Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg normális dolog egy...

Tényleg normális dolog egy gyereket 3-4 éves koráig szoptatni?

Figyelt kérdés
Nem tudom de nekem ez olyan fura, szerintem már ilyen korban nincs szükség rá, de kiváncsi vagyok ti hogy gondoljátok?
2011. jún. 1. 08:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Én nem tartom jó megoldásnak. Persze lesznek biztos olyan anyukák akik szerint ez normális és örömteli dolog. nem foglalkozom vele, hogy ki mikor és meddig szoptat. Én még azért sem szólok meg senkit, ha nem tud vagy nem akar szoptatni. Szerintem ennek mindenkinek a magánügyének kell lenni.
2011. jún. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sem az,de sokan mennek a divat után.

Régen azért szoptattak ilyen sokáig,mert azt hitték,hogy amíg szoptatnak,addig nem maradnak terhesek.

De ez mindenkinek a magánügye.

2011. jún. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
37%

Mindekinek a maga dolga!!

tényleg normáis, hopgy 1-2 éces gyrekek chiop-et, dörmit, tejstzeletett és a hasonlóka ezsnek nap, mint nap??


26 hónapja szoptatom a lányomat, semmi kivetnivalót nem látok benne.

Egy embergyereknek aaz anyja teje a legjobb és nem a tehéné(az a kisbociknak való)

2011. jún. 1. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

Húúúúhaaaaaaa.......

lavina:(


De szerintem sem normális,de figyeld meg lesznek itt anyukák,akik ezért letépik a fejünket,mert szerintük ez nagyon jó dolog!!!

Hááááát szerintem meg nem,hogy egy óvodáskorú kisgyermek még csimpaszkodik fel az anyjára szopozni...:(((

Itt az a baj,hogy a sokáig szoptató anyák nem ismerik el,hogy ŐK nem tudnak leválasztódni a gyerekről...

2011. jún. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok! Mondom még egyszer azaz írom, nem vetek meg senkit semmiért. Mindennek van negatív és pozitív oldala is.

Nekem is megfordult a fejemben, amit az utolsó válaszoló írt, hogy ezek az anyukák valóban az egészség miatt szoptatnak sokáig, vagy valóban ők maguk nem tudnak leválni a gyerekről?

Nálam például az volt nagy törés, amikor a nagylányom már nem igényelte, és egyébként se tudtam volna felvenni az ölembe. Én ez éltem meg nehezebben.

2011. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

08:39

Többször volt már, hoy kicsi több napig nem itthon aludt, úgyhogy nem vagyok az ítpius, aki még 3 évesen is magára kötve hordozza gyerekét.

Egyszerűen ha van tejem, miért ne adjak neki.

Az napi pár 2xpár perc igazán belefér az időmbe.



Fiam is 21 hónapig ciczett, ő mag hagyta abba.


Ja és ez 10 éve volt, akkor még szoptatási propaganda sem igen volt.

2011. jún. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
32%
én nem szoptatnám még 2 éves gyerekemet sem.de nem érdekel ki mit csinál,én véleményem az,hogy jót akarnak tenni,de inkább pótolnak valamit valami hiányzik az anyuka életéből,nem akarja elengedni gyerekét stb.de mint mondom az szoptat aki akar,és annyi idősen ahogy akarja.
2011. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
46%

Az enyémek 4 és 2,5 éves korukig szopiztak, tandemben. A nagy már úgy 3 éves kora után zavart, csak azért nem erőltettem a leválasztást, azt hogy néha odabújjon, mert akkoriban erős volt a testvérféltékenység. Nagy balhé lett volna, még attól is vérig sértődött, hogy szerinte az "ő cicijében" kevesebb volt a tej és a másiknak biztos több jutott.


Viszont annyiból nem rossz dolog az, hogy hosszabb ideig kap a gyerek valamennyi anyatejet, hogy egy pici védelmet adhat. Pl. a kisebbik az első bölcsis évben szinte nem is volt beteg, akkor még szopizott, a következő évben már nem, és októbertől márciusig az volt a menetrend, hogy egy hét bölcsi, egy hét anyukámnál.

2011. jún. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
69%
Mondjuk konkrét példákkal azért ez az immunrendszeres dolog is cáfolható.
2011. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

08:59


Persze, van ellenpélda is biztos. Van anyatejes gyerek aki betegeskedik, van tápszeres aki meg soha, de azért ÁLTALÁBAN az anyatej ad védelmet.

2011. jún. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!