Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiatok mikor lett szobatisz...

Kisfiatok mikor lett szobatiszta és hogyan kezdtétek el "bevezetni" a bilit?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 15:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Bilit használtok, vagy WC szűkítőt, melyik jobb?
2011. jún. 16. 15:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Másfél évesen szobatiszta, 2. szülinapjára ágytiszta lett.

14 hónaposan kiraktuk a nappaliba a bilit, este fürdés előtt ráültettem mindig, de nem volt erőszak, egyszer véletlenül belement, nagy taps, öröm, minden, aztán két hét múlva újra, úgy hogy mutattam neki, hogy pocakból nyomja, bement a bilibe, és akkor rájött, hogy működik. Ismét nagy öröm, még a szomszéd lakásban lakó keresztmaminak is megmutattuk, és a fiam iszonyat büszke volt magára, imádja az elismerést, a dicséretet, hatalmas egója van... :) Aztán hogy ez ment, peluscserénél mindig ráült, de soha nem szólt, hogy kell. Majd másfél évesen egyik este nem volt hajlandó felvenni a pelenkát, cirka fél órát kergettem a pelussal, majd meguntam, közöltem vele, hogy ott a bili, intézze oda... :) Csodák csodájára fél óra múlva odament, ráült, belekakilt (először) és onnantól nem volt hajlandó pelenkát megtűrni magán. Két hétig előfordult, hogy az eleje bement (de csak a pisi), azóta semmi...

2011. jún. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Megint én... A széljárástól függ egyébként, hogy melyiket részesíti előnyben... De az elején mindenképp bili vált be nekünk. Nekünk ilyen van, praktikus, mert kivehető a tartálya, könnyű tisztán tartani.

[link]

2011. jún. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2,5 éves lesz egy hónap múlva.

Egyik napról a másikra saját maga ráült a bilire, ami a szobában van és belekakil, belepisil egyedül.

2 hete használja a bilit.

Éjjelre pelenkát kap, ami reggelre elég pisis, de ágytísztává ált. 4-5 évesen válnak ált. a gyerekek.


Nem erőltettem, nem kényszerítettem. Most, hogy bejött a jóidő, elővettem a bilit és szinte azonnal rá is szokott.

Pelenkát nem adtam rá csak kisbugyit, amit pisi/kaki előtt egyedül levesz.

2011. jún. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A nagy fiam 3 éves volt,és utálta a bilit!Aztán már szépen belepisilt,de kakilni nem akart,állandó székrekedéssel küzdöttünk.Egyszer csak gondoltam egyet,és vettem egy wc szűkítőt.(szerintem az a jó,aminek az eleje beakasztható,és nem billen fel)Persze apa szerint nem kellett volna,mert még a bilit sem használja.De láss csodát,oda szívesen ment! Aztán jött az állva pisilés téma.Amíg mi mondtuk,nem akarta.Egyik este viszont közölte,neki nagyon kell pisilni,és most állva fog. Azóta rengeteget iszik,csak hogy mehessen pisilni!:) Fél év alatt teljesen szobatiszta lett,éjszaka sem kap pelust. Szerintem nem kell erőltetni.
2011. jún. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A 4. szülinapig bőven elegendő, hogy szobatiszta legyen.


Eleinte inkább bili legyen, sok gyermek fél a wc mélységétől, és amiatt, mert látja elveszni saját ürülékét (pszichés oka van ,hogy ragaszkodik saját ürülékéhez egy max. 2 és fél éves gyermek; persze az is aggaszthatja, ha látja a felnőttet, amint kiönti gyermeke kakiját a wc-be, ez esetben is a max. 2 és fél évesek kb. 70-80%-a érintett).

2011. jún. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!