Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogyan lett szobatisz...

Mikor és hogyan lett szobatiszta gyermeked? A kezdetektől érdekel, az első bilire ültetéstől. Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Először esténként mielőtt pancsizni mentünk, a kád mellé raktam a bilit, és a víz ingerlésére pisilt!Aztán én egyszerűen nem adtam rá pelust! 18 hónapos volt a lányom, és úgy gondoltam elég érett rá hogy ne a pelusba pisiljen!Napközben kb 10szer cseréltünk nadrágot, de volt hogy a bilibe sikerült! Ztán kb -4-6 nap múlva már szólt hogy pisi!Éjjelre ugyan úgy nem kapott pelust, mert én rossz gondolatnak tartom hogy nappal megtanítjuk a gyerekkel visszatartani a vizeletet, éjjel meg nyugodtan pisiljen a pelusba!Így éjjel sem kapott pelenkát és néhány becsurgatás után már szépen szólt, vagy kibírta reggelig!
2010. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

fiú is és lány is.

nem volt ültetés, csak felkínálás, lehetőség.

Jó időben a pelus lekerült, úgy könnyebben ment. Ha mellé ment, akkor sem volt szemrehányás. Kb 3 éves korig mindenki szobatiszta lesz.

2010. máj. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kislányom picit több, mint egy évesen már ült néha bilin, és pisilt is bele, de csak azért, mert érzékeny volt a bőre, sokszor lett kiütéses, és a levegőzés volt rá a legjobb. És ha már csupaszon volt, akkor néha ráültettük a bilire, de nem volt ebben rendszer. 18 hós lehetett, amikor elkezdett többet beszélni, és egyre többször szólt, hogy "kell kaki" A pisit is így nevezte. Mivel kora tavasz volt, nem nagyon erőltettem volna a dolgot, mert hideg volt még. Maradt a a pelus, de ha otthon voltunk, és szólt, akkor persze bilire ültettem. Pár hét múlva már nem volt hajlandó a pelusba pisilni, egyáltalán. Így lett szobatiszta, nappalra. Az alváshoz csak később.
2010. máj. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok! Azt elfelejtettem hogy igen leszidni sosem szabad, ha a nadrágba csurog!semmi baj, majd anya kimossa!Viszont ha bilibe megy akkor nálunk nagy taps vihar tört ki, így élménynek élte meg!
2010. máj. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
a fiam mióta ülni tud önállóan, azóta bilibe kakil. de soha nem üldögéltettem a bilin, csak akkor tettem rá mikor biztosan tudtam hogy kakil/kakilni fog. néhány percnél többet nem töltött rajta. Ha sikerült, megdícsértem, ha nem akkor nem erőltettem a dolgot. Most nyáron a pisilést is oda próblájuk irányítani ((: 2 éves lesz
2010. máj. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!