Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normális az ha...

Mennyire normális az ha súlyos betegségen esett át egy gyermek és az anyukája még egy év múlva is rendkívüli módon aggodik miatta, pánikol, félti rettenetesen?

Figyelt kérdés

A családom szerint rég meg kellett volna nyugodnom.A diagnózis amikkel szembesülni kellett tavaly krónikus izületi gyulladás,amiből úgy tűnt semmilyen gyógyszer nem hozza már ki,csak hónapok múlva nagy adag szteroiddal kezdett el javulni,az autoimmun betegsége miatt olyan magas fehérvérsejtszáma volt,hogy a háziorvos mondogatta,hogy jaj csak nehogy leukámia legyen,két hétig míg nem lehettet megismételni a vérvételt állandóan ezzel ijesztgetett.Hónapokig nem aludtam akkoriban sírtam,zokogtam éjszakánként,hogy Istenem ne vedd el a gyerekemet,ne legyen mozgássérült.

Azóta folyton kontrollra járunk,az immunológus nem akar jóslásokba bonyolódni,hogy később mire lehet számítani,de azt mondja reménykedjünk,hogy nem lesz súlyos a későbbiekben a gyermek állapota,jelenleg is szeteroiddal van viszonylag jól,most "csak" a megmagyarázhatatlan belázasodások és nyálkahártyafekélyek vannak jelen a betegség tüneteként.


2011. okt. 23. 23:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Borzasztóan sajnálom, amin keresztül kell mennetek. Szerintem teljesen érthető.

Javulást kívánok a kicsinek.

2011. okt. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Érthető ha ideges vagy de a gyereknek nem tesz jót ha érzi hogy te a plafonon vagy.

A pöttöm elött ne mutasd ki az csak megijeszti.

2011. okt. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz is jártam a kisfiammal,mert a sok betegeskedés után nem nagyon tudott visszailleszekedni az oviba,a pszichológus is mondta,hogy ne nézzek semmiféle statisztikát,hogy később még mi lehet a gyerekkel,döntsem el 100 %-ra ,hogy nem lesz gond,de hiába próbálok pozitívan hozzáállni újra és újta jönnek a problémák,látom az immunológus is aggódik érte,nagyon rendes doktornő,alapos és azt mondja nem bíztathat azzal,hogy minden rendben lesz később,ami idáig volt a gyermekkel az sajnos felveti súlyos későbbi betegségek lehetőségét.

Azt mondta a pszichológus,hogy képzeljem el,hogy eljön a legrosszabb,vagyis újra hónapokra nem tud járni és képzeljem el azt,hogy akkor már nem hagyhatom úgy el magam,hanem erős leszek...de én ebbe bele sem akarok gondolni,én nem tudok erős lenni,mert azt hittem,hogy a szívem megszakad,nem lehet leírni azt a fájdalmat amikor a férjemmel estéket sírtunk át egymás kezét szorítva,pedig előtte ő soha sem sírt.

2011. okt. 24. 00:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Igazán együttérzek Veled, mert a lányommal az első 15 hónapban kórházba be - kórházból ki. Ismerem az átsírt, átvirrasztott, átimádkozott éjszakákat és a pánikot. A bizonytalanságot, a félelmet az újabb rossztól és a kétségbeesést az ártatlan élet miatt. Teljesen átérzem az aggodalmadat és serintem amit érzel, abszolút normális. Aki szerint túl kéne már lenned rajta, annak üzenem, hogy majd akkor leszel túl rajta, ha az orvos papírt ad róla, hogy a gyereked túlvan rajta.
2011. okt. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én tettem fel pár hónapja

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


Te válaszoltál nekem ennyire részletesen és kedvesen?

2011. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Te válaszoltál nekem ennyire részletesen és kedvesen?"


DE igen , én voltam :-) .


Veletek mi újság van?

2011. okt. 24. 10:09
 7/12 A kérdező kommentje:

"Igazán együttérzek Veled, mert a lányommal az első 15 hónapban kórházba be "


Teljesen rendbejött aztán ? Azóta is jobban aggódsz érte,mint egy olyan gyerek anyukája akivel mindig minden rendben volt?Nálatok teljes gyógyulásról beszéltek,nem árnyékolja a mindennapokat ,hogy lehetséges kiújjulás,rosszabbodás?

2011. okt. 24. 10:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is folyton aggódom érte.Azt mondta a doktornénink, hogyha még egyszer sántít, elküld minket immunológiai kivizsgálásra.Azóta oviba jár, igazán nem volt még beteg (kopp-kopp), csak 2-szer fordult elő, hogy 1-1 éjjel belázasodott, de utána csak köhögött és nem volt lázas, nem volt afta a szájában.Remélem az 1-1 éjjel bekövetkező láz nem a betegség jele, hanem vírusfertőzésre utal inkább.Én is aggódom ám miatta, mert pl. a hétvégén fáradékonyabb volt, elmentünk kirándulni, de nem akart sokat sétálni, inkább apukája nyakában lovagolt.Azt mondta, hogy elfáradtak a lábai, köhög is megint.Ezek közül valamelyiket észrevetted a kisfiadon?Vagy a fáradékonyság az időjárás eredménye?Több napig lenne lázas ok nélkül,ha ízületi gyulladása lenne?Látod én is folyton töröm a fejem......
2011. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
15 hónaposan voltunk utoljára kórházban, akkor ő sem tudott lábra állni, 4 betegsége volt egyszerre, hetekig feküdt, infúzió, nem evett. 27 hónaposan újult ki a betegsége, de már nem kellett kórházba feküdni. Most 32 hónapos. Már nem aggódom éte jobban, mint mások, amúgy is inkább laza vagyok a korom ellenére (34). Szóval fel a fejjel, majd látni fogod, hogy jobban lesz, és mindjárt te is megkönnyebbülsz. Csak el ne kiabáljam!!! Vese problémák voltak egyébként.
2011. okt. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljes gyógyulásról még nincs szó, tavasszal újra nekifutunk, hogy "lezárja" a nefrológus, de ezt csak nagyon halkan mondom, mert ahányszor eddig nekifutottunk, mindig visszaesett. Nagyon kiborító volt, főleg azért, mert nem tájékoztattak rendesn. Én egy türelmes nő vagyok, ha orvosokról van szó, mert tudom, nagyon sokmindent megtesznek a gyerekeinkért, de egy idő után kiborultam. AKkor elmondták, merre hány méter, mára már tisztában vagyok a betegség természetével, kicsit úgy érzem, jobban ura vagyok a helyzetnek. Viszont már ovis a kislány, és ott ugye a wc higiéniája hát hogyismondjam, nem a legtökéletesebb, így most attól félek, nehogy ott fertződjön fel.
2011. okt. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!