Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Eljátszik egyedül 2- 2,5 év...

Eljátszik egyedül 2- 2,5 év körüli gyemreked minimum fél órát egy huzamban? Ha igen, mivel? Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés

Az én lányom maximum 5-10 percet játszik el egyedül, azt is maximum naponta 2x. Ez nem sok idő.


Néha jül esne ha lenne egy üres félórám ,íg ő elfoglalja magát, és addig pihennék agyilag (nem kéne beszélni és válaszolni a miértekre)illetve haladnék a házimunkával....


Érdekes,hoyg amikor kisebb volt, többet játszott egyedül (1-1,5 éves kora körül), de mióta ilyen abzsolút örökmozgó is mióta elkezdődött a "miért korszak", azóta ez nem működik...


2011. szept. 27. 17:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Adj neki is feladatot.Ha takarítasz, akkor takarítson ő is, ha főzöl szintén. Beszélgetni közben tudtok
2011. szept. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez megvolt eddig is, sokmindent együtt csinálunk már totyogós kora óta, mindenbe beavatom.


Nekem mostmár arra lenne szükségem,hogy tényleg egyedül játszon.

2011. szept. 27. 17:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia. Lányom két éves múlt. Ő elég sokat eljátszik egyedül. Igaz iszonyatosan hatalmas játéktárral rendelkezünk, mert nagy a família és mindig kap valamit. Igazából barbizni szeret nagyon. Öltözteti őket, cipőkkel nagyon jól el van nagyon sokáig míg ráadogatja! de rajzolni is szeret. ha akarok magamnak egy kis időt a nappaliban végig gurítok egy tekercs rajzpapírt és temperát nyomok ki neki, had fessen. Ott nem tud nagy kárt tenni ha összemaszatol valamit, így ott is nagyon jól elvan. Nekem kisebb korában volt rosszabb. akkor 5 percem sem volt tőle.
2011. szept. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
eddig eljátszott,de most valamiért 24 órából 26-ot kéne vele lennem.anya gyere játszani,anya gyere olvasni,anya csináld ezt,anya csináld azt,anya ezt hogy kell?eddig persze tudta,mi is együtt fűzünk,takarítunk,most valahogy nincs kedve velem csinálni a dolgokat,ő játszana,és én játsszak vele,színezzek,gyurmázzak,fessek.anya énekeljünk,mondókázzunk,stb.Nem tudom mi történt vele mert januárba megy csak oviba,és egyébként mással is el van,de foglalkoztatna egész nap.Én szépen mondtam neki,hogy ha nem játssz segíteni anya gyorsan megcsinálja és jön,na ezt nehezen viselte de ma már kezd visszarázódni már elég sokat el van megint,és van hogy negyed órát nem hallom a hangját.szerintem ez csak egy átmeneti állapot,azt nem hagyom,hogy ugráltasson,de sokkal,de sokkal többet igényli a foglalkozást,estére már én is nagyon lefáradok.De megéri mert nagyon meghálálja.
2011. szept. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már kiskora óta elvan egyedül, tudatosan erre neveltem, lehet önzőségből, mindenki azt gondol amit akar, de attól hogy van egy gyerekem még van egy saját életem is.
2011. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, én aztán nem nézlek le emiatt, mert én is így neveltem a lányom!

Most mégis anyamániás.

Én meg nem vagyok hajlandó lerázni, ha kérdez, hív megyek játszok válaszolok.


Inkább valami olyan jó játék ötlet kéne, ami általá magától is rájön hogy jüó egyedül játszani.

2011. szept. 27. 19:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Kisfiam van, ő szépen eljátszik az autóival, nagy méretű legót rakosgat, segít a konyhában. Tegnap volt egy meglepim, leállt a mosógép /elöltöltős/ kiszedtem a ruhát, míg teregettem, addig bepakolta az ágyneműt, ami oda volt készítve, ezzel el volt egy órát is míg ki és be rakosgatta. :)
2011. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, nekem a lego duplo jött be.
2011. szept. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kisfiam 26 honapos. Eljatszik egyedul fel orat neha tobbet is.

Auto manias. Azok a mindenei. Rengeteg fele van neki kulonbozo meretben. A nagyokra pakolja a kicsiket,a szobaba vegig tolja majd kiboritja egy helyen es megy vissza a kovetkezo adagert :)

A legot is szereti.

Nem regen kapott egy kekszinu jatek babakocsit. Azt is nagyon szereti.Tologatja a macit vagy mas pluss allatot aztan cserelgeti oket de a kisautoit is rendszeresen megsetaltatja :)


Ezenkivul nagyon szeret segiteni nekem :)

2011. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

lány:

kedvencei a kisautók, azokat tologatja, beszél közben

2011. szept. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!