Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Utolsó hónapos terhes kismamak...

Utolsó hónapos terhes kismamaként beadnátok a 1,5 éves kisgyermeketeket bölcsibe?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek: egy ismerősöm adta be magánbölcsibe a kisgyermekét az utolsó hónapban, mondván nem tudna mellette ellátni egy újszülöttet.

Én nem adtam be a nagytesót, hiába jött a kistesó, valahogy fel sem merült, hogy ne tudnék mellette ellátni egy kisbabát is. Mit gondoltok?


2011. jún. 20. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

NEM,

de pont ez miatt sem vállaltam kis korkülönbséget.

Csak azt nem értem,m, hogy ha később mitól fogja jobban bírni, mérmitn az anyuka, aki beadta gyerekét

2011. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha így érzel szerintem ne add be, de ha látod rajta, hogy szereti a gyerekek társaságát és nélküled is elvan, akkoris zerintem ne most még várj egy fél évet, szerintem.
2011. jún. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok bocsi a szóismétlésért, még annyi, hogy van segítséged? Ez sem elhanyagolható szempont.
2011. jún. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én nem adtam be a nagytesót, nem akartam beadni.

Kíváncsi vagyok, mi a véleményetek arról, ha valaki beadja. Mi az oka?

Nem fogok lepontozni senkit, tényleg nagyon érdekel.

Ez a lány annyit mondott csak, mikor kérdeztem, hogy miért bölcsis a nagy, hogy ő nem tudta volna ellátni az újszülöttet, meg így a picivel tud sokat foglalkozni. A nagy már 3 éves múlt, a pici 1,5 éves náluk egyébként.

2011. jún. 20. 13:46
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, a helyzettől is függ.

A fiam megy bölcsibe, bár már tervezzük a tesót. Ha már terhes lennék, valószínűleg hamarabb adnám be, mint ahogy megszületik a kicsi, hogy ne azt érezze, hogy ő már felesleges. De csak az én fiamat, mert nagyon közösségfüggő, már most is imádja a bölcsit, pedig csak időnként járunk be, "szokni" a környezetet.


Ha nem lenne ennyire közösségpárti, akkor nem erőltetném a bölcsit, jól ellenénk úgy is.

2011. jún. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, semmi esetre sem! Nekem is többen mondták, hogy adjam a 2 éves kisfiam bölcsibe, mert jön a tesó, és nekem mennyivel könnyebb lenne így. Én viszont úgy vagyok vele, hogy alapból nem adom bölcsibe, hiszen itthon vagyok, de így, hogy jön a pici pláne nem. Nem szeretném, hogy úgy érezze, hogy lepasszolom a kicsi miatt. Elég sok változás lesz így is a kis életében, nemhogy még hirtelen kikerüljön a fészekből.
2011. jún. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem szeretném bölcsibe adni a fiamat,meg hát a nagyobb korkülönbség híve vagyok.
2011. jún. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsi szükséges rossz. Ha nem muszáj, ne adja be az ember, amondó vagyok, tehát elképzelésed támogatom.

A 3 év alatti még alapvetően a szüleiben lát érzelmi biztonságot, ez alapvető életkori sajátosság. Hiába akad, aki 3 év alatt imádja a gyerektársaságot, ők a kivétel (a 3 év alattiak legalább 70-80%-a szorong, ha nem a szülei vannak vele; kivétel lehet pl. egy rokon, akit már régóta ismer, ha csak olykor, esetileg vigyáz rájuk).

2011. jún. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolóval teljesen egyetértek!!!
2011. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!