Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatiszta gyereknél érdemes...

Szobatiszta gyereknél érdemes eröltetni az ágytisztaságot?

Figyelt kérdés
3,5 éves fiam egy éve szobatiszta de éjszakára még mindíg nem!Nappali alvásnál felébred ,de éjszaka észre sem veszi ha bepisil,1 hétig próbálkoztunk,de minden éjszaka bepisilt és fel sem ébredt rá hogy pisiben alszik!Előfordult már párszor hogy szólt!Próbálkozzam még vagy hagyjam,lehet még nem érett meg rá?
2011. jún. 6. 08:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem 4,5 éves volt a fiam mikor éjszaka is szobatiszta lett. Próbáld felébreszteni éjszaka ,és az ágya melletti bilibe pisiljen , de az fontos , hogy ébren legyen , ne félálomban. De ha nem sikerül így sem , akkor szerintem várj még vele , majd ha már szárazak maradnak éjszaka a pelenkák , akkor próbálkozz újra , nincs még elkésve vele.
2011. jún. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt vidd el pisilni, akkor már ha lehet ne igyon. Vagy ébreszd fel éjjel, és pisiljen.
2011. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tesóm kislányánál kiderült, hogy egy hormon hiánya okozta az éjszakai vizelet visszatartás képtelenségét. Nappal semmi gondja nem volt már vagy egy éve. 4 évesen kezdték kivizsgálni ezt, és amikor beszedte a gyógyszert amit felírtak, hamar megoldódott a probléma.


Az ébresztés szerintem semmilyen szempontból nem jó ötlet. Csak hozzá szokik, és később is rossz alvó lesz tőle.

Talán fél évet még várj Te is, aztán doki. De rákérdezni már most is lehet...

2011. jún. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jan-ban volt 4 éves a nagyfiam, de még mindig bepisil éjszaka, akármit is csinálunk, pedig már több, mint 1,5 éve szobatiszta :(

Lefekvés előtt pisil, nem iszik, bili az ágya mellett és így is sokszor nekünk kell felébreszteni, mert ő nem kel fel rá, hogy bepisilt :(

Védőnő, doki nem foglalkozik vele 5 éves korig, pedig én is hallottam erről a hormonhiányról, mondtam is nekik, de szerintük ez lelki eredetű, még nem áll készen.

A doki szerint a pelenka hátráltatja, a védőnő szerint viszont nem, mert legalább nem lesz kellemetlen neki (és nekünk sem) a pisis ágynemű.

2011. jún. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam már öt éves, de még mindig bepisil a bugyijába és átázik a nejloharisnyája és a rövidnadágja is. Most megyünk kivizsgálásra és engem is érdekel nagyon ez a hormon. Lehet, hogy nekünk is ettől van.
2011. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi,akkor még várok nem eröltetem
2011. jún. 8. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!