Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mióta bilibe pisil, inkább...

Mióta bilibe pisil, inkább visszatartja a kakit, miért? Hogyan segíthetnék?

Figyelt kérdés
Kislányom 26 hós, már hetek óta bilibe pisil, de még éjszakára kéri a pelust, és reggelre mindig tele is van. Viszont kakilni egyáltalán nem hajlandó, sőt, annyira nem, hogy inkább visszatartja, csak ne kelljen! Már a pelusba se mer, pedig eleinte legalább abban mert. Mindig biztatom szépen, hogy nyugodtan, vagy akár rá is adom a pelust a kakinak. A lehető legrosszabb most az, hogy visszatartja, és fáj a hasa!!! A dokinéni ajánlott Guttalaxot, de attól rettenetesen szenvedett, két napig ment a hasa tőle. Nektek hogyan sikerült?
2011. jún. 23. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is megküzdöttem ezzel a jelenséggel. Azt találtam ki, hogy reggel ébredés után rögtön megkapta a szokásos tejet, utána rajta hagytam még mondjuk 20 percet a pelót, rendszerint belekakilt. Ha nem, akkor elmondtam neki, hogy nem baj, ha a bugyiba kakil, csak kakiljon. Utána arra álltunk át, hogy reggeli után ráültettem a wc-re vagy bilire, akkor is, ha nem kérte, és biztattam, hogy nyomja ki a kakit. Én is "nyomtam" poénból, nyöszörögve, hogy ne érezze stresszelve magát, ezen jókat röhögtünk, egy ideig ez is működödött. Most már ő szól, hogy kakilni kell.
2011. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt kisfiammal. Meg sokat olvastam hasonlókat itt az oldalon. Kb 2 hónap kellett, mire megoldódott. Laveolac szirupot adtam, az jobban gyereknek való, mint a guttalax. Félt bilibe/wcbe engedni a kakit. Szerintem bármit teszünk, ezt saját maga fogja eldönteni, hogy akkor mostantól nincs mitől félni. Minél tovább tartogatja a kakit, annál nehezebben jön ki és fájdalmas, igy legközelebb méginkább nem akar majd kakilni. Ezért kell a szirup, hogy feloldja és muszáj legyen kijönnie a cuccnak:) én mesét olvastam neki, vagy buborékokat fújtam, vagy a kedvenc meséjét kapcsoltam be, igy egy kicsit elterelődött a figyelme, és mikor már nagyon jött a kaki, ki is szabadult. Sokáig a gatyeszba kakilt, mert pelust vissza nappalra nem adtam. Nem is engedte. A fiam szereti az ujjongó dicséretet, egy bogyót tett a bilibe először, én tapsolva ugráltam. Erre rögtön mondta, hogy még! Mondtam neki, folytatom a showt, ha megint pottyant egyet...nyomta is:) semmi másért nem kapott üdvrivalgást, de ezért igen! Akkor 2 éves volt.
2011. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

segiteni nem nagyon tudok de leirom nalunk mi volt a baj.

nalunk is volt egy nehez idoszak amikor nem mert kakilni mas okbol, lazas volt, kupot kapott a lazara mert a szirupot kikopte es fajt neki a kup felhelyezese, ezt osszekombinalta a kakilassal es nem mert utana kakilni. mar szobatiszta volt elotte. allandoan visszatartotta , akar 3 napig nem kakilt es fajt a hasa. nem eroltettem semmire, mondtam azert faj a hasad mert kakilnod kell de o nem akart, volt hogy sirt is, hogy nem akar kakilni mert faj. es mivel visszatartotta kemenyebb volt a szeklete is mindig csak akkor kakilt amikor mar tenyleg annyira nyomta ot hogy szo szerint bekakilt es parszor a bugyiba is. majd egyszer csak ujra el kezdett kakilni bilibe. sajat maganak kellett a fejecskejeben elrendeznie a dolgokat de nagyon kemeny 1 honap volt ez.ha megkerdezed tole miert nem mer kakilni bilibe mit mond?

2011. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

trolololololololololololololololololololololololol ololololololololololololololololololololololololol ololololololololo


yeyeyeyeyeyeyeyeyeyeye


ohohohohohohohohohoho

2011. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!