Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Próbáltatok már 1 év körüli...

Próbáltatok már 1 év körüli kisgyereket leszoktatni a "játékkal evésről"? Sikerült?

Figyelt kérdés

A kisfiam már hónapok óta csak akkor hajlandó kinyitni a száját az etetésnél, ha valami újonnan látott és érdekes dolgot adok a kezébe (konyhai eszköz, játék, műanyag doboz, stb.), amivel eljátszhat. Sajnos beugrottam a csőbe, mert mindig kitűztem célul, mit és menyit kellene megennie, és inkább odaadtam neki a dolgokat, csak egye meg a "kiszámított mennyiséget". Már tudom, hogy valahol nagyon elrontottam, mert egyre tűrhetetlenebbek a hisztik, sokszor már tényleg több a soknál, amit művel. Egész nap nem enne egy kanálnyit sem, ha nem adnám a kezébe a szokásos "játékokat". (Az önálló evés, a kanál és maga az étel sem érdekli, tehát nem az a baja, hogy önmaga akarna enni.) Az is "gond", hogy mivel szopik még, azt várná mindig, hogy ha nem eszik, majd úgyis megszoptatom. Na de már 1 éves!!! És a tejem se túl sok. Arra gondoltam, hogy megpróbálok véget vetni a hisztinek és rászoktatni a normális evésre. Magyarul, ha játék nélkül nem nyitja ki a száját, nem kap enni, csak a következő étkezésre. Csak attól félek, nem túl kicsi-e még az ilyen kísérletezéshez, nem fog-e lefogyni, megbetegedni, ha csak egy-két falatot eszik egy nap?

Ha van ilyen tapasztalatotok, nagyon örülnék neki!


2009. márc. 21. 11:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csinálod, nem rontottál el semmit. Az én lányom nagyon rossz evő volt, 8 hónapos koráig szilárdat egyátalán nem fogadott el, később is csak ímmel-ámmal. Én is elkezdtem szórakoztatni evés közben és szépen lecsúsztak a falatok. A játékhoz ő is ragaszkodott, szerencsére csak a kanalas ételnél, de örültem, hogy végre eszik, bár féltem, hogy nem fog róla leszokni és mi lesz vele a bölcsiben. Egy hónapja érdekli az önálló evés, azóta nem kell a játék, magától szokott le, inkább a kanalazással próbálkozik több-kevesebb sikerrel, most 15 hónapos. Szóval az én tapasztalatom az, hogy amint megérik az önálló étkezésre elhagyja majd ezt a szokást.
2009. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

en a lanyomat elejetol kezdve ugy szoktatam hogy az asztalnal eszunk nem jatszunk.ha jatszani akar akor befele a szobaba es nem adok neki ameddig nem keri, tehat nem eroltetem mert ugygondolom hogy eszik anyit amenyire szuksege van.agusztusban lesz 3 eves es mar most 14.kg

durvanak tunik de mikor meg terhes voltam megfogadtam hogy en igy teszek ugyanis a keresztfiamat is jatszot eves kozben elejeben majd amikor mar megtanult enni akkor pedig szo szerint szaladgaltak utanna a tanyeral es meg akkor sem volt hajlando enni.

az en velemenyem az hogy fokozatossan szoktasd le a szopasrol,es ha nem akar enni ne eroltesd majd ha ehes eszik. egyebkent az en lanyom sen eszik csak harom negy falatot regelire mert mikor felkel nem ehes csak ha mozog egy kicsit es utana.

2009. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ertem miert kellett lepontozni a 3 eves kislany anyukajat,amikor nagyon hasznos valaszt irt!
2009. márc. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam 16 hónapos, ő is szeret játszani evés közben(amikor kanalazás van)amit kézzel lehet enni, azt megeszi kézzel az lefoglalja. Valahol olvastam, hogy ebben a korban ez normális, mert valamivel le kell foglalnia magát, és maga az evés nem foglalja le. Sajnos az én fiam sem eszik még magától kanállal, nem nagyon érdekli. Ill. a kanállal is csak játszik. Ez egy ilyen átmeneti időszak, ha majd megtanulnak kanalazni, az lefoglalja őket és nem akarnak játszani evés közben. Persze az nem megoldás hogy futssunk utána kanállal a kezünkbe, én úgy oldom meg hogy az etetőszék asztalkájára teszek neki valami játékot és azzal babrál evés közben.
2009. márc. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem tényleg mind hasznos volt, ezért én egyet sem pontoztam le.

Sajnos nálunk még rosszabb a helyzet. Már másfél napja tényleg csak annyit adok neki, amennyit magától megeszik. De nagyon rossz a helyzet! Tegnap összesen 2x evett, délelőtt valamennyi tejpépet gyümölccsel, délután egy pár kanál húslevest és egy pár kiskanál leveszöldséget pulykahússal. Mostmár "játékkal" sem eszik, eldobja rögtön mindet és vadul rázza a fejét minden etetéskor, hogy nem. Inni egyáltalán nem ivott. Szerencse, hogy szopik még, de az is nagyon kevés. Nem tudom meddig bírja így éhen.

2009. márc. 23. 09:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az en kislanyom sem tulzottan jo evo.Reggelire szinte semmit sem akar elfogadni.Tobbszor szoktam kinalni,ha abszolut nem eszik semmit vagy tobb gyumolcsot adok neki,azt szereti!Vannak napok,amikor kicsivel tobbet eszik.

Kb 14-15 honapos lehetett,amikor a kanalat kivette a kezembol,azota kizarolag csak egyedul akar enni.A husilevest is o akarja kanalazni,pedig hat azt nem egyszeru:)

Ha szereti a gyumit adjal neki tobbet,ha vegkepp nem akar enni.Viszont ha huzamosabb ideig nem eszik,ajanlatos megkerdezni az orvost.

2009. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocs az Off-ért, de nincs privicimed.


En is ebben a helyzetben vagyok. Mintha en irtam volna a kerdest. Nagyon gaz. Nem akar enni, inni semmit. Igaz epp beteg (taknyos es el van dugulva az orra) es jon a foga is (talan), de akkor is.... szinte 11honapos es csak reggel es este szopik (szerintem nem sokat), nappal nem hajlando.

Legyszi mondd meg nalatok, hogy alakult a helyzet azota?

Elore is koszi.

2009. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Azóta már másfél éves a fiam, de most sem sokkal jobb a helyzet. Ha magára hagyom, hogy egyen, akkor van, hogy csak két-három falatot eszik egész nap!!! Olyankor nagyon felidegesítem magam és legalább este megetetem, hogy éjjelre legyen tele a pocija. Mivel a "sima" etetést most sem hagyja, újabban esténként a fürdőkádban etetem, fürdés közben, mert akkor eljátszik a játékokkal, öntögeti a vizet ide-oda és közben megeszeget egész jó kis adagokat. De semmi más módszer nem vált be. Fogalmam sincs, mi lesz később.

Sajnos nem tudtam neked ennél jobb dolgokról beszámolni. Remélem nálatok azért elmúlik.

2009. okt. 31. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!