Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Talán a szobatisztaság felé...

Talán a szobatisztaság felé haladunk?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsot kérni, hogy hogy tudnám mégjobban tudatosítani benne, hogy a wc-be kell intézni a dolgunkat. 23 hónapos kislányomat kb 2-3 hónapja minden pelenkázásnál ráültetem a wc-re. Pisilni már régóta pisil ha wc-re ültetem. Mostanra értünk el oda, hogy ha tartom őt, nem ugrik rögtön fel, és nyom is valamikor puki is sikerül, de még kakiig nem jutottunk. Még nem próbáltam, hogy levegyem róla a pelust. Mit tudok még csinálni? Bilire nem ül. Ha pelusba kakil azt nem mindig jelzi. Viszont mi sokszor elmondjuk neki, hogy hova kell pisilni stb... köszi a válaszokat
2011. okt. 19. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Majdnem ugyanaz volt a szitu, mint Nálatok, csak nekem kisfiam van. A nyár volt arra a lehetőség, hogy pelus nélkül mászkáljon. Eleinte többször a bugyiba ment a pisi, és kaki is. :) De aztán magától rájött, hogy ez nem jó így, szólt, hogy vizes a bugyija, cseréljem ki. :) A bili tabu téma volt szintén, de később, és ahogy most is szinte csak arra ül rá, ott végzi a kis és nagy dolgait. Még nincs 3 éves, és 4 hónapja csak akkor van pelus, amikor alszik. Biztos, ami biztos, nehogy bemenjen a pisi alvás közben. De egyre gyakrabban már száraz, volt olyan is, hogy 2 napig 1 pelusa volt, mert egy csepp sem folyt bele, így este is azt adtam Rá. Spóroltunk vele így. Ne aggódj, mindennek eljön az ideje! Majd azt veszed észre, hogy egyedül fog majd wc-re járni. :) Kisfiam egyedül pisil, és amikor nem veszem észre, akkor szól, sőt, Ő hozza ki kiönteni a wc-be a biliből! Nagyon ügyes! :) Sok sikert kívánok Nektek is!
2011. okt. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fotucsok ***** válasza:

Igen, biztosan afelé haladtok, de szerintem először azt kellene megnézned, hogy ha nem szólítod meg, akkor magától szól-e legalább a pisinél. Mivel, ha te ülteted folyton rá, az nem nevezhető szobatisztaságnak igazából.


Ezt ugye nyáron szokták gyakoroltatni a gyerkőcökkel, de én levettem róla a pelust, mikor már azt láttam, hogy ha én kérem oda tud figyelni és irányítani, hogy akkor most pisiljen. Természetesen magától nem szólt, és eleinte mindenfelé pisilt. Végül szept elejére szobatiszta lett. Eleinte a kakit pelusba nyomta, merthogy addig mindig állva kakált, és gondolom úgy volt kényelmesebb. Akkor ráadtam, és mikor kész volt levettem. Ezen nem problémáztam, és egyszercsak magától szaladt a bilire kakálni. Mostanában viszont az van, hogy legalább 4-5ször is ráül a wc-re, hogy pisilni kell... majd nem jön, és leszáll. Akkor már tudom, hogy ebből kaka lesz.


Azt jól csinálod, hogy mondogatod neki. Próbáld meg, hogy ha otthon vagytok leveszed róla, és ha elmentek mondod neki, hogy csak a biztonság kedvéért adod rá, hogy ha becsurog fel ne fázzon, de attól még szóljon.

2011. okt. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: 2-3 percenként kérdeztem Tőle, hogy kell pisilni? nem kell pisilni, vagy kakilni? Amikor bepisilt, akkor nem haragudtam Rá, hanem elmagyaráztam Neki, hogy legközelebb szóljon, ha érzi, hogy kell, és akkor bele a wc-be menjen, ne a bugyikába. :) Na meg a kellemetlen érzéstől is kímélni szerettem volna, mert bizony nem érezte jól magát utána, zavarta, hogy nem száraz a bőre, és hamarosan szólt is, hogy pisilnie kell...Szépen fokozatosan ment a dolog. :) Reggel is amikor ébred, tök száraz a pelus, ahogy felkelt, már pattan is ki az ágyból a bilire.
2011. okt. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szia, azóta hogy álltok a szobatisztasággal? Szeretnék némi tapasztalatot szerezni. Az én kislányom 21 hónapos és elkezdett bilizni(ő akarta kipróbálni én pedig nem zárkóztam el), ha ráültetem, akkor mindig pisil(4 napja) és a délutáni alvásnál szárazon ébred. De magától még nem ment 1x sem a bili felé. Egész nap bugyiban van itthon, éppen beszerzés alatt van a leszoktató bugyika. Viszont visszalépni nem szeretnék ezügyben. Inkább én is elmondom neki, hogy a bilibe kellett volna, stb és dicsérem, ha sikerül. Fog így menni ez nekünk? Ti hol tartotok?
2011. nov. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

utolsó válaszolónak

szia

kislányom ma először kakilt a wc-be. se pisinél se kakinál még nem szól csak a pisinél kezd matatni a puncija környékén innen tudom hogy kell neki pisilni. elég sokat ráültetem a wc-re. ő is bugyiba van csak itthon és neki is a déli alvásutáni pelenkája száraz. amúgy alvásra pelust kap és ha megyünk sétálni akkor is de mindig elmondom hogy miért kap pelust

2011. nov. 29. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!