Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves kisfiam még mindig...

2éves kisfiam még mindig cicizik nem szeretném leszoktatni de félek később még rosszabb lesz, és csak cicivel alszik el leggyakrabban, ez már nem helyes? és lehúzza néha a felsőm és a cicin akar feküdni imádom de tudom ez nem mehet így.

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Erre nagyon különböző válaszokat fogsz kapni, hiszen mindenkinek más a meggyöződése.

Én bár mindhárom gyerekem 1-1évig szoptattam,soha nem hagytam,hog cicin aludjanak el, se a mi ágyunkban, se a mi szobánkban...

2011. okt. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát igazad elrontottam sajnos mind a két gyerekem ebből a szempontból
2011. okt. 13. 09:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amíg téged nem zavar,addig nincs gond. De ha már zavar,nem jó neked szoktasd le,1-2nap hiszti,de meg fogja érteni,hogy nincs!
2011. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon sokáig szoptattam. Nyugodtan merem neked mondani, hogy nem lesz nehezebb később sem a leszoktatás. Még egy kicsit okosodik a fiad, és meg lehet vele beszélni, hogy mit engedsz és mit nem. Az elválasztás ugyanúgy, mi szülinapi bulival "vettük el" tőle a szopit.

Amúgy az enyémek is cicin aludtak el este, de 2 éves kor után pl. már simán aludtak a maminál, nem volt gond, tudták, hogy ott nincs cici, nem is keresték. Így az altatásnál sem volt akkora törés a szoptatás befejezése.

2011. okt. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség,hogy elrontottad,hogy hagytad cicin aludni! Mert ez a természetes,nem az,amikor cumival vagy cumisüveggel alszik el a gyerek. Aki azt mondja,hogy nem kell hagyni cicivel aludni,annak a gyereke viszont cumizik. Szóval a cici a természetes,nem a cumi! Nekem 2 éves volt a fiam,mikor elapadt a tejem,addig napi 3x szopizott és azon aludt el. Majd próbáltam neki elmagyarázni,hogy cici már üres,fáj is ,inkább csak tegye rá a kezét,ne kapja be. Ez rögzült benne,már nem kapta be,csak rámteszi a kezét,úgy alszik el.
2011. okt. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tenyleg nem rosszindulatbol kerdezem, de ha 2 eves miert nem szeretned leszoktatni? nem kenyelmetlen neked?
2011. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

2 éves gyerek ráfekszik a meztelen melledre? és ezt te imádod?

nekem ez már a "nagyon gáz" kategóriát súrolja.

de te magad mondtad, hogy nem akarod leszoktatni.

akkor mi a kérdés?!

2011. okt. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
jaj istenem de sok érthetetlen ember van nem azt imádom hogy a mellemen fekszik hanem ami hozzám fűzi azt a szoros anya gyermek kapcsolatot !!!
2011. okt. 13. 17:40
 9/11 A kérdező kommentje:
ja és csak este lefekvéskor szopizik de erről szeretném leszoktatni hamarosan
2011. okt. 13. 17:42
 10/11 anonim ***** válasza:
54%

15.26 -os, kiváncsi lennék, hogy te meddig szoptattál és milyen a viszonyod a gyermekeddel, ha egyáltalán van gyermeked, mert a válaszodból itélve ebben nem vagyok biztos...

Nekem 22 hónapos a kisfiam, és még mindig szoptatom, és este is igy alszik el cicin. Más cumizik vagy valamiféle alvórongyocskát esetleg plüss játékot szorongat, neki viszont a cicizés jelenti a megnyugvást. Persze, ha el akarod választani ez a te döntésed, de soha többet nem leszel ennyire bensőséges, szoros kacsolatban a babáddal, mint szoptatásnál, és ha eljön az idő, akkor ő úgyis saját magát elválasztja, nem hinném, hogy óvodában is igényelné még a cicizést...

[link]

-itt egy cikk, ahol még olvasgathatsz erről :)

2011. okt. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!