Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális kettő és fél évesnél...

Normális kettő és fél évesnél a napi három kaki?

Figyelt kérdés
Van, hogy 4. Ha nem eszik mondjuk tejes terméket (krémtúró, joghurt), akkor napi egy-kettő csak. Nem hasmenés, de hígabb, ha már mondjuk negyedszer aznap. Másnál ilyen? Alakul ez ugye az idővel?
2011. máj. 31. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is előfordul néha. 21 hósak leszünk 10-én.
2011. máj. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ezt aggódásból kifolyólag kérdezed? :) De hiszen ez a normális: az ideális az lenne minden ember számára, hogy ahányszor étkezik, annyiszor székel. (Sajnos a körülményeim, lehetőségem okán (táplálékminőség) nekem csak napi egyszer van átlagban.) Na most, egy kisgyermek napi 4-5 alkalommal étkezik, ráadásul bele űrtartalma is kisebb, mint egy felnőtté, igaz, több részletben és egyszerre kevesebbet eszik, ergo hasonló gyakorisággal székel, mint egy felnőtt, átlagban, bár talán kicsivel gyakrabban "lenne ildomos" nekik. Persze jelentősek az egyéni eltérések. De a jó emésztéshez legrosszabb esetben is minimum átlag napi egyszer kell, de ha annyiszor van széklet, ahányszor evett az illető, az az igazán egészséges. Persze nem mindegy, hogy betegség okozza-e, vagy a megfelelő táplálkozás és bélműködés; ezért nyilván számít pl. a széklet állaga is. Azt írod, enyhén híg, de nem hasmenés. Teljesen rendben levő. :) Legalábbis leírásod alapján.
2011. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de nálunk pont ebben a korban volt ugyanígy, nekem is sok volt a napi 3-4, és kiderült hogy Salmonella hordozó volt! Hasmenése nem volt, csak sokszor kakilt lágyabbat, egyébként semmi más tünet. 1,5 hónapig karanténban voltunk! Szerintem járj utána!
2011. máj. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2,5 éves kisfiú. Napi 2 minimum, van, hogy 3-4 is van. Ugyanúgy, mint nektek. Tenyésztés negatív, szépen nő, gyarapszik a súlya, vérkép, uh tökéletes. Nem gond...
2011. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lisztérzékenység is nega
2011. máj. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 éves kisfiú, tegnap háromszor nyomta tele a pelust :) ma csak egyszer

a széklete mindig laza

engem ez nyugtalanított, kivizsgálást kértem

vérkép, széklet, allergia teszt teljesen negatív

a laktózérzékenység kimutatására szolgáló kifújós tesztet nem végezték el, mert még kicsi, de valószínűleg semmi baja

szépen fejlődik, nem sovány, tele van energiával

2011. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!