Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves (lány) és jóformán még...

2 éves (lány) és jóformán még sehol sem tartunk a szobatisztaságban. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem érti, nem érett rá. Elkéstem? Előbb kellett volna már próbálkozni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 11. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Dehogy késtél el, ez nem úgy működik :) Ha azt mondod, hogy nem érett rá, akkor korábban sem lett volna rá az.

Két évesen az enyém sem nagyon értette, hogy mit akarok tőle. Fél évvel később már igen. Nyaralni voltunk a Balatonon, egész nap kint voltunk, na akkor volt az, hogy nem adtam rá pelust, az elején persze sokszor bepisilt, de egy hét után már szólt a pisinél. Na, kakilni viszont nagyon nem tudott, de úgy hallottam, ez ilyenkor gyakori. 3 nap nem-kakilás után azért összejött neki, amikor már agyon etettem rostos ételekkel, utána már az is sikerült bilibe.

De ezen tényleg ne izgulj, nincs semmi, ha két évesen még nem megy a dolog, kicsit pihentesd a bilizés témát, aztán próbálkozz újra.

Én úgy tapasztaltam, hogy ráültetni, rajta ücsörögtetni felesleges, legalább is nálunk nem jött be. Az volt célravezető, hogy nem adtam rá pelust, és ha bepisilt, mindig mondtam neki, hogy ha érzi, hogy jön a pisi, akkor szóljon (konkrétan elmondtam neki, hogy mit kell mondani), és elég hamar rájött, hogy tényleg szólni kell, mert pisisnek lenni nem jó). Na de a lényeg az, hogy ha most nem megy, akkor várni kell még egy kicsit.

2011. jún. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 évesen semmivel nem vagy elkésve. A lányom 2,5 évesen lett szobatiszta, a fiam 2 év 9 hónaposan. Akkor értek meg rá, egyik napról a másikra balesetek nélkül lettek szobatiszták.
2011. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 2 éves lesz 1 hónap múlva. Hát mi sem tartunk sehol, de ez egyáltalán nem aggaszt. Megmutattam neki a bilit, és mivel a tesói inkább a WC szűkítőt szerették, azt is, de még nem érdekli. Engem elkísér a WC-re, tudja mire való. Néha fel is kéreckedik, és a kis szájával olyan hangot ad, mintha pisilne, de nem pisil, csak jókat nevet.

Majd megjön hozzá az esze az enyémnek is, a tiédnek is.

2011. jún. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nem kestel el! Te ismered a lanyodat ezert csak te tudhatos hogy mikor van ra felkeszulve. Meg hosszu a nyar (ilyenkor a legkonnyebb) es ha kitarto vagy akkor 2 het alatt szobatiszta lesz. Varj meg egy kicsit a megfelelo alkalomra. Hagyd neha pelus nelkul rohangalni aztan ha bepisil semmi baj. be lehet "hulyitei"oket azzal hogy : "gyere pisiljuk le a bogarat az udvaron" (nekem ez bejott). Azzal tudod elrontani ha nem vagy kovetkezetes. Ha ugy latod hogy tetiszk neki pelus nelkul es mar sikerult 1szer, 2szer bilizni es te valamilyen oknal fogva (megyunka varosba vagy setalni) megis adsz ra pelust azzal megzavarod. Ha egyszer nincs pelus akkor ne is legyen tobbe max ejszakara meg egy darabig. Kicsit kellemetlen az elejen mert barhova mentek kell csereruha vagy kisbili de igy sokkal gyorsabban tul lesztek a nehezen.
2011. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De elkéstél! Most már soha az életben nem lesz szobatiszta!

Na de tényleg, nem késtél el, az én lányom is 2 éves lesz, még ő sem érett rá, hiába teszem elé a bilit és ültetem rá, ül rajta egy darabig, majd feláll és van hogy mellette áll és mellé pisil. Pedig én is azt hittem hogy majd idén nyáron sikerülni fog rászoktatni a bilire. De látom hogy nem fog menni, pedig tudja mire való a bili, mert mondja hogy oda megy a pisi, de mégsem csinálja. Remélem mire oviba megy addigra szobatiszta lesz, én nem aggódom, mert szerintem ez így normális.

2011. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
no para! Én még nem igazán láttam pelusos 4-5 éves gyereket. Minden gyerek szobatisztává érik előbb-utóbb, de 3 éves kora körül mindenképpen.
2011. jún. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!