Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tojásallergiás gyerekek...

Tojásallergiás gyerekek anyukái. Mi lesz a hétvégi menü Nálatok?

Figyelt kérdés
Most először lesz nálunk tojásallergiás gyerek. Nem foglalkoztam eddig ezzel a dologgal. Ellesnék pár tippet Tőletek. Reggeli, ebéd, vacsi. Köszönöm szépen!!!

2011. nov. 4. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
kisfiam tej és tojásallergiás.a reggelit általában letudja maci kávéval.ha szereti a kenyeret adhatsz neki lekváros,májkrémes,szalámis kenyeret.ebédre nálunk spenótos galuska lesz neki.liszt+keményítő+spenót,keményebb tészta,mint a sima nokedli,kiszaggat,hozzá sajtszósz.lehet sült húst rizzsel,sült krumplival,krumplipürével.vacsora tejbegríz,tejberizs,főzelék,melegszendvics.a neten rengeteg sütirecept van,ami tojás nélküli.
2011. nov. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nem olyan bonyolult tojás nélkül főzni (bár tény, hogy a tojásos galuska és a csőben sült ételek kilőve és én palacsintát sem szívesen készítek, mert bár elvileg megcsinálható, de nekem nem megy :). Számomra emiatt derült ki pl., hogy az egyben sült fasírtba nem feltétlen kell tojás, simán egyben marad szépen, és ugyanolyan fincsi.

Pár tipp, hátha segít: reggelire lekváros/nutellás/felvágottas, sajtos stb. kenyér, ebédre: fasírt rizi-bizivel/krumplipürével/sóskával/spenóttal,

vagy pl. pulykából (vagy bármi másból, ami nem csirke) készült étel: pulykapörkölt durumtésztával, milánói spagetti (durumtésztából), sertéssült körettel…

vacsora: bármi hideg, felvágott, zöldség, kenyér, sajt stb.

2011. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek!! Már össze is raktam, tök egyszerű volt így!!
2011. nov. 4. 20:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a desszerthez tennék hozzá néhány szót.

Nyugodtan készíts süteményt, akár kelt tésztát, ha akarsz. A kelt tészták tojás nélkül is gyönyörűen megkelnek, a tetejét tejjel kend le és arra vigyázz, hogy világosra süsd, különben kiszárad. A hétvégén darázsfészket csináltam, senki észre sem vette, hogy nincs benne tojás és kókusztejjel készült. (a fiam tejallergiás is).

Nálunk nagy sláger az almás béles, amit én omlós tésztából készítek.

2011. nov. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Még nem is hallottam hogy tojás helyett tejjel lehet lekenni. Krumplis pogácsát sütök holnap abba sem kell tojás és olajba van kisütve nem sütőbe. Drága nagyim receptje. De a darázsfészket tuti kipróbálom!!!
2011. nov. 5. 21:54
 6/7 anonim válasza:
Tudom már régi, és nem is a kérdéssel kapcsolatos, csak annyit kérdeznék, mikorra nőttétek ki a tojásallergiát? Kislányom januárban lesz 3 éves, és még mindíg eléggé allergiás. Ekcéma formájában nyilvánul meg. Köszönöm.
2017. okt. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 4. vagyok: Az én fiam (8 éves)nem nőtte ki. Hiába tartjuk szigorúan a diétát, neki rosszabb lett az allergiaeredménye.
2017. nov. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!