Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érett már 21 hónapos kisfiam...

Érett már 21 hónapos kisfiam a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Már 3 hónapja h megvettük neki a bilit és azóta ha van kedve belepisil, de én ne kérdezem, h kell e pisilnie. Ált. akkor pisil ő is, ha mi megyünk és akkor "szól", h ő is szeretne és mindig sikerül is neki. De ha nem látja a bilit, akkor nem szól. Ha belekakilt a pelusba akkor "szól".

Pár napja délelőttönként nem akar pelust, kihozza a bilit a fürdőből, először ráül, pisil, könyvet nézeget. DE ha elkezd játszani, és pisilnie kell, akkor nem ül a bilire, hanem feláll és nézi ahogy csurog-éppen oda ahol van. Ezért nem tudom eldönteni, h ráálljunk e jobban a bilizésre vagy sem!? szerintetek?


2011. jún. 6. 10:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy álljatok rá jobban!Ha már magától néha szól, és belepisil, akkor mire várnál?Még segíteni kell neki, hogy átszokjon, szerintem olyan még nem volt, hogy egy gyerek tök egyedül átszokjon pelusról bilire....

Szóval hajrá!

2011. jún. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! És mi legyen a következő lépés? Vagyis úgy értem, h hogyan álljunk rá jobban? Vegyem le róla egész nap a pelust és csak az alváshoz adjam oda? Igazából én attól félek h nehogy erőltetve legyen, de jobb lenne ha már nem lenne pelusos mert 6 hét és jön a kistesó.
2011. jún. 6. 13:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, szerintem nagyon ügyes a kisfiad, hogy már magától szól néha.Mivel úgy látszik már eléggé megbarátkozott a bilivel, talán elkezdheted kérdezgetni.De ne feltétlen úgy, hogy "kell pisilni?" hanem először úgy, hogy "gyere, megpróbálunk pisilni"

Főleg akkor figyelj mikor eléggé elmélyült, pl játék közben, ilyenkor teljesen normális, hogy nem figyel oda, hogy kell neki.

Illetve mikor felébred akkor is ráültetheted.Persze mikor bele pisil/kakil, akkor jöhet a nagy "ujjongás", hogy ügyi vagy, stb.Vagy ha szereted a jutalmazást, akkor vehetsz kis matricákat, és mindig ráragasztasz egyet a bilire, ha ügyesen belepisil/kakil.

Szóval a lényeg, hogy kezdd el kérdezgetni, hiszen már nem új neki a dolog, most már azt kell megtanulnia, hogy az esemény előtt szóljon, ne utána:)

remélem tudtam segíteni.Sok sikert!Remélem sikerül átállni mire jön a kistesó!Ja és könnyű szülést:)

2011. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!