Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most mire tanítsam a kislányom...

Most mire tanítsam a kislányomat? Üssön vissza? Vagy mi?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves, szeptembertől ovis lesz. Nagyon jólnevelt, aranyos kislány. Mindig szépen játszik a játszótéren, viszont ott van néhány agresszív kisfiú, akik bizony néhányszor már jól odacsaptak neki; fejbevágják a lapáttal, homokot szórtak rá... stb. Ilyenkor mindig sírva jött hozzám és meg mondom neki, hogy biztos véletlen volt, majd bocsánatot fognak kérni. De most már kezd betelni a pohár... Hetente legalább 2-szer történik ilyen "baleset". Ilyenkor persze a fiúk anyukája leszidja őket, de mégis az én lányom sír és fáj neki. Most akkor kezdjem őt arra tanítani, hogy ilyenkor üssön vissza? Az oviban nem leszek mellette, nem szeretném ha emiatt gondjai lennének... Ti mit csinálnátok?
2011. jún. 9. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Nem hiszem, hogy a visszütés jó üzenet egy kisgyereknek, viszont nyilván az sem, hogy hagyja magát. Én azt mondanám neki, kerülje el ezeket a gyerekeket, ne játsszon velük / mellettük. Ha nem veszi észre a kislány, hogy közelednek az ütlegelős fiúk, én magam költöztetném arrébb mondjuk ha homokozóban vagyunk. Nem érdekel, mit szól a másik anyuka, azt mégse várhatja el, hogy a végtelenségig tűrj.
2011. jún. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Meg kéne védenie magát. Az oviban nem fogják megvédeni, ha egyáltalán látják az óvónők az ilyen sérelmeket.
2011. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Pedig szerintem fontos lenne, ha látnák, hogy azért vele sem lehet bármit csinálni. Ha megvédi magát, az nem verekedés. Persze ilyen kicsiknél... könnyen el tud durvulni a helyzet. A legjobb tényleg, ha elkerüli azt, aki bántja, de azért ha odacsap valaki, akkor ne hagyja magát.
2011. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Végül is a verekedős gyereknek is az a legnagyobb büntetés, és egyben a dolog természetes következménye/büntetése, hogy idővel senki nem akar majd játszani vele.... első voltam.
2011. jún. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
Oviban majd három fejbevágás után megtanulja, hogy mire figyeljen, és hogy kezelje ezt. Szerintem ezt nem kéne túllihegni.
2011. jún. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez meg nem normális dolog,azt sem tartom normálisnak hogy eddig nem tettél semmit(pedig rendszeres a dolog amint irod). A lányod odamegy hozzád,te meg elküldöd azzal hogy biztos bocsánatot kérnek majd? Gondolom soha nem kértek tőle bocsánatot. Én biztos hogy a sokadik eset után(de lehet hamarabb is) odamnetem volna a gyerekkel,és elmagyarázom nekik hogy annak a gyereknek anyukája is van,aki megvédi őt. És később meg igenis tanulja meg megvédeni magát ő! Azt amit az első válaszoló irt hogy mondd meg neki hogy játszon mással,totál hülyeségnek tartom,most akkor minden játékot hagyjon abab,és meneküljön egyfolytában ha a közelébe érnek a bántalmazók?Ezzel egy szorongást alakitanál ki benne,meg azt hogy inkább semmivel nem merne játszani.
2011. jún. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Miért mondod neki, hogy biztos véletlen volt? összezavarod szegényt,meg miért is védené meg magát, ha csak véletlen volt?
2011. jún. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerinted, ha visszaüt a kislány, akkor mi lesz a következő lépés? Nem hiszem, hogy ebben a korban vagy bármely korban verekedéssel kellene bármit elintézni. Itt sajnos a fiúk anyukája az, aki valószínűleg nem elég erélyes. Például én ilyenkor biztos hazavinném az enyémet büntiből, ha másokat rendszeresen bánt. Bevezetném, hogy minden alkalommal, ha ilyen történik, azonnal húzunk haza.
2011. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Összeszokott baráti társaságról van szó, naponta összejárunk, de a kisfiúk most lettek agresszívak pár hete (2,5-3 évesek, a dackorszak közepe). Az anyukájuk folyamatosan beszélnek velük és IGEN utána bocsánatot kérnek a lányomtól. Épp ezért nem tudom,hogy hogy kezeljem a helyzetet. Nem akarom, hogy a lányom nyámnyila legyen, de azt se, hogy ő is verekedjen. :-(
2011. jún. 9. 13:33
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az off-ért: Én a másik oldalon vagyok "verekedős" a gyerekem, bár nem annyira durva, mint a Te ismerőseid, ő "csak" odacsap inkább. Ha az én gyerekem odaüt egy másiknak, odamegyek, lefogom a kezét, elmagyarázom hogy ezt nem szabad, és bocsánatot kérünk. Tudom, hogy ez nem old meg semmit a másik gyereknél, mert kapott szegény, de mit tegyek? Hónapok óta tépem a számat, hogy nem bántunk senkit, szépen nyúlunk a másikhoz, és otthon sem lát ilyesmit. Ha mégis megteszi, azonnal indulunk haza. Ez a helyzet is borzasztó, már annyira ég a képemről a bőr, hogy lassan ki sem merek menni a játszótérre a gyerekemmel... Szóval egyik oldalon sem jó...
2011. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!