Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság, segítség!...

Szobatisztaság, segítség! Itthon nem adok rá pelust csak alváshoz, viszont ha megyünk valahova akkor is pelusban van. Butaságot csinálok ezzel? Hogyan kell ezt megoldani?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem csinálsz butaságot.

Ez egy átmeneti fázis, amiben vagytok. Ha otthon már viszonylag "bebiztosított" a dolog, akkor elindulhattok bugyiban és, és "kockáztatni" kell. Vigyél magaddal pót ruhát és pelust is.

Ha viszont tiltakozik a pelus ellen, akkor meg kell próbálni anélkül elmenni. Kérdezgetni útközben (de azért nem túl gyakran) és "megbízni benne".

Hajrá, csak így tovább!

(Sajnos az időjárás nem kedvez nekünk)

2011. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló kérdésem volt. Aztán úgy döntöttem nem zavarom össze, egyszer szabad a pelusba máskor nem. Pelus nélkül mentünk mindenhova, kérdezgettem néha, soha nem kellett, de ha elvittem egy bokorhoz vagy fához mindig lepisiltük és találtunk rajta egy "új" levelet, ez március tájékán volt. Kétszer történt baleset, de volt váltóruha, gyorsan lecseréltük a pisiset és mentünk tovább.
2011. jún. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

első vagyok

Szerintem ez gyerekfüggő is. A lányomnak volt egy olyan időszaka is, amikor otthon már megbízhatóan szólt, de ha elmentünk, és lekötötte a figyelmét mindenféle inger, akkor becsurrant neki. És sajnos nem kérdés is szerintem. Kérdező, Neked fiad vagy lányod van?

A fiúk könnyebben pisilnek "akárhol", mert a fűbe is ugyanolyan testhelyzetben csinálják mint a WC-be (már ha állnak), a lányoknál viszont természetellenes a guggolás is, meg ha tartjuk őket, az is. Az én lányom sokáig nem tudta elengedni magát, és inkább tartogatta, ha sikerült, ha meg nem, akkor...

2011. jún. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De rendesek vagytok, köszönöm a válaszaitokat. Kislányom van, de a fiúknak szerintem is talán könnyebben megy :) az utcai locsolás :)
2011. jún. 10. 14:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is így csináltam egy kis ideig,amíg nem lettek abban biztosak,h mikor kell szólni.Nem zavarta őket össze,nagyon gyorsan szobatiszták lettek.
2011. jún. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel is ezt csináltam,és most a másodikkal is. Ha elmegyünk itthonról,vagy alszik,akkor rákerül a pelus. De nem mindig kell: pl ha indulás előtt volt pisi is kaki is,és fél órán belül itthon vagyunk,akkor hanyagoljuk a pelenkát,vagy ha délutáni alvás előtt nem sokkal pisilt,akkor sincs pelus. De ha ráadom a pelenkát,akkor megmondom Neki,hogy amikor felkel vagy haza érünk,akkor levesszük és pisilhet,kakálhat a bilibe. Nagyon boldog az ötlettől! :-)


Üdv: 4 és 2 éves lánykák anyukája

2011. jún. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!