Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves gyereknek (aki most...

2 éves gyereknek (aki most kezd "rajzolgatni") melyiket érdemes venni? Zsírkréta, ceruza vagy filctoll?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 00:03
 1/10 anonim ***** válasza:

szerintem a zsírkréta a legjobb, nekünk az van

a filctollal annyi baj van, hogy könnyen összefirkál vele mindent, a ruháit, saját magát, stb.

2011. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amennyire én vissza tudok emlékezni töpröncs koromra, már akkor is a ceruzát favorizáltam. A filctollat még nem tudtam rendesen használni, mindig túlságosan rányomtam és izomból firkáltam, hamar ki is fogyott, a hegye meg tönkrement, állandóan újat kellett venni. Nem beszélve arról, amit az első válaszoló is ír, hogy még a falat is összefirkáltam, és a filc mindenhonnan nehezen távolítható el.
2011. jún. 21. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyan ceruza, ami vastag és fogáskönnyítős, ill. zsírkréta. Filctoll felejtős, mert semmiből nem jön ki, a bőréről is alig.
2011. jún. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Háromszögletű ceruza(vastagabb,könnyű fogni),illetve vastagabb,jó minőségű zsírkréta.Filctollat én sem ajánlom(nem tudsz takarítani utána!).
2011. jún. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a 18 hós kisfiamnak háromszög alakú szines cerkát vettem. Úgy tűnik jó döntés volt. A zsírkrétát talán egy pár hónap múlva, filctollat meg kb 1 év múlva tervezek venni, vagy még jóval később.

óvónő anyuka

2011. jún. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Filcet akkor, ha nem vagy idegbeteg, és nem zavar, hogy mindent összefilcez, és hogy nem teszi rá a kupakot, filces a keze, ruhája, asztal, minden. Viszont ez fog a legjobban.

A mai ceruzák alig fognak, nagyon halványak, nehezen tud vele rajzolni, viszont tiszta dolog, szerintem a legtisztább, nem nagyon tud vele semmit összekenni.

A zsírkréta is jól hangzana- de a mai zsírkréták szintén mások, mint rég, alig fog, kemény, nehéz vele rajzolni és meg is eheti...

Nekem ez a tapasztalatom.

Ha akar, kap ceruzát, filcet csak akkor, ha ott vagyok mellette.

Viszont imádja azt a kifestőkönyvet, amit csak sima vízzel-ecsettel kell festeni, és a kép színes lesz. Postán lehet kapni, 300 ft körül van. Nagyon praktikus, aranyos, imádják.

2011. jún. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is a zsírkrétát vagy ceruzát javaslom, de ezen kívül vehetsz színes krétát, amivel az udvaron rajzolhat a betonra.
2011. jún. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk először zsírkréta volt, vigyázz rá, hogy olyan legyen, ami nem tartalmaz mérgező anyagot. Utána jött a filctoll (olyan, ami textilből kimosható), utána jött az asztfaltkréta, utána a színes ceruza. Nagyon-nagyon szereti a mai napig is ezen kívül a mágneses rajztáblát.
2011. jún. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
zsírkréta nem vált be nálunk,így vettem ceruzát.az már jó volt.filcet eszembe sem jutott venni,nehogy összefirkálja vele a falat vagy magát
2011. jún. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


A Crayola eszközökkel szemezek. Már 1 éves korosztálynak való is van. Vastag filc, zsírkréta, legömbölyített hegyű filc. Elvileg azok könnyen kimoshatók a ruhából (legalább is ezt írták a filcre). Lehet, veszek mindegyikből egy dobozzal, aztán kiderül melyik válik be...

2011. jún. 21. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!