Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 29 hónapos kisfiam érett már...

29 hónapos kisfiam érett már a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Ha nem adok rá pelenkát, simán bepisil, csak utána szól. Nem hajlandó bilibe pisilni/kakilni és ezt meg is mondja. Erőltessem és majd menni fog, vagy várjak még a szobatisztaságra szoktatással?
2011. jún. 5. 22:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam 28 hónapos, és mi is ott tartunk ahol ti. Pisil/kakil a gatyóba, utána szól. Ha megkérdezem, hogy hova kellett volna, akkor mondja, hogy a békába (békás WC szűkítője van). Ha kérdezem, hogy kell-e pisilni/kakilni, mondja, hogy nem. Aztán csurog ide-oda. Néha ráül a szűkítőre, de még nagyon kevés pisi sikerült bele. Én nem erőltetem, ha nem akar ráülni, nem ül. Addig is gatyókat mosok, meg takarítok:-) Hosszú még a nyár, hátha...
2011. jún. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Várj még és nyugi. Mi kisfiunk kb. ilyen idős korában kakilt a bilibe, nagyon örültem, őt totál hidegen hagyta. Aztán 3 éves koráig ennyiben is maradt.

Hiába meg is mondja, és csak makacsnak tűnik, még nyugodtan várhatsz vele. 3 éves koruk körül egyszercsak leszoknak legeslegtöbb esetben. Olyankor már nagyobb is , rálehet szólni erélyesebben, ha csak szórakozik. Addig ne, még nem érett eléggé.

2011. jún. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már az is jó jel,hogyha utána szól.A totális éretlenség az,amikor bekakil/pisil és nem is zavarja,utána sem szól.

Erőltetni nem kell,de finoman lehet tanitgatni,sürün kérdezgetni,hogy kell e wcre mennie.Csupasz popóval is hagyhatod a kertben például (ha van) ,a legtöbb gyerek nyáron lesz szobatiszta mert sokan idegenkednek a bilitől/wctől viszont a szabadban gond nélkül pisilnek

2011. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!