Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hiperaktív (dianosztizált)...

Hiperaktív (dianosztizált) gyermekek szülei! Együtt tudtok működni a gyermekeiteket tanító pedagógusokkal?

Figyelt kérdés

Vagy érzitek a ki nem mondott benneteket okolást, hogy rájuk bíztátok az általatok meg nem nevelt gyereketeket akivel ők nem tudnak mit tenni ( mint ahogy ti is tanácstalanok vagytok jópárszor otthon is)?Hogyan lehet nyugodt,együttműködő a kapcsolat ilyen esetben a szülő és pedagógus között?

Miként értetitek meg a pedagógussal,hogy nem csupán a neveléstől függ ezen gyerekek nyugtalansága,mozgásvágya,szertelensége?


2011. jún. 15. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Olyan iskolát választottam, ahol tudnak mit kezdeni a hiperaktivitással, és gyógypedagógus is segíti a tanárok munkáját.
2011. jún. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez a legszerencsésebb azt hiszem,ha a tanárok tudnak mit kezdeni a dologgal.

Pontosan milyen típusú iskoláról van szó?

Teljesen el vannak szeparálva a hiperaktív gyerekek?,mert azt viszont nem tartom jónak.

2011. jún. 15. 11:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ez egy integrált iskola, alternatív oktatási programmal. Nagyon jó tapasztalataim vannak velük kapcsolatban. Az osztályok, mint írtam, integráltak, a fiam osztályában vannak olyan gyerekek, akik kiemelkedően jók, és olyanok is, akik diszgráfiások, diszlexiások, beszédhibások, hiperaktívok. És megtanulnak egymás mellett élni, segíteni egymást. Nagyon sokszor két tanító van bent az osztályban, így több figyelem jut egy-egy gyerekre, rengeteg a csoportmunka (ez a fiamnak nagyon sokat segített), de nem képesség szerint szeparálják őket.


Az iskolában állandó gyógypedagógusi és pszichológusi szolgálat van, a tanítók folyamatosan konzultálnak velük, illetve ezek a szakemberek is foglalkoznak a gyerekekkel.


A fiam nagyon szeret ide járni, jövőre a lányomat is ide fogom íratni, pedig neki hálistennek semmi problémája nincs, de annyi pluszt adhat neki egy ilyen szemléletekkel dolgozó iskola.


Ha budapesti vagy, szívből ajánlom (zuglói iskoláról van szó). Ha jól tudom, ez az egyetlen alternatív iskola, amely állami, tehát nem kell fizetni érte.

2011. jún. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én a pedagógus oldalról írok neked.

Mielőtt GyED-re jöttem, abba az osztályomba járt egy hiperaktív srác. Én és még néhány kollégám elég jól tudtuk kezelni a helyzetet, de mivel a mi pályánkon is emberek dolgoznak, bizony volt olyan kollégám, akivel folyton küzdöttem ezért a gyerekért. (Az anyját nagyon nem érdekelte, letudta annyival, hogy hülye a gyerek.)Szóval egy nem speciális iskolában mindenféle pedagógussal találkozni fogsz, olyannal is, aki szerint te nevelted el és olyannal is, aki maximálisan melléd és a gyerek mellé fog állni.

De valóban nehéz tanítani egy ilyen gyermeket, képzeld el mondjuk az én 29 fős osztályomat (kisváros), benne több problémás gyerekkel (pl. nevelőotthonos, 18 éves cigány srác, hiperaktív gyerek, 6 disz-es problémával küzdő) Hát nem egyszerű, de én hivatásomnak tekintem ezt a pályát, van, aki meg csak munkának, ahogy minden szakmában ez a két kategória különül el.

2011. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!