Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen meséket meséltek...

Milyen meséket meséltek másfél év körüli kicsiteknek este (vagy napközben)? Kedvenc mesés könyvek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 14. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, ekkor kezdtük a Bogyó és Babóca sorozatot. Egyszerű (már-már primitív) képek és szöveg. Eleinte nem is olvastam, csak meséltem, mi van a képeken. Aztán ő is mutogatta, mi hol van. Később a szöveget is olvastuk. 2 évesen ezek voltak az abszolút favoritok.

Fél év múlva jöttek az Anna, Peti, Gergő könyvek.

Most múlt 3, de már ezek nem kötik le.


Esetleg ajánlom még a Boribon sorozatot.

2011. jún. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

még nem köti le az esti mese, a könyvekből csak a képeket nézegeti.

a kedvencek a Bogyó és Babóca, a Bumburi, Boribon, Szutyejev, A Róka zoknija-Mackó levele, Kisvakond.

2011. jún. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

20,5 hónapos a kisfiam, és neki az állatos kemény lapos könyvek a mindenei. Azokból szoktunk mesélni esténként - van, vagy 25 db, úgyhogy váltogatom.

Ilyenek vannak meg pl.: Mesebolt, A három kiscica, Tappancs a baromfiudvarban, Tappancs az állatkertben, Tapsi a kis tekergő, Nyuszikák, Ess eső ess, Bodri és a háziállatok, A falánk csibe, Kalandos utazás, Fantázia, Macik cicák, Tíz kiscsibe, Kukurikú jó reggelt.

2011. jún. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A kislányom másfél éves, de még nem nagyon kötik le a mesék. Van pár mondókáskönyvünk (Kerekítő), azokat nagyon szereti, mutogat, tapsol, amit kell. Van néhány Trixi könyvecskénk is, de azokból is csak a rövidebb történeteket tudom végigolvasni, mert már lapoz. Eddig a leghosszabb mese, amit végigült, a Török és a tehenek és az Icinke-picinke. Ennél hosszabbat lehetetlen felolvasni neki. Viszont azt szereti, ha én mesélek neki egy szöveg nélküli képeskönyvből. Próbálom ugyanazokkal a szavakkal, mimikával, hanglejtéssel előadni, már látom rajta, hogy tudja, mi fog következni. Este nem szoktam mesélni, csak napközben mondókázunk.

Engem is érdekelnének olyan könyvek, amikben nagyon rövid kis történetek vannak. Mindenképpen megnézem azokat, amiket fentebb írtatok.

2011. jún. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

2 és fél, 3 éves korig nem nagyon köti le a mese a kicsiket (csak a képek inkább, ahogyan más is megjegyezte), azonban életkori sajátosság, hogy a hétköznapokról érdemes beszélni neki, pl. hogy ŐVELE, meg VELETEK, a szülőkkel mi történik, MEG A KÖRNYEZETÉBEN: a rokonokkal, szomszéddal, a kóbor cicával, stb. Ki is találhatsz neki egyszerű dolgokat, hogy pl. a szomszédban a cica lefetyelte a tejet és nagyon szereti, vagy megkergette egy kutyus és most elbújt, stb, hasonlóan egyszerű dolgokat; a SAJÁT környezetét fontos elsősorban megismernie egy maximum két és fél éves gyermeknek és az fogja lekötni a történetek közül. Pláne megfelelő, ha konkrét ingereket kap róluk, miközben mesélsz az adott dologról, pl. simogattasd meg vele a cicust és ekkor beszélj róla, hogy össze tudja kapcsolni a mondottakat és az ingereket (a látottakat, tapintottakat, stb), persze ha biztonságos, ha oltatva van a macsek, mittomén' a szomszéd Mari néninél. :-)


Persze ez csak egy példa, és nem szabad erőltetni, amitől akutálisan fél, de minél több ingerrel meg kell ismertetni. Az inger gazdag KÖRNYEZET igen fontos a kisgyermeknevelésben, és a szabad levegőn tartózkodás és a mozgás.

(Evvel szemben lebeszélek mindenkit, hogy 8 év alatti gyermekének inger gazdag játékszert adjon; a fantáziája megélését és szorongásai feloldását egy egyszerű játékkoca például már segíti, míg egy felcicomázott barbie baba gátolja!)


(Amikor 3 éves lesz, az egyszerű láncmeséket szereti, pl. a Kóró és a kismadár, vagy pl. a youtube-n megtalálod az Égből pottyant mesék közül a "piros labda" epizódot, ami még láncmese, DE NE NÉZESS VELE SEMMILYEN MOZGÓKÉPET! Megtanulni javaslom a felnőtt számára a mesét és úgy mondja el a gyermeknek, esetleg olvassa ,

de NE mozgóképről nézze a gyerek, amíg nincs 8 éves! Sok kérdésben megindokoltam már, most a rövidség kedvéért mellőzöm az indoklást; szakmabeli vagyok, vagy elhiszed amit tapasztaltam, vagy nem, te döntesz ;) )

2011. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én is szakmabeli vagyok (óvónő). A pszichés fontosságával tisztában vagyok a mesének, mesélésnek, de azért köszönöm a bőséges szakmai választ, mert sokan tanulhatnak belőle.:)

A kérdésem leginkább az anyukák tapasztalatára irányult, mármint hogy a könyvek közül mi a kedvenc a gyerekeknél. A Boribon egyenlőre nálunk is nagy kedvenc!!

2011. jún. 15. 15:16
 7/12 alaszka ***** válasza:
100%
Nálunk ilyen korban a mondókás könyvek mentek, aztán jött a Boribon sorozat, ez nagy kedvenc volt, aztán Bogyó és Babóca, Anna és Peti. Sokan mondják, hogy ezek a slágerkönyvek, de tény, hogy a legtöbb gyerek szereti ezeket. Másfél éves szerintem még főleg a képekre koncentrál, mi még az állatos könyveket is szerettük, meg ami ilyen oldalt forgatós könyvecske.
2011. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évesen még mondókák és rövidebb verses mesék kötötték le a lányomat Pl Arany Lacinak,Török és a tehenek Kisbence,ezeket az esti öltözés közben szoktam mondani.kb 2 éves kora előtt egy picivel beiratkoztunk a könyvtárba onnan Boribon sorozatot és Kisvakondot illetve Kipkopp könyveket kellett mindig kihozni.Azóta Boribon töretlen,vettünk ill. kapott is néhányat.De ezeket sem este olvasom mert akkorra nekünk más jól bevált rituálénk van s a meseolvasás egyenlőre bezavart már próbáltam így napközben vagy még fürdés előtt olvasok de olyan sokáig vagyunk kint este hogy mostanában inkább napközben.Ekkora gyerek még sztem nem tud végighallgatni rövid mesét inkább mondókát és nem is köti le.
2011. jún. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Anna,Peti és Gergő
2011. jún. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Szinte bármit olvashatsz neki, ugysem érti még. Inkább nézegessétek a képeket.
2011. jún. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!