Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már éjjel- nappal szobatiszta...

Már éjjel- nappal szobatiszta gyerekek anyukái, mit javasoltok? Nappal szobatiszta, teljesen balesetmentes a kislányom (tavaly július óta) de alvásnál még mindig bepisil és kakil.

Figyelt kérdés
Szerintem ott rontottam el, hogy mindig adtam rá pelenkát alváshoz. De már lassan három éves, szeptembertől óvodás, el kellene hagyni a pelenkázást. Délutáni alvásoknál már nem szoktam ráadni, aminek következtében állandóan (van, hogy egy alvásnál többször is) cserélhetem az ágyneműjét. Most például még be is kakilt, mégis békésen alukált. Nem szoktam bántani érte, mondjuk többször elmondom Neki, hogy holnap majd jobban figyeljen, jöjjön ki pisilni ha kell, vigyázzon, hogy a bugyiba nem menjen, stb... Mit csináljak? Hagyjam az egészet, adjak rá vissza pelenkát? Tanácstalan vagyok.
2011. jún. 1. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
ha ébren van akkor 2 órát kibir pisilés nélkül?mert ha igen,akkor alvásnál(du.) is ki kéne birnia ha elötte volt pisilni.
2011. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, hogy kibír. Például lemegyünk délután a játszótérre, előtte pisil és csak akkor megy újra, ha hazaértünk. Tudom, hogy kellene, de hogyan érjem el?
2011. jún. 1. 15:20
 3/5 Alinaaa ***** válasza:
Az én fiam 4 lesz augusztusban, és most kezd leszokni az éjjeli pelusról. dudlisüveg függő.:) Nálunk az éjjel mindig keltettem olyan 3-4 óránként pisiltettem. Most ott tartunk pár hét(se) után, hogy elalvás előtt pisi, fél 3 pisi, fél 7 pisi - magától. kevesebbet kap a dudlisüvegbe is. De pelust még van alatta. De már legalább felkel. 1 hónapja még annyit pisilt, hogy a kipisilás végett mostam.
2011. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Éjszakára is vedd le a pelust, állítólag nem szabad vissza adni, ha már egyszer levetted.


Én így csináltam: elalvás előtt kevesebb folyadék, pisilés.Óvodában is így csinálják (nálunk).

1 két baleset volt, de az én lányom felébredt rá és szólt.

Barátnőm kislánya se veszi észre, nyugodtan alszik tovább, 4 éves múlt de még éjszaka pelusos.

2011. jún. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én rákérdeznék az orvosnál, mert délutáni alvásnál tuti nem lenne szabad, hogy többször is bepisiljen. Vagy mennyit alszik? De szerintem már egy éjszakát is ki kéne bírnia.

Egy urológust kérdeztem és azt mondta valójában 1 bepisilés belefér akár 8-9 éves korig is, mert ez azt jelzi a záróizmok nem elég erősek még. De az én kisfiam egy éjjel csak egyszer kel fel pisilni é én ezzel kapcsolatban kérdeztem és erre mondta 1-2 pisilés, akár baleset belefér. De a többszöri bepisilés egy ilyen rövid alvásszakasznál, mint a délutáni szerintem egyéb problémára is utalhat.

2011. jún. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!