Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyke gyereknél sorsszerű,...

Egyke gyereknél sorsszerű, hogy elkényeztetett lesz?

Figyelt kérdés
Kisfiam most lesz 10 hónapos, imádom, érte élek! Férjemmel, babánkkal hárman egészek vagyunk, én úgy érzem, ez így tökéletes. Nem mondom, hogy teljesen kizárom egy második baba lehetőségét, de még nincs betervezve (bár mindenki azzal jön, mikor lesz kistesó).Korán szültem, most 26 vagyok, szeretnék még egy fősulit elvégezni, munkába visszaállni, ezért tesó leghamarabb mondjuk 5-6 év múlva jönne. De be kell valljam,nem biztos, hogy vágyom rá, és azt sem tudom elképzelni, hogy ezt a szeretetet, amit a kicsim iránt érzek, megosszam még valakivel. Félek, hogy még egy gyerek mellett nem jutna ugyanennyi energiám, szeretetem, időm a kisfiamra és a férjemre. Vagy ezek irreális félelmek? Ugyanakkor félek, hogy a fiam egykeként esetleg elkényeztetett, önző lesz, de remélem, ez nevelés kérdése...csak ugye annyi helyről hallani, hogy egy gyereknél előfordulnak ezek a problémák. Ti hogy látjátok mindezt?
2011. jún. 7. 20:51
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a kicsi számára mennyi előnyt jelentene egy testvér (bár 5-6 év korkülönbségben nincs tapasztalatom, köztünk 2 év van a nővéremmel, szeretjük, segítjük egymást), de amíg magamban nem vagyok biztos, addig úgy érzem, mindenkinek ártanék vele, ha bevállalnánk....holott anyagilag állunk úgy, hogy jöhetne bármikor.
2011. jún. 7. 20:54
 2/11 anonim ***** válasza:

csakis rajtatok áll.nekem 2 egyke fiam van:)

az első 19 éves,nem volt testvére,de sosem volt önző,sosem volt követelőző nyafka,most 2 éve született egy tesója,és neki sincs testvére,mert ugye a nagy már nagy hozzá,igy őt is mondhatjuk egykének.ő is jószívű adakozó,szeretgetős.ez nevelés kérdése,ha cicababának van nevelve,és minden benzinkúton kap egy dvd-t akkor lehet belőle bizony elkényeztetett,de ha határozottan és észszerüen nevelitek nem lesz olyan.

2011. jún. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez butasásg!Ez nem egykeség hanem nevelés kérdése,hogy elkényeztett lesz e...

Én is egyke vagyok,és az én babám is egyke lesz,de nem kényeztetem és engem sem kényeztettek...

2011. jún. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is így gondoltam, hogy nevelés kérdése, de jobb róla bizonyosságot szerezni:). Engem szerintem azért is ijesztegetnek ezzel, mert senki nem érti, miért nem vágunk bele rögtön második babába, mikor lehetőségünk lenne rá. Mikor azt mondom, nem biztos, hogy lesz tesó, úgy néznek rám, mintha valami idegen bolygóról jöttem volna! Igazából eléggé frusztrál, hogy szinte elítélnek emiatt.
2011. jún. 7. 21:05
 5/11 anonim ***** válasza:

A túlzott gyerekimádat miatt,ami ma divatos, a legtöbb gyerek elkényeztetett,néha kibírhatatlan lesz.

Nem imádni kell a gyereket,nem CSAK érte élni,hanem szeretni és okosan nevelni. Akkor az sem baj,ha egyke. Bár jobb,ha van testvére,mert kicsiként megtanulja,hogy osztozni kell a testvérével pl. a játékain.

2011. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nem szó szerint értettem az "érte élek" megjegyzést, sőt azt hiszem sok dologban lazább vagyok, mint más anyák. Attól nem félek, hogy a mi nevelésünktől lesz elkényeztetett, hanem pont amit említettél, hogy pl. nem kell megosztania valakivel a játékát, stb. Bár nyilván erre is rá lehet nevelni.
2011. jún. 7. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is egyedül vagyok itthon de van egy másfél éves féltestvérem.

Én úgy érzem, hogy eddig se voltam és most se vagyok elkényeztetve. Nálunk úgy megy például ha anya elmegy vásárolni (étel) akkor megkérdezi mit kérek és azt nem feltétlen mindig de nagyjából megkapom. Zsebpénzem nincs, mert ha tényleg fontos venni valóm van akkor azt anya megveszi nekem. Én úgy érzem, hogy soha nem követelőztem és nem vertem magam, hogy nekem ez meg az kell.

Tesómra se vagyok féltékeny, hogy ő több mindent kap vagy valami. Ő sincs elkényeztetve, de mivel ő kicsi még azért több ajándékit kap meg ilyenek. Én is voltam olyan Pöttöm Panna én is megkaptam akkor.

Ez csak nevelés kérdése és szerintem az nagyon szép dolog, hogy ennyire szereted a fiad csak ne ess túlzásokba.


17/L

2011. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nevelésen múlik,hogy milyen lesz a gyerek. Én elkényeztetett egyke voltam, a férjem viszont nem. Bár Ő anyai részről volt az,neki is elváltak a szülei és az anyjával élt. Az apja messze lakik és van még 3 fia,akik nagyon elkényeztetettek. Pénz van bőven, a férjemnek sem volt hiánya semmiből.
2011. jún. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én szintén egyke vagyok. Azt már nem tudom játékon hogyan osztoztam anno, de hogy most sokkal osztozkodóbb vagyok, mint a férjem, akinek 2 testvére is van, az tuti. Nem emlékszem, h valaha is a normálisnál túlzottabban irígy lettem volna. Szerintem minden gyereknél van "az enyém" korszak, még ha testvérei is vannak. Sőt, akkor még harcolni is kell, így még talán erősebb is. Aztán ha a szülő jól nevel, akkor szépen kinövik ezt.


De én, mint egyke, nagy családot szeretnék. Uncsi egyedül lenni. Mindig mennem kellett a barátok után ha játszani akartam, akik persze nem mindig értek rá. Nagyon utáltam ezt. Az én fiam biztos nem fog egyedül felnőni!

2011. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

attól mert érte élsz és imádod, még nem lesz elkényeztetett, a szeretetnek nincs határa! :)

és ha lesz még egy babád, azt is ugyanúgy fogod majd szeretni, mint a kisfiadat, mert ő is a te babád lesz :) és nem fog kétfelé oszlani a szereteted, hanem megduplázódik :)

2011. jún. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!