Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Születésnapra vagyunk hivatalo...

Születésnapra vagyunk hivatalosak de úgy, hogy az igazi bulin az lesz akit a 4 éves kisgyermek látni szeretne, rá egy hétre pedig azt hívják akit illik. Ha nem megyünk el én lennék a buta?

Figyelt kérdés
Rosszul esett, hogy egy barátunk, akikkel renszeresen találkozunk, így hívott meg minket. Állítólag a kisfiú nem tud a nála kisebbekkel játszani, ezért nem hívnak a zsúrra- kilányom 2,5 éves-, csak vele egykorúakat. Viszont akkor rá egy hétre nem értem miért hívnak meg. Vagy én dramatizálom túl? Mit tennétek a helyemben?
2011. jún. 20. 15:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez most komoly??


Barom szülők:-((((

2011. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez egy akkora butaság már bocsánat mostanában ami van ezek körül a szülinapok körül-...

(több ismerősnél is 2 sőt 3 szülinapot tartanak szerencsétlen gyereknek ahol egyiken az van akit szeretne akikkel játszani tud, a másikon a család külön a harmadikon meg a nem tudom milyen barátok...)

elhalmozzák ajándékokkal, de szegény gyerek annyi mindennel nem is tud játszani stb.

Én ezt borzasztó nagy túlzásnak tartom és szerintem így elveszti az egész szülinap az értelmét, hogy el van húzva, meg több napra terjed stb. Mindig elgondolkozom, hova lehet ezt fokozni..

Én a helyedben nem mennék. Nem a sértődöttség miatt, hanem mert szerintem ennek így nincs értelme:)

Miért nem lehet hogy az legyen ott akit a gyerek szeretne és kész slusz pasz? Veletek meg mindenki mással meg bármikor máskor is találkozhat akár ő, akár a szülők, családok egymással.

2011. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem. A barátotok konkrétan így adta elő, hogy a 2. bulira azokat hívják, "akit illik"?

Ha igen, nekem is rosszul esne, de talán csak bután adták elő.

2011. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Illendően megköszönném és elfogadnám a meghívást. Biztos ők is sokat gondolkodtak, hogy hogy csinálják a szülinapi bulit. Ha sok 4-5 éves gyerek lesz nem biztos hogy tényleg tudnak vigyázni játék közben a kislányra. Vigyél valami apróságot a kisfiúnak, amit a kislányod ad át és szerintem ne maradjatok túl sokáig, hogy azért érezzék nem érzed teljesen túl jól így magad.
2011. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Igen, talán azért esett ilyen rosszul, mert így elmondta az anyuka. Szerintem is kicsit túl vannak lihegve ezek a "bulik", sőt mi szülők rontjuk el ezt az egészet! :(

Párom azért jól kiakadt, ő azt mondta csináljunk inkább vmi családi programot.

2011. jún. 20. 15:58
 6/12 anonim ***** válasza:
A kommented előtti válaszolóval értek egyet. Vigyetek valami kis ajándékot, majd családi programra hivatkozva eljöttök rövid időn belül. Így eleget tesztek a meghívásnak, azaz, ha már egyszer illendőségből meghívtak, illendőségből elmentek, de nem tartozkodtok ott sokáig.
2011. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Érdekes felfogásuk van... Elmennék, amikorra hívnak, ajándékkal, de 1 óra múlva lépnék.
2011. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, tényleg nem szeretnék velük összeveszni egy ilyen butaság miatt, így ez tűnik jó ötletnek, hogy elmenjünk, de csak egy picit!
2011. jún. 20. 16:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Az ilyen "barátságok" előbb-utóbb megszakadnak.
2011. jún. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi is sok ilyen buliban voltunk, hogy először a gyerek a saját meghívottjaival, utána meg a szülők is meghívtak embereket egy másik buliba.


Én ezen nem bántódnék meg, az én gyerekeim is maguk dönthetik el, kiket akarnak meghívni, én ebbe nem szólok bele, az ő bulija.


Az a szülők jófejsége, hogy a többieknek is rendeznek külön bulit, mi pl. nem szoktunk (csak családit).


Szerintem ezen kár megbántódni, hogy valakinek mások a nevelési elvei - ti. hogy nem szól bele a vendéglistába.

2011. jún. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!