Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg normális dolog egy...

Tényleg normális dolog egy gyereket 3-4 éves koráig szoptatni?

Figyelt kérdés
Nem tudom de nekem ez olyan fura, szerintem már ilyen korban nincs szükség rá, de kiváncsi vagyok ti hogy gondoljátok?
2011. jún. 1. 08:23
1 2 3
 21/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"Azon elmélkedem itt az újabb hozzászólások olvasása kapcsán, hogy ha a betegségeket az egészségességet figyelmen kívül hagyjuk, vajon kihathat-e az önállóságra dolog?"



A nagyobb lányom, aki 4 éves koráig lógott a cicin, eszméletlen önálló. Én még 18 évesen is paráztam, ha idegenekkel kellett beszélni, a lányom meg hatalmas önbizalommal beszambázik a boltba, és mire én odajutok hogy körbenézzek, addigra letárgyalja az eladókkal, hogy van-e amit szeretne, kéri hogy nézzék meg a számítógépben hogy van-e raktáron és meg tudják-e rendelni.

2011. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Egyébként meg marhára nem értem ezt a háborúsdit, meg hogy egymásnak essünk. Nem lesz attól senki jobb vagy rosszabb anya, ha csak pár hónapig (vagy egyáltalán nem tudja) szoptatja a gyerekét, de akkor sem ha 3-4 évig. Nem ez az egy amin múlik.

Különben is ha egy gyerek nem akar szopizni, a fene se tudja a mellét a szájába tömni, és erőltetni hogy maradjon anyucinál. Ha valaki túlságosan magához akarja kötni a gyerekét, az nem a szoptatástól lesz ilyen, hanem azért mert anyuka nem engedi a játszótéren keveredni más gyerekekkel, nem bízza rá sose senkire, gyakran még apukát is igyekszik kiszorítani az életükből (van ilyen anyuka, kiköltözik a hálószobából, vagy apukát rakja ki a nappaliba, és csak a gyerekkel hajlandó aludni évekig, mondván hogy a gyerek akarja így).

2011. jún. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem, de hülye példát mondok: nekem az is fura, amikor vkinek bármelyik testrészében piercing van, pedig az is elég nagy divat lett mostanában :) Ja és nem vagyok maradi egyáltalán!


A sokáig szoptatáshoz csak annyit fűznék hozzá, hogy számomra a mellem egy intim testrészem, amit nem szívesen mutogatok és azt sem szeretném, ha valaki (még ha a gyermekem is) kisajátítaná és elvárná, hogy az ő kénye-kedve szerint rendelkezésére állítsam.

Meg a másik, hogy én nagyon szeretem a csípős, fűszeres kajákat, a tejeskávét és néha bizony az alkoholt is, de ezeket ugye nem tanácsos fogyasztani szoptatás alatt sem, meg úgy általában elég sok mindenre oda kell figyelni. A kicsi fiam ráadásul tejfehérje érzékeny, én pedig imádom a tejtermékeket, úgyhogy nekem az is egy nagy csapás volt :S

Ja és velem a hormonok is szerettek játszadozni, szoptatás alatt úgy izzadtam, mint egy ló! :)


Sajnos én ilyen önző vagyok, számomra a 2x9 hónap terhesség és a 2x11 hónap szoptatás jelentette az önfeláldozást és a sok mindenről való lemondást, és most már élvezem újra a "szabadságot" és azt, hogy nyugodtan ehetek, ihatok bármit, ill. hogy nem kell mindig jelen lennem lefekvéskor :)


Ennek ellenére nem ítélem el azt, aki sokáig szoptat, csak nekem fura, ennyi.

2011. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Aki úgy gondolja, hogy ez jó, az csinálja aki pedig úgy gondolja, hogy nem hasznos ne tegye. Nem gondolom, hogy egymást kell ebben a dologban minősítgetni. Tegyen mindenki a saját belátása szerint. Aki nem szoptatott soha sokáig ne tegyen erre vonatkozóan olyan kijelentést (sem), hogy az anya nem tud leválasztódni a gyerekről, mert ilyenkor megint ott vagyunk, hogy azt sem tudja miről beszél. Én úgy terveztem, hogy 1 éves koráig szoptatom a lányom, mert azt gondoltam addig tudom csinálni, de most mégis ott tartok, hogy 1,5 éves és még mindig szopik. Tettem már kísérleteket az elválasztásra, de addig amíg azt látom, hogy ezt csak sok sírás árán tudnám megvalósítani addig várok még. Igazából nem bántam meg, hogy nem sikerült 1 évesen, mert a szemfogak kibújását könnyem átvészeltük...felkelt...
2011. jún. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Látom nagyon megoszlanak a vélemények... én nem itélem el azokat akik ilyen sokáig szoptatnak csak számomra fura h egy 3 éves gyerek még szopizik és ennyi.Mindenki ugy csinálja ahogy jónak látja.
2011. jún. 1. 15:19
 26/29 anonim ***** válasza:
0%
kedves kérdező ha úgy csinálják ahogy akarják akkor mi volt a kérdésednek a lényege?miért indítottál vitát?ha tényleg igy gondolod akkor ez a kérdés meg se fogant volna benned,mint ahogy nekem se jut eszembe,pláne nem kiírni egy ilyen oldalra.
2011. jún. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Mindenki másnak más a fura. Van aki a cumit ellenzi, van aki az együttalvást, mást pedig azt, hogy a gyerek külön szobában aludjon.


Amúgy én se terveztem előre, hogy sokáig szoptassak, ha valaki az első terhességem alatt azt mondja, hogy a hasamban lévő gyerek 4 éves koráig kap anyatejet, akkor kiröhögtem volna. Úgy indultam neki, hogy jó lenne 6 hónapig csak szoptatni, utána kb. 1 éves korig legalább, de ahogy jön, akkor se dőlök a kardomba ha nem sikerül és 2 hónaposan tápszert kell adnom. Aztán meg így alakult menet közben.

2011. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a Kérdező azért tette fel a kérdést, mert ő nem tartja helyesnek, ettől függetlenül senkit nem ítél el, aki másképp csinála, csupán kíváncsi mások hogyan látják. Mik az érvek mellette és mik ellene.


Nagyon sok kérdésből csak mi válaszolók csinálunk vitát. a kérdezőnek eszébe se jut vitát gerjeszteni.

speciel ennél a kérdésnél nem is érzem, hogy lett volna vita. Mindkét tábor elmondta a véleményét. És ha csak egy embert elgondolkodtatnak a másik oldal érvei, már akkor megérte.

2011. jún. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:40

Végre egy ember megértette hogy mit is akartam a kérdésemmel, köszönöm.

2011. jún. 2. 08:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!