Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 evesek multunk kb.3 hete...

2,5 evesek multunk kb.3 hete nincs pelus nappal, de az ejszaka nem tudom hogy csinaljuk?

Figyelt kérdés
sokat iszik ejjel ezert reggelre mindig tele a pelus,hogy csinaljuk h.reggelre ne pisilje ossze magat?
2011. jún. 21. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is feltehettem volna :) 2,5 éves múlt a láynom, ő is 3 hete teljesen szobatiszta nappalra, déli alváshoz sem kell neki. De fogalmam sincs, hogy kezdjek az éjszakai dolognak. Épp az előbb pelenkáztam át, és új ágyneműt kapott, mert annyi dinnyét evett este (plusz tejet is ivott) hogy nem bírta a pelenka :(((
2011. jún. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok, én hallottam olyat, hogy a szobatiszta gyerek kb. fél év múlva lett éjszakára is szobatiszta. Hát én ebben bízom.
2011. jún. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is 2,5 éves (novemberi),közel 2 hónapja szobatiszta nappalra,és 1 hete nem pisil be éjjel sem.

Általában ő szól,hogy "anya pisilni kell",és akkor szaladunk,vagy megébredek valamiért hajnalban,és felkeltem pisilni.Szépen utána visszaalszik.

A tesónál anno úgy működött,hogy beállítottam azonos időre a telefont,és minden éjjel 1x felébresztettem.

Ez egy kicsit brutális megoldás,de nálunk bevált.

A pici maga kéri,hogy ne adjak rá pelust.

2011. jún. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne adj neki éjjel inni! Ekkora gyerekenek nem kell inni éjjel, ez csak egy rossz szokás.

Határozd el magad, és ne adj neki. Kb 4 éjjel üvöltés lesz, utána nem fogaj kérni. Ha legalább 3 napig száraz a pelus éjjel, akkor vedd le róla. Számítahtsz rá, hogy az első pár éjjel bepisil, nem baj, ne add vissza rá a pelust, utána már nem fog.

2011. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hat meg most is tanacstalan vagyok,de azt nem birom en sem meg o sem elkepzelni hogy ejjel ne kapjon inni,mert mindig ugy ebred fel hogy teljesen kivan szaradva a szaja,meg amugy is nappal eleg keveset iszik(eszik)ezert orulok hogy ejjel is iszik,mert amugy keves a folyadek bevitele.
2011. jún. 21. 10:17
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem kell csinálni semmi különöset, ha észreveszed, hogy szinte mindig szárazon ébred, akkor tudni fogod, hogy (előbb a délutáni, majd később az éjszakai) alváshoz sem kell már peló.
2011. jún. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9:47, a 38 éves férjem is iszik éjjel, aki szomjas, az hadd igyon. Ébreszteni sem jó megoldás sztem, nem szabad megzavarni az alvásritmusát, örülj, hogy alszik. Ki kell várni, amíg ágytiszta lesz, nem kell ezzel semmit bűvészkedni. Ez akár évekkel a szobatisztaság utánra is elhúzódhat, ha jól emlékszem, akár hatéves korig is, és ez teljesen normális. Előző voltam.
2011. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig megszokja h.ejjel lehet pisilni ugyis pelus van rajtam,ha meg hosszabb ideig adok ra pelust ejjelre.vagy nem?
2011. jún. 24. 18:08
 9/9 anonim ***** válasza:
magától el fogja érni azt a pontot, hogy nem pisil már éjjel akkor sem, ha peló van rajta. aki alszik, hogyan tudná mérlegelni, hogy most ne pisliljen, mert este anya nem adott rá pelót? ez egy idegrendszer-szabályozta dolog, hogy álmában is visszatartja-e már, de nem akaratlagos.
2011. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!