Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért ébred fel 3 évesem...

Miért ébred fel 3 évesem sírva, és nem tud visszaaludni?

Figyelt kérdés
Két hónap múlva lesz 3 éves a kisfiam. Az elmúlt pár napban 1-2szer előfordult hogy pityeregve ébredt. Tegnap éjjel is felébredt 1kor és 3ig nem tudtam visszaaltatni. Amikor épp elaludt volna, megint sírni kezdett. Azt mondta nem fáj semmije. Nem történt vele semmi extra ami felzaklathatta volna. Már tiszta hulla volt mégsem bírt elaludni. Volt már valaki hasonló szituban? esetleg valami növekedési időszaka van?
2011. jún. 18. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az enyém két éves múlt, de ismerős a szitu a délutáni alvásainál fordul elő ilyen.

Neki sem fáj semmije, csak keservesen sír. Én arra gondolok, hogy vmi rosszat álmodik és felriad rá , vagy csak simán álmodik és vmiért megszakad az alvási ritmusa (pl. nagyon melege van). Valami olyasmit "érzek" nálatok, hogy rosszat álmodik és nem mer visszaaludni. Akár így van, akár nem, csak egyet tudok tanácsolni: legyél nagyon türelmes , próbálj napközben aludni (ha lehet), mert minél feszültebben kezeled a helyzetet, annál nagyobb lesz benne a feszkó, hogy nem alszik vissza.

Ez csak jótanács, és tudom nehéz, -de anyák vagyunk, gondolj arra hogy nemhiába nem a ffiakat teremtette a Jóisten a gyermekek nevelése....:)

2011. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*nevelésre
2011. jún. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is az utóbbi napokban fordult elő, hajnalban kelt nyolc helyett és nem udt vissza, majd az aznapi délutáni alvásból 30 percig tartó sírással ébredt. Melege is van, folyt róla a víz, szomjas lett, felébredt, amin marhára berágott....:) ma már jól aludt. Nálunk is előfordul, hogy fáradtak vagyunk, mégis felriadunk éjjel, majd kinlódunk az elalvással. És ilyenkor én is sírni tudnék:)
2011. jún. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kétévesemmel is előfordul néha, hogy sírva kel fel. Ilyenkor kiveszem az ágyból, suttogok neki, hogy maradjon csendben, mert mindenki alszik. Megkínálom vízzel, beteszem az ágyba, megsimogatom, megmondom, hogy itt vagyok a másik szobába, vigyázok rá. Ilyenkor csendben van, általában visszaalszik. Ma éjszaka kiakasztott hajnal egykor. Nem akart visszaaludni az istennek sem, amikor visszamentem a szobába, csak hajtogatta, anya, anya, anya. De legalább csendben, hogy ne keljen fel senki. Hajnal 2-kor kínomban csináltam neki 2 dl tápszert, mint egy kisbabának, megitta, úgy aludt reggelig, mint a bunda. Ilyen előfordul egy hónapban egyszer-kétszer. Esetleg megpróbálhatnál neki egy kis langyos tejet adni, vagy ilyesmit, lehet megnyugodna tőle.
2011. jún. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát türelemből nem volt hiány:)

mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott, még babakocsiban is tologattam, de semmi..azóta hallottam, hogy lehet a front változás is, attól is lehetnek ilyen "tünetek"...hát remélem több ilyen nem lesz:)

2011. jún. 20. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!