Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor lett szobatiszta gyermek...

Mikor lett szobatiszta gyermeked? (különösen kisfiús anyukákra vagyok kíváncsi)

Figyelt kérdés
A védőnő tegnap mondta, hogy már lassan annak kell neki lennie, szerintem még bőven ráér, hiszen 3 éves korában megy csak oviba (21 hós).Arról meg nem is beszélve, hogy amíg nem mondja, hogy pisi vagy kaki, addig hogyan lehetne szobatisztaságra szoktatni? Csak én furcsállom ezt a hozzáállást? Ismerős házaspárnál már majdnem 3 éves a kicsi, folyamatosan beszél, de még nem szobatiszta.
2011. jún. 3. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia,


akkor jön egy kis nyugtatás :) 2,5 éves, folyékonyan beszél, március óta bölcsis. ezerszer próbálkoztunk már, mert nem láttam be, hogy valóban fejben kell beérnie ehhez. 4 hete haza jön, közli, hogy vegyem le a pelenkát róla, majd szól. volt már ilyen, nem jött be. DE MOST IGEN!! pisi, kaki attól a d.u-tól a biliben landol!! és a 3. nap estéjén nem engedte magára adni éjjelre sem, így teljes a siker és a nagy fiunk (Ő mondja így :) SZOBATISZTA!! nem erőltetéssel, szenvedéssel, hanem azért mert megért rá!! nem hiszem, hogy siettetni kellene, 21 hónapos, nincs okotok rohanni!!!!!


Ági

2011. jún. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi, Ági! Én is egyetértek az ilyennel, hogy majd megérik rá. Nem is értem ezt a "banyát", hogy miért kell sietnünk... :P
2011. jún. 3. 10:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2 éves kora után nem sokkal, 21 hónapos korétól bölcsiobe jőárt.És akkor kezdet nagyon nagyon sokat beszélni

Lányom 27 hónapos lesz a jövő héten, nagyon jól haladunk, majdnem szobatiszta.

Mellesleg egész nap be nem áll szája.

Ő szeptemberben megy bölcsibe.

2011. jún. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ilyenkor is érzem, mekkora szerencsénk van a védőnőnkkel :) komolyan!! miatta meg főleg nem kell erőltetned!!!! igazán nincs mit :)


Ági

2011. jún. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Kisfiam tavaly januban 21 hósan lett bölcsis. Akkor kezdett el egyik napról a másikra beszélni, de hiába próbáltuk tavaly nyáron a bilizést, nem szól, hogy pisi lesz. Fél óránként pisilt ide-oda, szóval nagyon éretlen volt még hozzá. Idén márciusban szólt először, hogy pisi lesz. Azóta már mondhatom, hogy nappal 98%-ban szobatiszta, de balesetek előfordulnak. és a kaki csak kétszer sikerült nagy nehezen a WC-be, ahhoz még mindig kéri a pelust. Ő már elmúlt április végén 3 éves, de a védőnőnk egy szóval nem mondta, hogy "húúha de le van maradva". Inkább ő nyugtatott meg, hogy igazán 3-4 éves kor között érnek meg a gyerekek erre. Persze vannak kivételek, meg meg is lehet próbálni, de ha nem megy nem kell erőltetni. Ha már kibír 3-4 órát pisilés nélkül akkor érdemes elkezdeni. Ja és a kisfiam alváshoz még kap pelust, mert akkor becsurrantana. Éjszakára általában még később lesznek szobatiszták. Minden jót!
2011. jún. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Fiam július 31-én lesz 3 éves, egy jó hónapja, inkább másfél hónapja szobatiszta. Egyik napról a másikra történt, legalábbis a pisivel, a kakát még egy hétig rendszeresen besumákolta a bugyiba, de aztán az is helyreállt.

Ja, és wc szűkítőt használunk, a bilit csak játéknak nézi.

2011. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiam kivárta, hogy 3 éves legyen. Azon a nyáron lett szobatiszta, amikor a 3. születésnapját is ünnepeltük.
2011. jún. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
28 hónapos a fiam,és a közelébe se vagyunk.Szervileg már rendben van de agyban még nem akar,ez szemmel látható.és ameddig ez nincs meg,amíg ő maga nem akarja addig te a fejed tetejére is állhatsz.
2011. jún. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan 2,5 évesen (télen) lett szobatiszta a fiam.

Próbálkoztunk már előtte is, két éves kor után, nyáron, de egyáltalán nem érdekelte a téma. Feladtam, aztán összel elkeztünk beszélgetni az oviról, mert nagyon szeretett volna már menni. Mondtam, hogy oda csak úgy lehet menni, ha már nem kell pelus. Innentől kezdve néha elővettem a bilit, kérdeztem rá ül-e, de nem. Aztán egyik nap azt mondta, jó, üljünk. Megbeszéltük, hogy mindig szólni kell. Onnantól lett szobatiszta, sőt, ezután már éjjel sem volt soha pisi.

2011. jún. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
28 hónapos lesz a kisfiam a hónapba. Még sehol se tartunk. Fejben tudja, de még nem akarja. Sokat van itthon pelus nélkül, mert meleg van. Sűrűn kérdezem kell-e pisilni/kakilni, rá ül-e a szűkítőre. A válasz általában, az hogy: nem. Néha ráül, akkor pisil egy picit. De oda pisil, ahol éppen rájön. ha pisilt, mondja, hogy :na pipi és vigyorog rajta. Megkérdezem tőle, hogy hova kell pisilini mutat a Wc ajtóra. Úgyhogy mi itt tartunk, hosszú még a nyár, hátha sikerül majd...
2011. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!