Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinél milyen előjelei voltak...

Kinél milyen előjelei voltak a közelgő szülésnek? Az is érdekelne, hogy többször szülő nők tapasztaltak e különbségeket a szülés megindulásánál?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Hétfőn délelőtt távozott a nyákdugó, kedd éjjel2-kor elfolyt a magzatvíz, 12:00-kor megszületett a KISFIAM!!!!! :D
2011. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia,kétszer szültem és mindkét szülésem nagyon hasonlóan zajlott.Előző nap délután négy óra tájékában elment a nyákdugó,innentől már volt táguló vérzés is (rózsaszínes,barnás,kevés) és éjszaka egy óra körül indultak a fájások húsz percesekkel,reggel fél hat körül értünk be a kórházba és délelőtt születtek a gyerekek,ill. az első 10:40-kor a második 12:05 perckor.A fájások menstruációs fájdalmakhoz hasonlítottak,tehát inkább alhasi zsibbadás volt,mint szúrkálás és a második gyereknél a derekam is fájt,az elsőnél nem.A második szülésnél már engedtem a babát kifele az elsőnél a fájásoknál összezártam a lábamat a fájdalomtól,visszatartva ezzel a babát,még szerencse,hogy a doki időben észrevette.Emiatt leállt a szülés és oxitocin kellett,ennek ellenére előbb született az első kislányom.
2011. jún. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Snapette ***** válasza:
Nekem szinte semmilyen jele nem volt, csak a derekam fájt. Forgolódtam fél éjszaka, hogy ez vajon mi, miért fáj ennyire, nem kapok már egy pozíciót, hogy el tudjak aludni. Olyan éjjel négy körül kimentem a vécére, és ugyan az inger megvolt, de pisilni nem tudtam, csak valami enyhén véres lé távozott, akkor jöttem rá, hogy ez alighanem az lesz. Ötre értem fel a szülészetre, és hat huszonötkor meg is született a lányom. Hét centire voltam nyílva mire felértem a kórházba.
2011. jún. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem volt. Éppen elment a vendégsereg, feküdtem volna le aludni és abban a pillanatban, ahogy a fejem a párnát érte volna megpattant valami odabent. Kimentem a wc-re, valami rózsaszínes csöpögött majd elöntött a magzatvíz. Hullámokban jött, ömlött még akkor is mire a kórházba értünk. Majd császár lett, fájásgyengeség miatt.
2011. jún. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az elsővel a szülés előtt 1 nappal fáradtan ültem le. Egész terhesség alatt nem voltam olyan fáradt. Aztán hajnalban jött egy enyhe fájás,2. fájásnál repedt a burok,aztán hamar meg is született a kis "okoskánk".(40+3 hetesen)

A másodikkal semmi nem volt,vígan lépcsőztem,hogy végre jöjjön már ki az a gyerek! :) Őt már a kórházban vártam,hogy kibújjon-bezavart a doki.(41+0 hetesen)

2011. jún. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja,az lemaradt,hogy a 2. babánál nem akart megrepedni a magzat burok,a fájások erősebbek is voltak,mint az első babánál,és tovább is tartott a vajúdás. Mikor már végre elhitték,hogy szülni készülök,behívtak a sz.szobába,és burkot is repesztettek. Mind a 2x lány lett.
2011. jún. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én nem tudtam, hogy szülési fájdalmaim vannak, mert a gerincem amúgy is fájni szokott, de azért szóltama kórházban a dokinak vizitnél. válasza sz volt mozogjak többtet és nem fog fájni. A 3 dik nap jobban fájt, ezért ismét jeleztem, erre bekerültem a szülőszobába magnéziumos infúziót kaptam de sajnos nem maradt meg, bár útolag egy másik orvostól (már Pesten) megtudtam, hogy több mint 24 órája halott lehetett a szövettan szerint, mert már meg se tudták vizsgálni.

A kérdésedre a válaszom: nekem alul a gerincem és a derekam fájt. Én se tudtam, első baba lett volna.

Jó lenne ha többen írnának még erre a kérdésre választ, mert jó előre felkészülni, máramennyre lehet.

2011. jún. 19. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, egyetértek az utolsó válaszolóval, szerintem is minél több tapasztalatot kéne írni a témával kapcsolatban, nem lehet eléggé felkészült az ember.
2011. jún. 19. 12:09
 9/10 moslek243 válasza:
So39. Hetes voltam és NST-re kellett mennem. A férjem is elkísért. Az NST-n vette észre az orvos, hogy fájásaim vannak. (nekem felsem tünt). Megvizsgált odalent, a nyák-dugó a kesztyűén volt, a vizsgálat fájdalmas volt utána már éreztem is a fajasokat. Ez kb. 17:00-kor volt. Javaslatára haza mentem és hívtam a mentőket, hogy 5 perces fájásaim vannak. 18:00 kor beértünk a kórházba. Ott közölték, hogy a férjem menjen haza ebből csak másnap délután lesz valami (első gyerek) 00:05 perckor megszületett a drága kisfiam, aki most lesz 11 hónapos.
2015. jan. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 moslek243 válasza:
So39. Hetes voltam és NST-re kellett mennem. A férjem is elkísért. Az NST-n vette észre az orvos, hogy fájásaim vannak. (nekem felsem tünt). Megvizsgált odalent, a nyák-dugó a kesztyűén volt, a vizsgálat fájdalmas volt utána már éreztem is a fajasokat. Ez kb. 17:00-kor volt. Javaslatára haza mentem és hívtam a mentőket, hogy 5 perces fájásaim vannak. 18:00 kor beértünk a kórházba. Ott közölték, hogy a férjem menjen haza ebből csak másnap délután lesz valami (első gyerek) 00:05 perckor megszületett a drága kisfiam, aki most lesz 11 hónapos. (25 éves vagyok)
2015. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!