Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart még ez az állandó...

Meddig tart még ez az állandó megbetegedés?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves lesz decemberben, 2-ik hónapja bölcsis, én 2 hét múlva megyek vissza dolgozni. Mióta bölcsis most 4-szer beteg, taknyos és lázas, szinte ugy telik az idó, hogy 1 hét bölcsi, 1 hét otthol. Már annyi gyogyszert beszedtünk, kap immunerősitőket, vitaminokat (gyümölcsöt és zöldséget szinte egyáltalán nem tudom beletömni). Bölcsikezdésig összesen 2x volt beteg, most meg...

Mi a fenétől lázas, ha csak taknyos??? Már unom.


2011. jún. 13. 13:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Lányom oviban kezdett októberben, kb. áprilisig tartott ez az időszak. :o(

5x kötőhártya gyulladás, egy kezdődő tüdőgyulladás, két-három féle víruson átmentünk.

A doktornő szerint ez teljesen átlagos arány volt.

Van akinél egy évig tart, de 2-3 hónap minimum, mire megszokja az ottani bacikultúrát és megerősödik az immunrendszere.


Kitartást! És szerencsére a kicsivel itthon voltam, nem tudom ősztől mi lesz, amikor ő megy bölcsibe, mert akkor már én is dolgozni fogok...

2011. jún. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondjak fel ev kell, hogy megszokja az immunrendszere. Kisfiam is bolcsis mar 4 honapja, nekunk szerencsenk volt mert megusztuk egy fulgyuladassal eddig de baratnom kisfiam... :( Volt mar melhartya gyuladassal otthon 1 hetig, aztan parszor kotohartya gyuladas, mandulagyuladas, 2 honapos folyamatos kohoges, az orra folyt egyfolytaban... Most mar 7 honapja jar es kutya baja. Masfel honapja nem volt mar beteg. Az immunrendszer nagyreszt genetikan is mulik. En is ilyen voltam mint a kisfiam szinte alig latott doki gyerekkoromban. de beletelik egy kis idobe sajnos amig megerosodnek a bolcsire/ovira.
2011. jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Masodik valaszado vagyok, kisfiam 5-6!!! hetig csak vajaskenyeret volt hajlando enni es neha elvetve csokolades muzlit reggelire. Semmi zoldseg, semmi gyumolcs, semmi joghurt (este ivott egy pohar tejet) es meg vitamint sem kapott. Megsem volt beteg. Szerencsere a vajaskenyer mizerianak vege es most rendesen eszik megint de ne aggodj, ha nem tudsz beletomni valamit. Vannak ilyen korszakok sajnos.
2011. jún. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Alkat kérdése. A fiam és a lányom is 2 éves korában lett bölcsis, 2 hét betegség otthon 2 hét bölcsi és ugyanez az oviban. C vitamintól a béres cseppen át a receptre írt immunerősítőkig és a termégyetgyógyászatot is kipróbálva jelentem, hogy még 5 évesen is ez megy. Azzal nyugtat a dokink, hogy kisiskolás korukban legkésőbb kinövik.

Én meg azt mondom, hogy amíg más anyukák kötőhártyagyulladással vagy akár kutyaugatás-szerű köhögéssel is beviszik szemrebbenés nélkül a sajátjukat, addig nekünk nincs esélyünk.

2011. jún. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Már kötőhártyagyulladásunk is van...

Azt hittem a taknyos lázas virus miatt, ami péntek óta tart, de ma a gyerekorvos azt mondta, hogy ez egy külön betegsége a lányomnak. És azt is mondta, hogy bölcsi-,ovikezdésnél ez természetes és olyan fél év kell, hogy túlmenjen rajtunk ez az "összeszedek mindent" időszak.

De ha láttátok volna régebben, kis vasgyúró, -10 fokban is kint voltunk, 16 hónapos koráig még megfázva sem volt, aztán majd 20 hónaposan és kész. Egészen 2 hónappal ezelőttig.

Komolyan bűntudatom van, hogy mibe hajszoltam a gyereket, főleg hogy dolgozni is kell mennem.

Már ugy örültem, mert 2 hetet járt egyfolytában, erre tesség. A hét tuti kimarad.

Köszönöm a válaszokat (mentek a pontok :) )

2011. jún. 14. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!