Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszatartja a pisit,2 és...

Visszatartja a pisit,2 és féléves fiam ha nincs rajta pelus. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Amióta jó idő van nem adok rá pelust se délelőtt,se délután,de addig nem pisil amíg rá nem adom a pelust.Pedig iszik is.fél pisilni?mindig kérdezgetjük,hogy akar e pisilni,vagy a le pisini valamit,de hallani se akar róla,viszont a nadrágba se pisil.ilyenkor mit csinálják?
2011. máj. 31. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Adj rá pelust.

Valami oka biztos lehet, csak talán nem jöttök rá.


Hasonló volt nálunk nemrég a 3,5 éves ovis lányommal.

Néhányszor bepisilt az oviban, és aztán napokig nem pisilt. Hazahozta, ha sikerült, vagy bepisilt, amikor már nem bírta.

Kiderült, hogy nem mer az ovis wc-be pisilni, mert fél, hogy lepisili a nadrágját.

Szerencsére az óvónénik rugalmasak, megengedték, hogy bevigyük a bilit, így újra pisil ott is.


Valószínűleg más van nálatok, de az biztos, hogy valami történt a kisfiaddal, amit nem tud vagy akar elmondani, mert ha valamit már tud, és aztán "visszalép", akkor mindig van valami a háttérben.


Erőltetni ezt nem érdemes. Szép nyugodtan kell kezelni, és hátha kiderül, mi is van.

2011. máj. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. máj. 31. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt az én lányom is csinálta, inkább visszaadtam rá a pelust, gondolom még nem érett meg az egészre. 2,5 éves.
2011. máj. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Velünk is ez van. Lányom közelebb van már a három éveshez. Egy hónapja (újra)kezdtük a bilizést. Mert addig rá sem akart ülni se bilire, se wc-re. Nem adok rá pelust, csak a du-i alváshoz és éjjelre. Van, h egész délelőtt visszatartja a pisit, sőt, a du-i alvásból is száraz pelussal ébred. Aztán délután már nem bírja visszatartani, és bepisil. Egy .hónap alatt sajnos semmilyen előrelépés nem történt. Bánt, mert szeptembertől ovis lenne.

Én is tanácstalan vagyok, nem tudom, mit tegyek, jó-e egyáltalán, ahogy csinálom.

Kíváncsian várom, kapsz-e még válaszokat.

2011. máj. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: nálunk visszalépés sem történt, mert eddig csupán egyszer ment a pisi a bilibe, de egyáltalán nem motiválta.
2011. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
én inkább vissza adom rá a pelust,mert azt olvastam a vizelet visszatartása,ki nem ürülése még betegséggel is járhat.a máj feldolgozza a méreganyagokat ami a vizeletben van,persze lehet hülyeséget mondtam,de biztos nem egészséges.időnként próbálkozom majd.
2011. jún. 1. 08:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, Kérdező, ezt én is hallottam már.
2011. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!