Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Probléma hogy így beszél 2 és...

Probléma hogy így beszél 2 és fél évesem?

Figyelt kérdés

Niki megy aludni, Niki kér, stb. Nem mondja hogy én.

Ma a bölcsiben szóltak,hogy próbáljuk "átszoktatni" , hogy én, nehogy később ebből probléma legyen.


2011. okt. 7. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mikor tanult meg beszélni. Ha már régóta beszél (mi már egyévesen kezdtük, kb. 1,5-2 évesen beszélt így, egyébként ő is Niki :)).

Ha most tanult meg 2 éve kora körül, akkor még jó. Mert ez nem megy egyik napról a másikra. Nálunk is vannak még tévesztések személyes névmások alkalmazásánál. Pl. Mondom neki, hogy hiányoztál, erre hozzáteszik, hogy Én is, Neked! pedig ő már 3,5 éves.


Egyébként pedig az átszoktatás nem jó, mert kudarcként éli meg, ha rászólsz, hogy nem jól mondja, főleg, ha sokszor ki kell javítani, és ebben az esetben sokszor ki kellene.

2011. okt. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én meg fogalmazni nem tudok, pedig már 29 vagyok.

Szóval, ha korán tanult meg beszélni, akkor lehet, hogy baj, de még oviig akkor is ráér. Szerintem.

2011. okt. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem probléma, de ideje lenne már, hogy a saját személytudata kialakuljon. Te hogy beszélsz magadról? Általában az ok ami miatt a gyerek így beszél,hogy te is azt mondod:anya ezt csinálja,anya azt mondta...
2011. okt. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A két éves státuszon nálunk rákérdezett erre a védőnő, hogy hogyan beszél magáról.

Szóval ez egy szempont, de nálunk pont azt kérdezte, hogy mondja-e a saját nevét használva, hogy ezt és ezt csinál...

Szerintem nem gond. Amúgy ha tudja, hogy az "én" szó mire használandó, csak még nem használja az ugyanolyan jó...

2011. okt. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém most lesz 2 éves, de Ő is így mondja, pl kapaszkodunk a buszon, és mondja, hogy "Nonci is", meg este "Nonci álmos", viszont mikor etetem, és egyedül akarja, akkor mondja, hogy "ÉN", meg tárgyakra mondja "enyém", meg "fogom".

Szerintem nem probléma, gondolj bele, mennyi gyerek van, aki ennyi idősen még nem is beszél...

2011. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond. Z enyém 2,5, nála minden úgy hangik el, ahogy én mondanám. Például "kérsz inni" = kérek inni, "hozok vizecskét" = hozzál vizecskét. Ez van!
2011. okt. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok, muszáj elmesélnem egy poénos sztorit ezzel kapcs (lányom beszoktatós az oviban). Ezen a 7en történt; nevezzük a lányomat Horváth Piroskának.


- Piroskám, amikor az oviban névsorolvasás van, és az óvó néni a te nevedet olvassa, hogy Horváth Piroska, azt kell mondani: itt vagyok. Mit fogsz mondani, ha azt olvassa Zsuzsi néni, hogy Horváth Piroska?

- Itt a mama!!!

2011. okt. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!