Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy vegyem rá 3,5 éves...

Hogy vegyem rá 3,5 éves fiamat hogy szót fogadjon? Szándékosan cukkol szerintem. Van, hogy álló nap ordítok mert nem ért a szóból!

Figyelt kérdés
Van egy 15 hós öccse. Még nincs helye az oviba, felvették, de költözés miatt másik ovi kellett, várólista elején van már. Nem megy magyarázással, seggre veréssel, ordítással, fenyegetéssel, sírással, fa kanalat is bekészítettem(nem húztam rá vele.) mutatóba de semmi. Gondolom figyelemfelhívás is ez. De mit tegyek? Másnak mi vált be? Kész vagyok, csak az én gyermekem ilyen! Jól elronthattam valahol...
2011. okt. 26. 12:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Vagy hagyjak rá mindent és fogadjam el, hogy ilyen rosszcsont és kész?
2011. okt. 26. 12:33
 2/23 krisztivan ***** válasza:

Nekem sokkal kisebb még a fiam(13 hós)de én azt próbálom már most is követni hogy nem kap figyelmet a rosszasággal.Van hogy próbálgatja Ő is rászólok,elhívom.Ha nem jön akkor elviszem onnan és elkezdek vele játszani valami érdekeset.Ha visszamegy akkor átmegyek másik helységbe,így Ő jön utánam hogy most mi van?

Persze minden gyereknél más válik be de nálunk ez működik.

2011. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
3 évig minta gyerek volt. Legalábbis tudtam kezelni bármi volt. Lehet én várok el túl sokat tőle, mert az öccse elindult és többet kell figyelnem rá.
2011. okt. 26. 12:45
 4/23 anonim ***** válasza:
szerintem meg neki kell már a közösség, az én fiam is ennyi idős és mióta oviba jár egész jól elvagyunk, nekem is van mellette egy másfél évesem, nem egyszerű, mert nagyon féltékenyek egymásra, a hétvége sokszor horror, de az oviba egész jó kis fegyelmet tanítanak nekik, szerintük én vagyok engedékeny itt szúrtam el. Na de fel a fejjel nemsokára megy oviba ahogy írod és hátha átlendül a dolog szerez sok új barátot, sok új élmény lesz ami leköti. Addig is kitartás!És ami nálunk bejött a sok szeretet adás!
2011. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Valahol ez természetes reakciója a picinek, nem csak a Te fiad ilyen.

Egyszerűen úgy érzi, hogy fel kell hívnia magára a figyelmet, mert a tesó nagyon lefoglal. Még nem értheti a miérteket. Gondolja még az is jobb ha kiabálsz, mert addig is vele foglalkozol. Próbálj meg egy órát csak vele tölteni, addig a kicsit bízd rá valakire. Nem gondolom jó megoldásnak a kicsi alvásidejét, hiszen akkor ahogy felébred, neked borítani kell a nagyobb fiaddal a közös programot. Ebből megint csak azt szűri le, hogy anya engem rögtön itthagy, ahogy a tesó megnyikkan. Én is voltam hasonló helyzetben, de csak most, hogy megnőttek, és vissza visszaköszön az elhanyagoltság érzése náluk, mármint kimondják, hogy persze mert a másik fontosabb, most tudom,hogy annak idején mit rontottam el. Tényleg fontos a külön-külön töltött idő. Amikor csak az övé vagy.

2011. okt. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban. Enyém is itthon van, majd egy hónap múlva lesz ovi, és már berekedtem az üvöltéstől. Majd kinövik, ill. az oviban megtanulja, merre meddig. Kitartás!
2011. okt. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Miket csinál amitől így kikészülsz.

Biztos hogy a türelmed nincs ott ahol az elején volt, hiszen magadra vállaltál mégegy kicsit, és azért még 3,5 éves is kicsi ám. Lehet, hogy lazábban kellene vegyed a dolgokat, ha nem egetverőek, nem tör zúz, bánt stb.

Vele is kell foglalkozz, nem lehet kifogás a kicsi sajnos. Hidd el ha többet foglalkozol a nagyobbikkal, akkor azok az idők amiket nem vele töltessz, sokkal nyugodtabban telhetnek majd.

Nekem is az volt a legnehezebb időszakom, mikor 2-4 majd egy évvel később 3-5 évesek voltak. Felfedeznek, kipróbálnak, ketten vannak, szívják az energiát, figyelmet, tűrőképességet. Tarts ki, próbáld jól beosztani az idődet, hogy mindenkire jusson külön időd is.

Nem könnyű, de megéri. Minél többet ordítassz, annál természetesebbé válik neki is, sőt el is tanulja majd, ezzel előre nem igen fogsz haladni. Szólj magadra először, majd nyugodtan a gyerekre.

2011. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

nálam 18 hós és 3 évesek. Igen, van nap, hogy a nagy egész álló nap cukkol. Szerintem találj ki más büntetési módokat, ne üsd, mert akkor egész nap csépelhetnéd. Pl. nincs csoki, nincs mese, menj a szobádba, ülj a székre és maradj ott, stb. Büntesd higgadtan. Nagyon nehéz, én is van, hogy agyon tudnám csapni. Bármennyit foglalkozom a kicsi rovására a naggyal, semmi sem elég, egész nap csak engem akarna.

Egyébként meg nyugodjál meg, ennyi idősen a legtöbb gyerek ilyen, nem direkt rossz, életkori sajátosság, csak légy következetes. Anyám szerint 4-5 évesen jobb lesz :)

2011. okt. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
irnátok olyan programokat amit a 3,5 évessel egyedül tudnék csinálni? Vigyem fözni magamhoz esetleg? Megrakni a mosógépet? Stb. És hova tegyem addig a kicsit? Sokat vagyok egyedül velük... Köszí a válaszokat! Lazábbra veszem mától. Ő is kicsi még, ezt elfelejtettem azt hiszem.
2011. okt. 26. 20:36
 10/23 anonim ***** válasza:
46%
már azt hittem csak én szoktam üvöltözni:-)))))))))
2011. okt. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!