Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tavaly csinálták meg a kisfiam...

Tavaly csinálták meg a kisfiam fitymaszűkületét a gyermeksebészeten, kiderült, hogy újra visszatapadt neki. Iszonyú élmény volt neki és nekem is, hogy végignéztem a szenvedését, nagyon fájt neki. Hogyan készítsem fel őt egy újabb beavatkozásra?

Figyelt kérdés
Csak menjünk oda és meglepetésszerűen,vagy hogyan?Emlékszik még rá,hogy mennyire nagyon-nagyon fájt neki.Ha már rágondolok a sírás kerülget,hogy végig fogom asszisztálni ezt ismét...
2011. jún. 14. 17:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Sajnálom a kisfiadat, biztos nehéz lesz ismét átélnie. Muszáj neki felrántani? Vagy műtik? Az én kisfiamnak is nyáron meg kell csináltatni, előre félek én is, hogy hogyan fogja viselni. Szerintem nem lehet őket felkészíteni erre, főleg, ha még emlékszik a szörnyűségekre.

Kitartást és sok szerencsét.

Az első válaszolót nem kommentelem, csak kívánom, hogy sose élje ezt át a saját fiával.

2011. jún. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

És miért kell bántani? Begyulladt??? Vagy annyira kicsi a lyuk, hogy nem tud pisilni???

5 éves koráig ha nincs probléma NEM kell hozzányúlni, mert úgyis ez a vége!

2011. jún. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

off:


joco930122, te egy barom vagy. Nekem meg ennyi a véleményem.

2011. jún. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"joco930122 válasza:


Ha rendesen tisztítottad volna neki, akkor nem tapad vissza.

Ilyen szülőnek nem való gyerek. Ennyi a véleményem"


Az orvos mondta,hogy két napig hozzá se nyúljunk,mert kenőccsel bekente neki és nem fog visszatapadni,két nap múlva mentünk a körzeti orvoshoz,mert izületi gyulladása lett a gyereknek és megnézte a fütyijét is,mondta is mindjárt,hogy ez máris visszatapadt...

Azóta szegénykémnek szinte nincs olyan hét,hogy ne lázasodjon be az autoimmun betegségétől és így mindig halasztódott a beavatkozás.


Nem ismersz engem,nem tudhatod milyen szülő vagyok,merem remélni,hogy gondos,szerető,felelősségteljes szülők vagyunk,legalábbis igyekszünk.

2011. jún. 14. 17:59
 5/14 A kérdező kommentje:

"És miért kell bántani? Begyulladt??? Vagy annyira kicsi a lyuk, hogy nem tud pisilni???

5 éves koráig ha nincs probléma NEM kell hozzányúlni, mert úgyis ez a vége!"


Nem szerencsére nem gyulladt be,sajnos fekélyek szoktak lenni neki,az autoimmun betegsége miatt,csakúgy mint a szájában is folymatosan hatalmas aftái vannak,amiktől enni sem tud.


Nagyon pici a lyuk,ici-pici sajnos,teljesen félrepisil.

2011. jún. 14. 18:02
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj!Nagyon sajnálom a fiadat is meg téged is.Nem gondolkoztál,hogy véglegesen megoldjátok?A teljes körülmetélésre gondolok.Az én fiamnak megcsinálták tavaly decemberben,miután betöltötte a 2 évét.Neki 10 hónaposan csúnya gennyes gyulladása volt,akkor mondták,hogy ebből valószínű műtét lesz,mert annyira szűk a fitymája,hogy ez nem fog rendbe jönni.Letapadva nem volt,de nem lehetett hátra húzni,mert egyből repedt volna.Szóval mi túl vagyunk az egészen és nem részleges metélést kértünk,mert nem akartam ,hogy esetleg legyen valami gondja később.Azóta minden rendben,kukija szépen meggyógyult.A kórházi napokra és a varrat szedésre emlékszik.De nagyon rossz élménye már nincs.Gondold át,altatásba végzik és utána nem lesz vele gond.Kitartást és mielőbbi gyógyulást nektek.
2011. jún. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Joco beléd is kár volt az élet, az ilyen anyákról is megvan a véleményem, akiknek ilyen a gyerekük.

A barátnőm kisfiának is folyton visszatapad, hiába a tisztítás, alapos odafigyelés. Egy idő után visszatapad teljesen és fel kell rántani. Ők is járnak a sebészetre rendszeresen. Van ilyen. És soha semmi megjegyzést nem tett az orvos, amit kétlek, ha jocoakárhánynak lenne igaza.

Meglepetésszerűen ne vidd, adj neki időt feldolgozni.

2011. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
19%

Süss ide!

Két fiam van, mindkettőnek meg kellett csinálni, és egyiküknek sem tapadt vissza. Sudo krémet nyugodtan rá lehet kenni, az első perctől, illetve kamillával mosni.

Inkább azért kiabáljon egy kicsit a gyerek, hogy tisztítod, minthogy évente fel kelljen rántani.

2011. jún. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves joco, süss ide, nekem is két fiam van, és egyiknek se kellett megcsinálni. Akkor lehet én vagyok jó anya, és te vagy az, akinek minek gyerek?


Jé ég, ekkora sötétséget:S

2011. jún. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Süss ide, ennek egy oka lehet, hogy a műtét előtt tettél a dologra, elhanyagoltad és addig fajult a dolog, hogy még műteni is kellett. Én a fiaimnak ápoltam mindig is és nem tapadt le egyáltalán, nem kellett műteni. Nézz magadba, milyen anya vagy te, akkor kezded a higiéniát mikor már redvásak a gyerekeid és műtéti úton kell róluk eltávolítani és ez kellett, hogy észbe kapj.


De a kérdezőnél nyilván nem elhanyagoltságból fakadóan tapadt le és tapad vissza, hanem valami más rendellenességből. Ne keverd össze a te hanyagságodból fakadó műtéteddel. Náluk más a probléma és sajnos az én tapasztalatom is az, hogy nem fog megoldódni, viszont a körülmetélésen elgondolkodnék, mert jó megoldás.

2011. jún. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!