Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két év körüli gyermekemnél 2...

Két év körüli gyermekemnél 2 hete vettem észre, hogy megbillen elindulás után. Ritkán teszi, de korábban nem csinálta, nem lettem figyelmes rá. Más anyuka is tapasztalt ilyet? Lehetséges attól, hogy rengeteg élmény éri és fontosabb lett más is neki?

Figyelt kérdés
Doktor néni látta és szerinte semmi baja.Neurológus is látta.
2010. máj. 4. 14:13
 1/1 anonim válasza:
Nem tudom, hogy ugyanarra gondolunk-e. Nekem is egy 2 év körüli kisfiam van, és az utóbbi időben annyira "szertelen" - én így szoktam mondani - , hogy egyáltalán nem tud vigyázni magára. Ahogy elindul, pillanatok alatt érik a balesetek, ő pl. nekirohan dolgoknak, elesik, megüti magát, stb., de gyakori ez a megbillenés is, csak nála a túl gyors mozdulatoktól van. Pici korában sokkal magabiztosabban, biztonságosabban közlekedett, nem volt ilyen, hogy ennyire vigyázni kellett volna rá. Pontosabban most is magabiztos, csak olyan, mintha "szétszórt" lenne. Pl.: a lépcsőn lefelé menés egy kész horror, pedig még alig múlt 1 éves, amikor önállóan és megbízhatóan ment már lefelé. De most? Nem merem egyedül otthagyni a lépcsőn... Szóval nem tudom, korsajátosság-e, de nálunk kifejezetten a figyelmetlenséggel, szétszórtsággal hozható összefüggésbe. Túl sok mindent akar egyszerre, és ezért nem figyel oda a már jól begyakorolt mozgásos dolgokra.
2010. máj. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!