Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ilyen anyagi különbségeket...

Az ilyen anyagi különbségeket hogyan magyarázzam majd meg a gyerekemnek? Már akár 2 évesen is érzékelheti a "gazdagabb-szegényebb viszonyokat"?

Figyelt kérdés

Meghívtak bennünket a bölcsödés ismerőseink a kislányuk születésnapi partijára. (2- 3 éves gyerekek voltak ott)

A kislánynak MINDENE van. A medencétől kezdve, ugrálóvár, csúszda, kisjátszótér, faházikó, játékok tömkelege...

A vendéglátás pazar volt, hatalmas tűzijátékos torta, rengeteg étel, sok vendég.

Millió ajándékot kapott a kis 2 éves ünnepelt. Hozzáteszem, hogy szerintem mai napig nem tudják pontosan, hogy kitől mit.


Mi sem keresünk rosszul, átlagosan élünk. A gyerekünknek megvan mindene, amire szüksége lehet, de annál tovább nem veszünk feleslegesen semmit. De nem csak neki, hanem magunknak sem. Ilyen partis kiadásokat meg ajándékhalmokat nem engedhetünk meg.


Csak nemrégóta járunk a bölcsibe, így nekem még nem tűnt fel, hogy ilyen jellegű különbségek adódhatnak.

A gyerekünk már mondogatja itthon is az ugrálót meg a vasutat meg ezt-azt.


Érezheti, hogy van vmi különbség a másik gyermek családjának életvitele és a miénk közt?


2011. jún. 10. 14:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia, biztosan érzékelik már most is. Nálunk is van ilyen, 2,5 éves a lányom. A keresztfiaim (ők nagyobbak) is ilyen körülmények között élnek, medencés, szaunás, jacuzzis óriási ház, hatalmas kert, biciklik, elektromos autók, külföldi nyaralások, stb.


Mi is megtehetnénk szinte ezeket, de nekünk nem ezek a dolgok a fontosak. Nem élünk rosszul, de nem költünk olyanra pénzt, amit én feleslegesnek ítélek meg. Így nincs itthon trambulin, se ugrálóvár, se elektromos autó 100 ezerért.. pedig megtehetnénk, de nem látom értelmét. :)


A kislányom szívesen játszik a keresztfiaim játékaival, emlegeti őket. De ugyanolyan szívesen emlegeti a velünk szemben lakók udvarán azt a faházat, amit a kislányoknak az apukájuk készített saját kezűleg, használt deszkákból :)) És lefestették együtt pirosra.


Merem állítani, hogy mindkét helyen ugyanolyan jól elvan, jól érzi magát, és itthon is :)) Nem az anyagiak miatt érzik jól magukat a gyerekek, hidd el. :)

2011. jún. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elkövetkező pár év arról fog szólni, hogy neki ez is meg az is kell. Egy kisgyerek ha lát valamit azonnal kell, még akkor is ha azt sem tudja mire való. ehhez se szegénynek se gazdagnak nem kell lenni. Max a gazdag azonnal megveszi és a végén meg csodálkozik, ha a gyerek repülőteret kér magának a 14-dik szülinapjára.

Az már a te dolgod, hogy megérteted vele, hogy nem lehet mindent. Én sose azt mondom, hogy nincs rá pénzünk, hanem azt, hogy neked ennél sokkal jobb játékod van otthon, ha pl boltban lát valamit, vagy akkor ha itthon szeretné a gazdagok játékát. Viszont ha ott helyben azt mondja hogy neki is kell, akkor azt mondom, hogy itt tudtok ezzel játszani, nálunk meg a másikkal. De ha neked is ugyanolyan van, akkor unatkozni fogtok. Ügyes praktikákkal nem éreztetem vele, hogy miért is nincs nekünk. Minden kell természetesen, de nem követelőzik, elfogadja az érveimet. Neki is tákolt házikója van meg ilyenek, de boldog benne, hisz ők nem hinném, hogy azt látják, hogy gazdag vagy szegény az a házikó, hanem azt, hogy van neki és kész. Nekünk tescos fa vasutunk van, gazdag barátnak thomasos vasút van. De okos gyerek, elnevezte a vonatokat és nem zavarja, hogy nem eredeti thomas, sose zavarta...pedig imádja thomast.

2011. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ilyenekbe eddig nem is gondoltam bele, mert a közvetlen családban nincs több ilyen kicsi gyerek. A közösségi életet meg csak most kezdjük megismerni. De ez a buli elég "magas léc" volt hirtelen. Köszönöm a nevelési tippeket is ez ügyben. :)
2011. jún. 10. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nevelési tippeket adtam, csak leírtam, hogy mi hogyan csináljuk :-D
2011. jún. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, hogyan nevezzük, akkor is hasznos volt, köszönöm. :)
2011. jún. 10. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ikerlányaim csoportjában néhány évvel ezelőtt óriási téma volt, hogy kinek van Bratz babája, és kié csak kínais. Nem akartam hinni a fülemnek. Szerencsére Ők tudják (ha nem is tudatosan), hogy mi a fontos. Fontos, hogy anyagi értékrend is legyen szerintem. Hiányuk nekik sem volt soha semmiben, csak elveink, hogy felesleges dolgokra nem költünk.
2011. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom fontosnak, hogy tudjanak az anyagi értékrendről egyenlőre. Becsüljenek meg mindent ami van, legyen az 100 ft-os vagy épp 10 ezer ft-os.

Azt megtanítom neki, hogy mindenre várni kell és kiérdemelni vagy megküzdeni. Semmi nem hullik az ölünkbe. a 4 éves fiam már nagyon érti, gyűjti az apró pénzt, és ha bemegyünk boltba megtetszik neki valami, akkor simán meg lehet vele értetni, hogy ha most ezt nem vesszük meg hanem félretesszük az árát akkor majd később sokkal jobb dolgot tudunk venni. ezt nagyon régóta játsszuk és megérti szerencsére. Szóval vágülis ahogy visszaolvasom tudat alatt alakítom neki az anyagi értékrendet, akár ellentmondó is lehetek épp. :-D

2011. jún. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!