Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fiú gyereknek meséltek a...

Fiú gyereknek meséltek a menstruációról? Ha igen, akkor hogyan, mit mondtok?

Figyelt kérdés

2010. nov. 6. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Szia!

Kisfiam 6 éves,néha látja,hogy anya megint "papiros",elmondtam neki,hogy nem azért vérzek,mert beteg vagyok,hanem azért,mert így vagyok nagylány,és csak így lehet a nőknek gyerekük,ha havonta véreznek.

2010. nov. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a maga módján, nyilván nem úgy , mint egy lánynak. De főleg, ha kérdezi, őszinte lennék. Az első jót írt:-))
2010. nov. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ha szeretnétek, még írjatok!
2010. nov. 7. 07:27
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Anya nő, és időnként vérzik.
2011. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem (3 éves) és igyekszem úgy is csinálni,hogy ne vegye ezt a dolgot észre.

Én szeretném megvárni,amíg maga kérdez rá és akkor én is hasonlót mondanék.

2011. nov. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 2,5 eves es persze mindig jonn velem a Wcre. Tehat mar tudja, hogy anya neha tampont hasznal. Meg nem kerdezet semmit.
2011. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is igyekszem úgy csinálni, hogy ne vegye észre. eddig még nem tud róla, nem is kérdezett rá, most 3,5 éves. ha rákérdez én is elmondanám az igazat, ahogy a többiek. először csak annyit, hogy ez természetes és a lányok időnként véreznek. ha tovább érdeklődik,akkor a kérdéseire igyekeznék válaszolni.
2012. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éves lesz. Nincs magánélet, amikor ébren van, a wc-re is jön utánam a legtöbbször.

Teljesen természetesen kezelem, és fogom is. Most ha megkérdezi, mi ez, mondom, hogy betét, anyának is kell néha. Később majd fogom mondani, h anya vérzik, de ez normális. Stb. Szóval az életkornak megfelelően, felesleges tabuk nélkül kezeljük és fogjuk kezelni az ilyen és az ehhez hasonló ügyeket is.

2012. máj. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Nekem már 11 éves a fiam. nem nagyon titkolózom, de természetesnek is veszi, hogy havonta ez előfordul, és ilyenkor néha fáj a hasam, meg nem ilyenkor kirándulunk nagyobbat. Megkérdezte miért van, elmondtam azt is, hogy mindig készül a testem egy kisbabára, és ha nincs baba, akkor így tisztul ki a "helye". Szóval semmi dráma, vagy komolykodás nem volt, de eléggé képben van.
2012. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mondtam annyit mikor érdeklődött a betétek felől mikor meglátta, hogy az anyukáknak néha vérzik kicsit a cunókájuk, de ez nem fáj, mint az eleséskor, és ez így van jól.

No de ne tudd meg tegnap fürcsikor megkérdi mi a mogyorójában az a valami. No mondtam kérdezd mindjárt meg aput, hiszen neki van olyanja :-D

Apu mondta is, hogy az majd kell, amikor apuka leszel és babát szeretnél.

No ekkor kicsit bekavarodott, hogy az ő hasában lesz a baba ? (mert ugye ő még olyat nem látott hallott, azzal tisztában van) No ekkor megbeszéltük hogy mikor huszonéves lesz és megölel egy kislányt este erősen akit nagyon szeret, akkor a magocska hozzáér és abból lesz a lány hasában a baba. Pfhhhhhhhh. Elfogadta. Remélem mostmár darabig el lesz :-D

2012. jún. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!