Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren "bandáztok" a...

A játszótéren "bandáztok" a többi anyukával v. csak a gyerkőcötökkel foglalkoztok?

Figyelt kérdés

Nálunk a lakótelepen du. mindig nagyon sokan vannak a játszótéren és a legtöbben eléggé össze vannak haverkodva.

Én nehezebben ismerkedem, nincs is igazán igényem rá, de a kisfiamnak nem tudom, hogy ártok e ezzel.

Persze ilyenkor is ki szoktunk menni, de én jobban érzem magam ha csak 1-2 anyuka van még ott rajtunk kívül.

Igazából a gyerkőc sem a többi gyerekkel foglalkozik ilyenkor, hanem a játékokkal.


2011. máj. 30. 12:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az én lányom 15,5 hónapos. Mi eleve nem megyünk akkor, amikor sokan vannak. Mivel állandó mozgásban van, állandóan figyelni kell rá, nem nagyon beszélgetek mással. ŐK meg még ilyen korban nem játszanak mással.Szóval, én csak a saját gyerekemmel foglalkozom.
2011. máj. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Enyém 17 hónapos, megymegymegy, úgyhogy beszélgetni nem nagyon van időm, még ha igényem lenne is rá, ami egyébként hangulatfüggő, nem mindig van. Mi is inkább akkor megyünk, mikor nincsenek sokan. Más anyukákkal max. pár szót váltok amíg hintázunk.
2011. máj. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mérsékelten. A homokozóban, hintáztatáskor beszélgetünk egymással, de mindenki közben a gyerekével van elfoglalva, hiszen kicsik még, 1-2 évesek. Inkább a nagyobb gyerekeknél jellemző, hogy az anyukák a padon beszélgetnek, amíg a gyerekek egymással játszanak, de ebben semmi kivetni valót nem látok, nem kötelező egy négyévesnek folyamatosan a sarkában lenni.
2011. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Persze, nincs is ezzel semmi gond, csak én nem vagyok az a beszélgetős fajta, inkább csak a fiammal játszom.

Ő egyébként 23 hónapos, de max. messziről néz más gyerekeket, nem megy oda játszani velük, esetleg csak akkor ha hozzányúlnak 1-1 játékához :)

2011. máj. 30. 12:25
 5/14 anonim ***** válasza:

Én szeretek beszélgetni, ülünk a padon, süt a nap, megbeszéljük az élet nagy dolgait :) Mondjuk nálunk legtöbbször családi program a játszótér, szóval míg én trécselek, addig a férjem szemmel tartja a gyerkőcöket.


A másfél évesem még nem nagyon foglalkozik a többi gyerekkel, rá jobban kell figyelni, de az ovisok már eljátszanak-elszaladgálnak együtt.

2011. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem bandázok.

Eleve nem 1 játszótérre járok/unk, hanem 2-3ra.


Van amikor ismerőssel és annk gyerekeivel magyünk, van, hogy apárommal, de ha egyedül akkoör szemlélődök, jóket nevetek magamban....


A lakótelei játszótéren uyganaz a "törzsközönség", oda biztos nem társulnék be.

2011. máj. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

2,5 éves a gyerekem, már nem kívánja, hogy ott üljek mellette, így van néhány kedvenc játszóteres anyuka, együtt beszélgetünk (össze is szoktuk telefonálni egymást).

Tavaly még mentem a gyerekem után, mert akkor még ismerkedett a homokkal, a hintával, a csúszdával, akkor még együtt játszottam vele.

Most már simán elküld, hogy hagyjam békén.

2011. máj. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

szia

a nagy fiam 4 éves, a pici lányom 15 hós.

mivel egyedül megyek le velük nagyon kell figyelnem. Nem sokat tudok beszélgetni. Amikor pl: mindkét gyerek homokozik olyankor inkább lehet. Vagy a pici homokozik, a nagy odébb mehet, de vannak határok.

2011. máj. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én 2,5 éves lányom nagyon szereti a gyerekeket, főleg azokat, akikkel a hozzánk legközelebbi játszótéren szokott játszani. Itt összebarátkoztunk néhány anyukával (3-4), akikkel mindig összetelefonálunk, amikor megyünk ki. nem bandázunk, nem zárt kör, a többivel is jóban vagyunk. Most ők a barátnőim. Mikor ideköltöztünk senkit nem ismertem, terhesen is egyedül ültem otthon, amig a férjem dolgozott (akkor költöztünk ide, más városba). Ahogy megszületett a lányom, elkezdtünk sétálni, lassan megismerkedtem az anyukákkal, akiknek nagyjábol annyi idős volt a gyereke mint nekem. Együtt cseperednek, és olyan jó, hogy van kivel beszélgetni, nem csak gyerek témában. Amugy én sem voltam valami nagy társasági ember, de most, hogy bölcsibe járunk, csak néha megyünk játszóterezni, és hiányoznak a barátnők a játszótérről.
2011. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisebbik fiam 2,5 éves,4 hónapos korától összejárunk pár anyukával,és nem csak a játszón találkozunk,hanem máshova is megyünk gyerekekkel,családdal együtt is,és nélkülük is.

Mivel a gyerekek egyidősek,így nekünk és nekik is könnyebb,főleg,hogy több problémánk hasonló(pl.nem alvás)

A nagyobbik gyerkőc 7 éves,amikor ő volt pici nem voltam barátkozós típus én sem...

2011. máj. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!