, elkezdtem kedvesen, mosolygósan kérni tőle valamit, mondjuk, hogy vigye el a kukába a szemetet, és utána látványosan elcsodálkoztam, hogy húúúú, hogy te milyen ügyes vagy! Kell nekik az elismerés, én úgy gondolom akkor szívesebben csinálnak meg bármit. Az én kisfiam most múlt 2 éves, igaz néha még vannak engedetlen időszakai, de egyre ritkábban. Büntetni nem érdemes még ilyenkor, mert én is mondtam neki, hogy ha nem viselkedsz szépen, akkor megyünk haza, először üvöltött, amikor tényleg elindultunk, de utána már más érdekelte, nem viselte meg különösebben. Furán működnek nagyon, de kell hozzájuk a türelem.
2011. máj. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szigorú,de ha olyasmit csinál,aminek nem örülök(a legújabb:odatolja a széket a mosogatóhoz és pancsol),akkor sem fogad szót.20-szor elviszem onnan,21-szer visszamegy.És ekkor szakad a cérna.Ma elseggeltem,aztán mentem a fürdőbe bőgni...!
2011. máj. 28. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a korral jár, és nem akarlak elkeseríteni, de majd csak rosszabb lesz:)

2gyerekes anyuka

2011. máj. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
semmit. az enyém ugyanannyi, lassan olyan leszek, mint egy lemezjátszó. naponta ezerszer elmondom, és még akkor sem azt csinálja. majd kinövi, én meg legfeljebb megőszülök.
2011. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunknak is megtetszett a pancsolás, mi is állandóan elrángattuk a csaptól, aztán taktikát változtattunk, elzártuk a főcsapot, hogy csak lassan jöjjön a víz, és hagytuk pancsizni. 5 perc után megunta, mert nem volt számára kihívás, inkább néha engedjük, hogy segítsen mosogatáskor elöblíteni az edényeket.
2011. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond, dackorszak. :) Meg kell élje, hogy kialakulhasson megfelelően az én-tudata. :) Ennek vonásairól, és hogy miképp állj hozzá (javaslataim) egy bizonyos másik topicban hosszan leírtam, katt a linkre! :) :

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__proble..

2011. máj. 29. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

... apropó, még annyit a fenti soraimhoz: a linkre kattintva ha betöltődött a másik topic, ott felül látod a hosszú beírásom (wtiger), ÉS ELEGENDŐ A MÁSODIK BEKEZDÉSEMTŐL olvasnod! :)

(Az első bekezdésem a zuhanyozás kontrta fürdetésról szól alapvetően.)

2011. máj. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!