Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt anyukák, mikor...

Tapasztalt anyukák, mikor menjen ovodába a nagyobb?

Figyelt kérdés
A nagy most töltötte be a két évet, a kicsi 9 hónapos.Most szeptembertől még nem szeretném beadni a nagyot,de viszont a jövő szeptembert sem akarom megvárni. Valamikor a kettő között kéne! Mikor adjam be? Mikor lesz kevésbé beteges?Nem fogják a többiek ki közösiteni mert ő késbb jön?Jót fog neki tenni hogy nem szeptemberben megy,és nem fogja magával sodorni a "mindenkibőganyuután" ár? Ja,és még egy fontos dolog,fél 12kor megy még most is aludni,és akár 2-3 órákat alszik.Ezt az oviban ugye nem teheti meg,szüksége van erre az alvásra,mikor lesz kisebb az alvásigénye?
2011. jún. 9. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Valószínű meg kell várnod a jövő szeptembert, mert júniusban tuti nem veszik fel beszoktatásra, hacsak nem magán óvoda-bölcsődébe adod. Egyébként az oviban is lehet aludni 2-3 órát simán.
2011. jún. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Beveszik bármikor évközben. 2-3 ór.t aludni oviban?Azt kétlem,nem ugy van hogy egy vagy fél óra a kötelező 'alvás' aztán ugyis mindenki szalad szanaszéjjel,mert a legtöbb kisgyerek már két éves kora után nem alszik.
2011. jún. 9. 12:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hónapja volt 2 éves, szeptembertól megy bölcsibe és jövő szeptembertől szeretném oviba járatni.

Ő is alszik 2-3 órákat délután.


Beteges nem lesz kevésbé, ha közösségbe kerül akkor lesz pár hónap, amíg megkap minden nyavaját.

Legalábbis a nagyfiam a bölcsiben az eéső 3 hónapban sokat volt beteg.

Tök mindegy hogy ovi vagy bölcsi, aközösség az ezzel jár.

2011. jún. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hol van olyan óvoda, ahol nyáron is van beszoktatás... ezzel nem kötekedni akarok, csupán nem tudom elképzelni, hogy is működhet a dolog, pedig óvónő vagyok. Különben tényleg igaz, hogy az óvodában is alszanak a gyerekek minden ebéd után, kb 13-15 óráig. A kicsiknél egyáltalán nincs olyan, hogy valamennyit alszol, aztán mehetsz... ők bizony még legtöbbször végig alusszák ezt az időt. Ha megy valaki felébred, akkor se zajonghat, csendben kell lenni, nézegethet mesekönyvet, de csak halkan, hogy a többit ne zavarja. Most szeptembertől eleve nem is mehetne még, hisz még küözel sincs 3 éves. Én inkább a jövő szeptembert ajánlanám. Hogy fog-e sírni? Ez nem attól függ, hogy a többiek sírnak-e. Főleg, hogy az ovikban általában nem egy napon érkezik az összes új kisgyerek, a beszoktatás 2 hónapig folyamatos, minden héten jön 4-5 (kinél hogy) új gyerkőc... A betegeskedés: ezt nem tudod kivédeni. Adhatsz majd valami immunerősítőt, de ha eddig nem járt közösségbe, az immunrendszere még nem találkozott azokkal a bacikkal, amik egy gyerekközösségben gyakoriak. A többiek biztosan nem fogják kiközösíteni... ilyet egy 3 évesről ne feltételezz, ők még nagyon tudnak örülni minden új gyereknek. A barátságok meg ekkor még nagyon lazák, szituációfüggők. egy óvónő anyuka
2011. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Januárban adnám be a helyedben. A félév még nagyon ideális, én a legnagyobbal így tettem.
2011. jún. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De nem nyáron gondoltama beszoktatást hanem mondjuk december-vagy március közt valamikor,ilyet lehet?
2011. jún. 9. 13:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként mivel nálunk nincsenek bölcsödék,mostanában elkezdték praktizálni az ovodákban hogy 2,2-5 éves kortól vesznek be piciket,akkor is ha pelenkás még,ők a kis csoport,aztán van középső és van naqgy csoport.
2011. jún. 9. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: igen, lehet vinni a gyerekeket kettő és fél évesen, ám nem mindenhol fogadják a pelenkásokat. Ahhoz meg kell lenni a feltételeknek.

Én az első lányomat év elején kezdtem beszoktatni, a középsőt május közepén:) Egy hónapot járt oviba, aztán jött két hónap szünet, ami alatt folyamatosan oviba akart menni, igaz, ő már közel négy éves volt ekkor.

2011. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!