Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 napja nincs széklete a...

5 napja nincs széklete a kislányomnak, aki most kezdte a bilizést. Pisi megy már a WC-be is bilibe is. Adtam már neki kb.5 kanál paraffin olajat, de még mindig semmi. Mit tegyek? A pelust is visszaadtam már rá, hátha abba sikerül.

Figyelt kérdés
2011. jún. 4. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Glicerines végbélkúpot adj neki! 10 perc,és van hatása.Mi is mindig ezt használjuk,de ne várj 5 napig, mert nehezen fog neki kijönni!ha nem,akkor Leavolac szirup,ha megissza.
2011. jún. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hashajtó hatású ételeket-italokat adj neki. Tehát pl. paradicsomlé, szőlő, cseresznye. Kerüld a csokit. A paraffin olaj helyett ricinust adj neki (gyógyszertárban kapható), az tényleg hatásos.
2011. jún. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is a glicerines kúpot javasolom és ültesd bele meleg vízbe , az is megmozgatja a beleket.
2011. jún. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi! Közben adtam neki Laevolac-ot! Nemsokára lett is hatás pelusba! DE: rá fél órára, ráakart ülni a wc-re és csak úgy folyt belőle. Nagyon megijedtem, remélem ennyi volt és visszaáll a rendes kerékvágásba.

Egyébként mit csináltok az ellen, hogy visszatartsa? Lehet ellene bármit egyáltalán? Már tegnap mindenféle meglepit igértünk, csak kakiljon már valahova...

2011. jún. 4. 14:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia,mi is most próbálkozunk és a pisi már nagyon megy,de azt vettem észre,hogy a kakit visszatartja.Tegnap is láttam rajta,hogy két percenként ráül a bilire és hirtelen leugrik,ezt csinálta kb. fél óráig,aztán egyszer csak kilőtt belőle a kaki és akkor nagyon megkönnyebbült.Én csak azt tudom csinálni,hogy megnyugtatom és nagyon boldog vagyok,hogy sikerült,agyon puszilgatom.És megértelek,mert a pelenkát az enyém ugyan úgy nem akarja felvenni,ill. ha rá is adom,nem akar már belekakilni.Majd kialakul ez,ne aggódj,dícsérd meg,ha sikerül és nyugtasd közben,hogy semmi baj nincs.Sok sikert!
2011. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
jogurt?.
2011. jún. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik délután joghurtot, másik délután gyümölcsös bébiételt (legjobb a szilvás, ha már gond van) adok a 2,5 éves fiamnak. A gyümölcsöt csak ebben a formában hajlandó elfogadni, és ez erre a problémára nála bevált.
2011. jún. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!