Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknél fogkő?!

2 éves gyereknél fogkő?!

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam alsó fogain fogkő alakult ki, nem értem, hogy lehetséges ez ilyen hamar? Tapasztalt valaki ilyet? 2x mossuk a fogát minden nap, nem csokizik egészségesen étkezik és szinte csak a vizet issza meg! Aggódom, mert a fogorvos nem fog tudni vele mit kezdeni, hiszen olyan kicsi még...
2011. jún. 20. 08:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Éjszaka nem iszik tápszert,vagy szopik még?
2011. jún. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én fogorvosom szerint a fogkő alkati kérdés is, ha olyan összetételű a nyál, akkor gyorsabban alakul ki.

Valószínű nálatok is erről van szó.

2011. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem cumizik sokat a fiad?

Az én lányom 3 éves és sajnos már van szuvas foga, emiatt voltunk a fogorvosnál. Nálunk elöl van felül a fogánál valami barna csík, halvány, de ott van. Én arra azt hittem, hogy fogkő, de a doktornő azt mondta, nem az szuvasodás kezdete és kimondottan cumizó gyerekek "betegsége" ez. Nálunk a szuvas fogat egyébként ózonnal kezelte, ez elpusztítja a baktériumok nagy részét és minden fogmosás után egy Tooth Mousse nevű krémmel kell kenni a szuvas fognál ez a kettő megállítja a szuvasodást. Természetesen rendszeres ellenőrzés (3 havi) szükséges, hogy nem romlik-e tovább. Tömni csak 4 éves kortól tömnek. Ezeket csak azért írom, hogy érdemes megmutatni azért az orvosnak, majd ő megmondja, hogy mi ez és mit lehet csinálni. Manapság már sok mindent meg tudnak úgy csinálni, hogy fájdalommentes legyen a gyerkőc számára. 3 éves kislány anyukája.

2011. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen fogkrémet használtok? Eddig mi a Gabit használtuk, nagyon szerettük, de nálunk is alul pici fogkő alakult ki. Most már egyel "komolyabb" fokrémet vettünk (elmex). És látványosabb is, jobban tisztít.
2011. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3. vagyok, az biztos, hogy az elmex nagyon jó!
2011. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!